Kriptovaliutų mokėjimai, Švietimo, Prekyba, Piniginės

Šaltoji ir karštoji piniginė - koks skirtumas? (2023)

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. birželio 9 d. 9 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Kiekvienam kriptovaliutų savininkui reikia piniginės, bet kaip pasirinkti tinkamą (-as)? Kriptovaliutų piniginių tipų yra tiek daug, kad ne visada aišku, kuo jos skiriasi, ir ne visada lengva nuspręsti, kuri iš jų geriausiai atitiks jūsų poreikius. 

Vienas dalykas yra tikras, yra kažkas kiekvienam. Nepaisant to, skaitmeninių valiutų piniginių tipus galime lengvai suskirstyti į dvi dideles kategorijas: karštosios piniginės ir šaltosios piniginės (taip pat vadinamos ir šaltosiomis saugyklomis arba aparatinėmis piniginėmis).

Šiame straipsnyje rasite:

Koks yra pagrindinis karštų ir šaltų piniginių skirtumas
Kokie yra karštųjų piniginių tipai
Kas yra globojamos ir neglobojamos piniginės
Šaltosios piniginės (saugojimo) parinktys
Kokie yra šaltų piniginių trūkumai
Kaip pasirinkti piniginę savo kriptovaliutoms

Šaltos ir karštos piniginės - pagrindinis skirtumas

Atskirti vieną tipą nuo kito gana lengva. Paprastais žodžiais tariant, visos prie interneto prijungtos piniginės laikomos karštosiomis piniginėmis. Taip pat visos piniginės, kurios yra laikomos neprisijungusios prie interneto, yra šaltosios piniginės.

Todėl, karštos piniginės pirkti prekes ir paslaugas, pervesti nedideles kriptovaliutų sumas draugams ar šeimos nariams ir t. t.) ir yra lengvai prieinamos programinės įrangos pavidalo.

Priešingai nei karštos piniginės, šaldymo kameros daugeliu atvejų tai fiziniai aparatinės įrangos piniginės įrenginiai, skirti daug saugesniam ilgalaikiam kriptovaliutos saugojimui tiems, kurie turi daug skaitmeninio turto, kuriam apsaugoti reikia griežtų saugumo priemonių.

šaltasis saugojimas karštoji piniginė

Taigi, viskas susiveda į vieną pagrindinį skirtumą tarp šių dviejų pasirinkimų - saugumo lygis.

Patikrinkite geriausius šaltus drabužius rinkoje!

Karštųjų piniginių tipai

Nors yra daugybė piniginių, siūlančių skirtingas funkcijas, visas jas galima suskirstyti į internetinės, mobiliosios ir stalinės piniginės. Iš esmės karštąją piniginę susikuriate kiekvieną kartą, kai susikuriate paskyrą biržoje, susikuriate profilį atsisiųstoje mobiliojoje ar darbalaukio piniginėje.

internetinė darbalaukio mobilioji piniginė

Karštos piniginės yra populiariausios kriptovaliutų piniginės nes jie skirti kasdieniams kriptovaliutų naudotojams ir juos lengva nustatyti. Jei gyvenate iš kriptovaliutų ir naudojate jas kasdienio naudojimo daiktams pirkti arba reguliariai prekiaujate kriptovaliutomis, karštos piniginės tikriausiai yra jūsų pasirinkimas. Jos paprastai yra sukurtos patogiai, kad jūsų kriptovaliutų operacijas būtų kuo paprasčiau atlikti.

Mobiliosios ir stalinės piniginės

Internetinės piniginės veikia debesų serveriuose ir gali būti pasiekiamos bet kuriame įrenginyje su interneto naršykle. Mobiliosios piniginės yra būtent tokios - programėlės "iOS" arba "Android" telefonui, o stalinės piniginės veikia kaip programos kompiuteryje. Yra kriptografinių piniginių "Linux", "Mac" ir "Windows", o kai kurios darbalaukio piniginės palaiko net visas tris versijas.

Tačiau nesvarbu, kurią iš jų ketinate naudoti, visos karštosios piniginės turi vieną bendrą bruožą - norint jomis naudotis, reikia turėti prie interneto prijungtą įrenginį, todėl jos yra pažeidžiamos dėl vagysčių internete.

Internetinių piniginių saugumo aspektas

Jei prarasite įrenginį arba į jį bus įsilaužta, didelė tikimybė, kad kartu su kriptovaliutomis dings ir jūsų privatūs raktai. Todėl, jei turite daug kriptovaliutų, rekomenduojama savo turimas lėšas įdėti į aparatinę piniginę arba laikyti patikimoje biržoje.

Tačiau, jei imtis atsargumo priemonių, jūsų internetinė tapatybė ir turimos kriptovaliutos turėtų išlikti nepažeistos. 

Galiausiai, renkantis tinkamiausią "karštąją" (programinę) piniginę, reikia atsižvelgti į dar vieną svarbų aspektą: ar "karštoji" piniginė yra priežiūros arba su laisvės atėmimu nesusijęs.

Saugomos ir nesaugomos piniginės

Kai kurie piniginių paslaugų teikėjai nesuteikia jums prieigos prie jūsų privačių raktų, o saugo juos savo serveriuose. Tokios piniginės vadinamos priežiūros, t. y. jie nesuteikia jums visiškos lėšų kontrolės.. Su piniginę, kuriai neskiriama globa, jūs visiškai kontroliuojate savo lėšas, o privatūs raktai priklauso tik jums. Jie pašalina trečiąją šalį tarp jūsų ir jūsų kriptovaliutos.

kas yra globa be globos

Saugotojo piniginės trūkumai

Kai susikuriate saugomą piniginę ir pradedate joje laikyti kriptovaliutas, tai tikriausiai reiškia, kad jūsų prieigos raktai dabar priklauso biržai, kuria naudojatės, ir jai pavesta saugiai saugoti jūsų lėšas. 

Todėl tokie piniginių paslaugų teikėjai galėtų įšaldyti jūsų turtą, jei to pareikalautų koks nors reguliavimo subjektas. Be to, jei toks paslaugų teikėjas staiga nustotų egzistuoti arba į jį būtų įsilaužta, greičiausiai apskritai prarastumėte prieigą prie savo lėšų.

Prižiūrėtojo piniginės privalumai

Kita vertus, ne visiems kriptovaliutų naudotojams patogu ant savo pečių užsikrauti saugumo naštą. Taigi, jei slaptažodžių atsiminimas nėra jūsų stiprioji pusė, geresnis pasirinkimas gali būti saugomų piniginių paslaugų teikėjai.

Tokiu atveju galite naudotis įvairiomis priemonėmis, kad atgautumėte prieigą prie lėšų, jei kas nors nepavyksta, pavyzdžiui, atkurti slaptažodį el. paštu. Be to, naudojimasis trečiųjų šalių paslaugomis reiškia, kad prireikus galima atšaukti kai kuriuos veiksmus ar klaidas, o tai būtų neįmanoma naudojant ne saugias pinigines.

Populiariausi piniginės pavyzdžiai yra šie: "FreeWallet", "Coinbase", "Binance", "BitMex", "Blockchain.com", "Kraken".

Piniginės, kuriai netaikomas laisvės atėmimas, privalumai

Su ne globėjų piniginėmis, visiškai kontroliuojate savo lėšas. nes esate vienintelis savo privačių raktų savininkas, o pačios piniginės paprastai veikia be serverio.

Nors saugumo našta tenka tik jums, tai laikoma daug saugesne galimybe nei pasitikėti saugomais piniginių paslaugų teikėjais. Naudodamiesi ne saugotojų piniginėmis galite būti tikri, kad jokia trečioji šalis ar vyriausybinė agentūra niekada negalės suklastoti to, ką turite arba ką darote blokų grandinėje.

Be to, kai jūsų kriptovaliutų piniginė ir lėšos priklauso nuo jūsų, duomenų pažeidimo rizika yra mažesnė. Tai pagrindinė priežastis. kodėl 66.5% kriptovaliutų turėtojų šiais laikais pasikliauja nelaikomais ir mobiliais saugojimo sprendimais.

Piniginės, kuriai netaikomas laisvės atėmimas, trūkumai

Žinoma, niekas nėra tobula, o ne saugomos kriptovaliutų piniginės turi keletą aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Pavyzdžiui, jei kriptovaliutas laikysite ne saugomoje piniginėje, bus sunkiau atlikti greitus valiutos sandorius, nes jūsų valiutą reikės siųsti į biržą. 

Be to, kai kuriems naudotojams sunkiau suprasti piniginės, kuri nėra saugoma, sąsają. Dar kartą pakartosiu, kad kai esate vienintelis asmuo, valdantis savo privačius raktus, tai reiškia, kad jei juos prarasite, galite prarasti prieigą prie savo piniginės be galimybės ją atkurti.

Populiariausi piniginės, kuriai netaikomas laisvės atėmimas, pavyzdžiai yra šie. Trezor, Didžioji knyga, Wasabi, Zengo, Electrum.

Šaltosios piniginės (saugojimo) parinktys

Galiausiai pereiname prie šaldymo galimybės. Skirtingai nei programinės įrangos piniginės, šaltosios piniginės nėra prijungtos prie interneto. (tik tada, kai norite atlikti sandorį) ir paprastai būna techninė įranga panašiai kaip USB atmintinė. Mažiau populiarus šaltosios piniginės tipas yra popierinė piniginė. Popierinė piniginė - tai popieriaus lapas, kuriame atspausdinti privatūs raktai ir viešas piniginės adresas. 

šaltos piniginės tipų privalumai

Kas yra popierinės piniginės?

Dažniausiai popierinės piniginės buvo naudojamos anksčiau, kol kriptovaliutos sulaukė visuomenės dėmesio ir populiarumo, tačiau tam tikromis aplinkybėmis tai vis dar yra tinkamas būdas saugoti raktus. 

Popierinės ir aparatinės piniginės veikia panašiai. Tačiau pasirinkę pirmąjį variantą vietoj USB tipo įrenginio gausite popieriaus lapą su užrašytais privačiais raktais. Kai kuriose iš jų taip pat galite gauti programėlės sukurtą nuskaitomą brūkšninį kodą. 

Norint siųsti ar išleisti kriptovaliutą iš popierinės piniginės, ją reikia importuoti į karštąją piniginę nuskaitant privačius raktus. 

Saugumo aspektu - jei popierinę piniginę laikote saugioje, ugniai atsparioje vietoje, ji atlieka savo funkciją, nors ir nėra tokia patogi kaip kitos galimybės.

Kas tai yra aparatinės piniginės?

Kaip minėta anksčiau, techninė įranga piniginės yra panašios į USB atmintinę. Šiuose užšifruotuose ir itin saugiuose įrenginiuose privatūs raktai saugomi visiškai neprisijungus prie interneto, o kaip papildoma saugumo priemonė juose yra PIN kodas. Tiesiog prijunkite jį prie kompiuterio ir galite atlikti operaciją. 

Net jei kam nors pavyktų pavogti jūsų šaltosios saugyklos įrenginį, tai dar nereikštų, kad jūsų lėšos prarastos, nes įsilaužėlis turėtų jį iššifruoti ir nulaužti jūsų PIN kodą, o to padaryti beveik neįmanoma. 

Geriau žinomi aparatūros piniginių pavyzdžiai yra šie. Trezor ir "Ledger Nano.

Atskiras telefonas kaip šalta piniginė?

Galbūt skamba keistai, bet kai kurie žmonės naudoja kitą telefoną kaip kriptografinė šalta piniginė. Šiuo atveju antrasis telefonas veikia tik kaip piniginė ir įjungiamas tik tada, kai norite atlikti operaciją. Kai jis įjungtas, per "Bluetooth" arba "WiFi" prijungiate jį prie pagrindinio telefono ir dalį lėšų pervedate į karštąją piniginę. Atlikus operaciją, telefonas ir ryšys išjungiami. 

Kai kuriems tai yra patogesnis būdas saugoti kriptovaliutų lėšas nei naudoti aparatinę piniginę. Jis yra mažiau saugus nei tinkama šaltoji piniginė, bet saugesnis nei visų kriptovaliutų laikymas karštojoje piniginėje.

Šaltų piniginių trūkumai

Žinoma, kad šaltosios aparatinės piniginės yra bene saugiausias būdas laikyti kriptovaliutą, tačiau kalbant apie kasdienį kriptovaliutos naudojimą, nes jas reikia surasti, įjungti ir prijungti prie interneto. 

Be to, aparatinės piniginės yra brangesnės, ypač palyginti su kai kuriomis nemokamomis karštosiomis piniginėmis. 

Išmintingai rinkitės kriptovaliutų piniginę!

Norint kuo geriau panaudoti savo kriptovaliutas, rekomenduojama karštąją piniginę derinti su pasirinkta šaltąja pinigine. Nors karštos piniginės yra funkcionalesnės ir patogesnės naudoti, jas galite turėti kasdieniam naudojimui - prekyba, siunčiant, gaunant arba išlaidos kriptovaliutos.

Jei laikote didesnę sumą skaitmeninių pinigų, galite ir tikriausiai turėtumėte juos laikyti saugiausias būdas įmanoma. Todėl didelėms kriptovaliutų lėšoms naudokite šaltas pinigines. 

Neabejotinai labai svarbu pasirinkti tinkamą piniginę savo skaitmeninių valiutų saugojimui, bet jei nežinote, nuo ko pradėti, susipažinkite su mūsų straipsnyje kur dalijamės savo pasiūlymais - galbūt ten rasite viską, ko jums reikia!

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.