Kriptovaliutų mokėjimai, Švietimo

Kas yra stabiliosios monetos? Privalumai ir trūkumai verslui

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024 m. birželio 11 d. 10 min perskaityti

Brendanas Hardingas

Stabiliosios monetos tapo pagrindiniu kriptovaliutų ekosistemos elementu, kuris siūlo unikalų tradicinio finansinio stabilumo ir inovatyvių blokų grandinės technologijos galimybių derinį. 

Šiame išsamiame vadove aiškinamasi, kas yra stabiliosios monetos, kokie yra jų tipai, kokia galima nauda ir trūkumai įmonėms. 

Be to, ištirsime populiariausias stabiliąsias monetas - USDT, USDC ir DAI - ir kaip "CoinGate" palengvina jų priėmimą mokėjimams.

Kas yra stabilusis žetonas?

Vis daugiau žmonių užduoda klausimą, kas yra stablecoin?

Stabiliosios monetos - tai kriptovaliutų rūšis, sukurta siekiant sumažinti kainų svyravimus. 

Skirtingai nuo tipinių kriptovaliutų, tokių kaip "Bitcoin" ar "Ethereum", kurių kaina gali smarkiai svyruoti, stabiliomis monetomis siekiama išlaikyti stabilią vertę. 

Šis stabilumas paprastai pasiekiamas stabiliąją valiutą susiejant su turto, pavyzdžiui, fiat valiutos ($US), prekių ar kitų kriptovaliutų, atsargomis.

Stabiliųjų monetų tipai

Yra keturi pagrindiniai stabiliųjų monetų tipai, kurių kiekvienas turi savo kainos stabilumo palaikymo mechanizmą:

  1. Stabilieji žetonai, paremti "Fiat
  2. Kriptovaliutų įkaitu užtikrinti stabilieji pinigai
  3. Algoritminės stabiliosios monetos
  4. Žaliavomis pagrįstos stabiliosios monetos

Stabilieji žetonai, paremti "Fiat

Fiat įkaitu užtikrintos stabiliosios monetos (fiat backed stablecoin) yra užtikrintos fiat valiutos, pavyzdžiui, JAV dolerio ar euro, rezervu. 

Už kiekvieną išleistą stablecoin centrinis subjektas laiko rezerve lygiavertį kiekį fiat valiutos. Šio tipo stabilkoinai yra paprasčiausi ir plačiausiai naudojami.

  • USDT (Tether): USDT stablecoin yra viena iš seniausių ir plačiausiai pripažintų fiat įkaitu užtikrintų stablecoins. Jis susietas su JAV doleriu ir padengtas grynųjų pinigų ir jų ekvivalentų atsargomis. USDT plačiai naudoja CoinGate prekybininkai.
  • USDC (USD moneta): Panašiai kaip ir USDT, USDC yra susietas su JAV doleriu ir padengtas visiškai rezervuotu turtu, o trečiosios šalies auditoriai reguliariai patvirtina, kad rezervai yra sukaupti. CoinGate taip pat palaiko USDC mokėjimus įvairiuose tinkluose.

Kriptovaliutų įkaitu užtikrinti stabilieji pinigai

Kriptovaliutomis užtikrintos stabilieji pinigai yra užtikrinti kitomis kriptovaliutomis. Šioms stablecoins paprastai reikia perteklinio įkaito, kad būtų atsižvelgta į pagrindinio turto kintamumą.

  • DAI: DAI stablecoin yra puikus kriptografinio stablecoin pavyzdys. Jį valdo MakerDAO protokolas ir paremtas įvairiomis kriptovaliutomis, laikomomis išmaniosiose sutartyse. DAI taip pat yra viena iš stabiliųjų monetų, kurias CoinGate prekybininkai priima mokėjimams.

Algoritminės stabiliosios monetos

Algoritminis stabilus žetonas palaiko savo susietumą naudodamas algoritmų ir rinkos paskatų derinį. 

Šios stabiliosios monetos nėra užtikrintos jokiais įkaitais, o jų pasiūlą ir paklausą kontroliuoja programinė įranga.

Žaliavomis pagrįstos stabiliosios monetos

Fizinių prekių, pavyzdžiui, aukso, sidabro ar kitų brangiųjų metalų, atsargos palaiko biržos prekėmis užtikrintas stabiliąsias monetas. 

Kiekvieno išleisto stablecoino rezervas sudaro atitinkamą prekės kiekį, taip užtikrinant, kad stablecoino vertė būtų susieta su pagrindinio turto rinkos verte. Tokio tipo stabilkoinai dėl materialaus užnugario suteikia vidinę vertę ir stabilumą.

  • "PAX Gold" (PAXG): "PAX Gold" yra plačiai pripažintas auksu paremtas stablecoin. Kiekvienas PAXG žetonas yra viena Trojos uncija aukso, laikomo saugiose, apdraustose saugyklose. 
  • "Tether Gold" (XAUT): "Tether Gold" yra dar vienas ryškus biržos prekėmis paremto stabilumo monetų pavyzdys. Kiekvienas X AUTH žetonas susietas su viena Trojos uncija aukso, saugomo Šveicarijos saugykloje. Šis stablecoin leidžia vartotojams prekiauti ir turėti auksą skaitmeniniu būdu, naudojantis jo stabilumu ir vidine verte.

"Stablecoin" mokėjimo proceso supaprastinimas

Stabiliosios monetos pasižymi unikaliu stabilumo ir naujovių deriniu, todėl yra patraukli alternatyva įmonėms, norinčioms integruoti kriptovaliutą į savo mokėjimo sistemas. 

CoinGate beveik visi prekybininkai priima mokėjimus stabiliaisiais pinigais. Tiesą sakant, 2024 m. I ketvirtį USDT dominavo mokėjimų srityje, sudarydamas 41,4% visų sandorių, kaip nurodyta mūsų ketvirčio ataskaita.

usdt populiarumas

Palaikydami USDT, USDC ir DAI keliuose blokų grandinės tinkluose, galime pasiūlyti lanksčiausią ir sudėtingiausią mokėjimo būdą, kurį gali įvertinti kiekvienas prekybininkas.

Pavyzdžiui, "Ondato", skaitmeninės tapatybės valdymo sistemoje, kuri priima kriptovaliutų mokėjimus per CoinGate, USDT mokėjimai sudaro 94,4% visų jų surinktų kriptovaliutų mokėjimų! Daugiau apie tai galite sužinoti šis atvejo tyrimas.

Įmonės gali pasirinkti tinklą, kuris geriausiai atitinka jų veiklos poreikius, nesvarbu, ar tai būtų "Ethereum" tinklas su patikimomis išmaniųjų sutarčių galimybėmis, ar kiti nauji tinklai, siūlantys mažesnius sandorių mokesčius ir greitesnį apdorojimo laiką.

Šis kelių tinklų palaikymas yra svarbus siekiant patenkinti šiuolaikinių įmonių reikalavimus, kad jos galėtų pasinaudoti stabiliųjų monetų privalumais, tokiais kaip kainos stabilumas, greiti sandoriai, mažesni mokesčiai, visuotinis prieinamumas ir didesnis saugumas, ir kartu sumažinti galimus trūkumus, pavyzdžiui, reguliavimo neapibrėžtumą ir technologines kliūtis. 

Stabiliųjų monetų nauda verslui

Stabiliųjų monetų kaip mokėjimo būdo priėmimas įmonėms suteikia keletą reikšmingų privalumų:

Kainų stabilumas 

Pagrindinė stabiliųjų monetų nauda yra jų gebėjimas išlaikyti stabilią vertę. 

Skirtingai nuo tradicinių kriptovaliutų, kurių kaina gali smarkiai svyruoti, stabiliosios monetos yra susietos su stabiliu turtu, pavyzdžiui, fiat valiutomis ar žaliavomis. Dėl šio stabilumo jie yra patrauklus pasirinkimas įmonėms, norinčioms išvengti finansinio neapibrėžtumo ir rizikos, susijusios su nepastoviomis kriptovaliutomis. 

Naudodamos stabiliąsias monetas, įmonės gali drąsiai nustatyti prekių ir paslaugų kainas, nesijaudindamos dėl staigių vertės pokyčių, galinčių turėti įtakos jų veiklos rezultatams.

Greiti sandoriai

Stablecoin sandorius galima apdoroti greitai, dažnai per kelias minutes, palyginti su tradicinėmis bankų sistemomis, kurių atsiskaitymas gali užtrukti kelias dienas, ypač tarptautinių sandorių atveju. 

Šis greitis gali pagerinti pinigų srautų valdymą, todėl įmonės gali greičiau gauti mokėjimus ir padidinti veiklos efektyvumą. 

Greitesnis operacijų atlikimo laikas taip pat reiškia didesnį klientų pasitenkinimą, nes klientai ir užsakovai iš karto gauna mokėjimų patvirtinimą.

Mažesni sandorių mokesčiai

Stabiliųjų monetų sandorių mokesčiai paprastai yra mažesni nei kredito kortelių ir kitų tradicinių mokėjimo būdų mokesčiai. 

Kredito kortelių apdorojimo mokesčiai gali svyruoti nuo 2% iki 4% už vieną operaciją, o tai gali labai išaugti įmonėms, kurių operacijų skaičius yra didelis. 

Priešingai, stablecoin sandoriams paprastai taikomi minimalūs mokesčiai, todėl sumažėja bendros mokėjimų apdorojimo išlaidos. 

Visuotinis prieinamumas

Stabiliosios monetos suteikia įmonėms galimybę bendrauti su tarptautiniais klientais be valiutos konvertavimo. Įprastiniai tarptautiniai mokėjimai dažnai susiję su keliais tarpininkais, dėl to taikomi dideli mokesčiai ir ilgai trunka apdorojimas. 

Kita vertus, "Stablecoins" galima lengvai siųsti ir gauti visame pasaulyje, taip palengvinant sklandžią tarptautinę prekybą. 

Skaidrumas ir saugumas

Blokų grandinės technologija užtikrina, kad visi stablecoin sandoriai būtų skaidrūs ir saugūs. 

Kiekvienas sandoris įrašomas į viešąją knygą, todėl jį galima atsekti ir patikrinti. Toks skaidrumas sumažina sukčiavimo ir grįžtamųjų mokėjimų riziką, todėl įmonės gali labiau pasitikėti savo mokėjimo procesais. 

Be to, blokų grandinės saugumo savybės, pavyzdžiui, kriptografinis šifravimas ir decentralizuota patikra, apsaugo nuo neteisėtos prieigos ir klastojimo, taip apsaugant ir įmonės, ir jos klientų finansinius duomenis.

Stabiliųjų monetų trūkumai verslui

Nepaisant jų privalumų, stabiliosios monetos taip pat kelia tam tikrų iššūkių, į kuriuos įmonės turi atsižvelgti:

Reguliavimo neapibrėžtumas

Stabiliųjų monetų reguliavimo aplinka vis dar vystosi. Vyriausybės ir finansų institucijos visame pasaulyje rengia ir įgyvendina skaitmeninių valiutų, įskaitant stabiliąsias monetas, reglamentus. 

Šis reguliavimo neapibrėžtumas gali kelti riziką įmonėms, kurios priima stabiliąsias monetas. 

Nauji reglamentai gali turėti įtakos stabiliųjų monetų naudojimui, apmokestinimui ar ataskaitų teikimui, dėl to gali padidėti atitikties išlaidos ir veiklos koregavimas. 

Svarbu, kad įmonės būtų informuotos ir gebėtų prisitaikyti prie teisinės aplinkos pokyčių.

Centralizavimo rizika

Fiatu paremtos stabiliosios monetos yra paremtos tradicinės valiutos atsargomis ir valdomos centrinių organizacijų. 

Ši centralizacija reiškia, kad įmonės turi pasitikėti, jog emitentas turi reikalaujamų atsargų ir prireikus gali išpirkti stabiliąsias monetas. 

Jei emitentas nesugeba išlaikyti šių atsargų arba bankrutuoja, stabilumo moneta gali kelti pavojų jos vertei. Be to, dėl centralizuotos kontrolės gali kilti skaidrumo problemų ir galimų manipuliacijų, o tai gali pakirsti pasitikėjimą stablecoin.

Technologinės kliūtys

Stabiliųjų monetų mokėjimo sistemoms įgyvendinti reikia techninių žinių ir integracijos su esamomis finansinėmis sistemomis. 

Šis procesas gali būti sudėtingas ir reikalauti daug išteklių, ypač įmonėms, neturinčioms tvirto technologinio pagrindo. Įmonės turi investuoti į technologijų infrastruktūrą, darbuotojų mokymus ir kibernetinio saugumo priemones, kad užtikrintų sklandžius ir saugius sandorius. 

Tačiau, įdiegę CoinGate mokėjimų apdorojimo sprendimą, galite be vargo apeiti visas technologines kliūtis.

Stabiliųjų monetų privalumų ir spąstų apibendrinimas

  • Nors stabiliosios monetos turi daug privalumų, įskaitant kainų stabilumą, greitus sandorius, mažesnius mokesčius, visuotinį prieinamumą ir saugumą, įmonės taip pat turi įveikti kai kuriuos galimus trūkumus. 
  • Reguliavimo neapibrėžtumas ir centralizacijos rizika - tai iššūkiai, kuriuos gali tekti atidžiai apsvarstyti ir aktyviai valdyti. 
  • Suprasdamos šias galimas problemas ir atitinkamai pasiruošdamos, įmonės gali geriau panaudoti stabiliąsias monetas savo mokėjimo sistemoms ir bendrai veiklai pagerinti.

USDT (Tether)

2014 m. pradėta prekiauti "Tether" (USDT) yra viena pirmųjų ir plačiausiai naudojamų stabiliųjų monetų kriptovaliutų rinkoje. 

Jis susietas su JAV doleriu, t. y. kiekvienas USDT žetonas prilygsta vienam JAV doleriui. Šį susiejimą "Tether" pasiekia turėdama fiat valiutos ir kito turto atsargas.

Pagrindinė "Tether" stiprybė - didelis likvidumas ir platus pripažinimas kriptovaliutų biržose. 

Tai viena iš labiausiai prekiaujamų stabiliųjų monetų, todėl ją patogu rinktis prekybininkams ir įmonėms, ieškančioms stabilumo savo sandoriuose. Platus jo naudojimas kriptovaliutų ekosistemoje suteikia patikimą prieigą prie stabilaus skaitmeninio turto, palengvindamas sklandų perėjimą tarp nestabilių kriptovaliutų ir stabilios fiat vertės.

USDC (USD moneta)

USD moneta (USDC) yra visiškai rezervuota stabilioji moneta, susieta su JAV doleriu.

Ją paleido konsorciumas "Centre", kuriam priklauso pagrindiniai finansų rinkos dalyviai "Coinbase" ir "Circle". USDC tikslas - suteikti skaidrią ir reguliuojamą stablecoin galimybę skaitmeninio turto srityje.

Vienas iš pagrindinių USDC privalumų - įsipareigojimas užtikrinti skaidrumą ir teisės aktų laikymąsi. Stabiliųjų valiutų rinkoje reguliariai atliekami auditai ir rengiamos skaidrumo ataskaitos, taip didinant naudotojų ir reguliavimo institucijų pasitikėjimą ir patikimumą. 

Ši griežta priežiūra užtikrina, kad kiekvienas USDC žetonas būtų užtikrintas lygiaverte JAV dolerių suma, o tai suteikia pasitikėjimo jo verte ir stabilumu.

DAI

DAI yra decentralizuota stabilioji valiuta, valdoma MakerDAO protokolu. 

Skirtingai nei USDT ir USDC, DAI nėra susietas su JAV doleriu per centrinį fiat valiutos rezervą. 

Vietoj to, jis yra paremtas įvairiapusiu kriptovaliutų, laikomų išmaniosiose sutartyse, fondu, todėl yra unikalus stablecoin rinkos žaidėjas.

DAI decentralizacija yra didelis privalumas, nes sumažina sandorio šalies riziką ir padidina skaidrumą. 

Kadangi DAI nekontroliuoja joks centrinis subjektas, netinkamo valdymo ar nemokumo rizika yra minimali. Decentralizuotas DAI pobūdis taip pat atitinka platesnę blokų grandinės technologijos etosą, skatinantį nepatikimas ir skaidrias finansų sistemas.

Kas yra stabilusis žetonas? Dabar jau žinote

Apibendrinant galima teigti, kad stabilios monetos yra stabilus, saugus ir veiksmingas sprendimas įmonėms, kurios naršo dinamiškame skaitmeninių finansų ir fiat valiutų pasaulyje.

Suprasdami, kas yra stabiliosios monetos ir kokios yra jų rūšys - įkaitu užtikrintos, kriptografiniu įkaitu užtikrintos, kriptografinės stabiliosios monetos ir algoritminės - verslininkai gali pasinaudoti jų privalumais, tokiais kaip kainų stabilumas, greiti sandoriai ir mažesni mokesčiai, kartu atsižvelgdami į galimus trūkumus, pavyzdžiui, reguliavimo neapibrėžtumą ir technologines kliūtis.

"CoinGate" supaprastina stablecoin mokėjimų procesą, palaikydama populiarius stablecoins, tokius kaip USDT, USDC ir DAI, keliuose tinkluose, todėl įmonėms lengviau integruoti šį skaitmeninį turtą ir gauti naudos iš jo, kartu valdant ir tradicines fiat valiutas.

Jei norite pasinaudoti stablecoin mokėjimais ir kitais jų teikiamais privalumais, apsvarstykite galimybę CoinGate paskyros registracija.

Parašė:

Brendanas Hardingas

Brendanas yra Airijoje gimęs tekstų autorius, turintis daugiau nei 20 metų darbo patirties įvairiuose žanruose - nuo kelionių žurnalistikos ir elektroninės prekybos turinio kūrimo iki vaizdo įrašų scenarijų rašymo ir bendrųjų rinkodaros kampanijų. Jo apdovanojimus pelnę darbai buvo publikuoti laikraščiuose, žurnaluose ir interneto platformose visame pasaulyje.