Atvejo analizės, Kripto mokėjimai, Kriptovaliutoms palankūs prekybininkai

Įmonės atskleidžia kriptografinių mokėjimų priėmimo priežastis

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. birželio 19 d. 15 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Nors bendra nuomonė apie kriptovaliutas įvairiose pasaulio dalyse labai skiriasi, įmonės ir toliau mato vertę siūlydamos savo klientams atsiskaitymo kriptovaliutomis galimybes. 

didelės įmonės priima Bitcoin

Nepaisant 2022 m. meškų rinkos tendencijos, tais metais įmonių, besidominčių kriptovaliutų mokėjimų kūrimu, padaugėjo 48%, remiantis tyrimu atliekamas mūsų įmonėje.

Taip pat išaugo kriptovaliutomis surinktų mokėjimų skaičius - 2022 m., palyginti su 2021 m., įmonės gavo 63% daugiau mokėjimų. 

Todėl 2022 m. "CoinGate" iš viso apdorojo 927 294 mokėjimus, o tai beveik tris kartus viršija devynerių metų vidurkį arba visą mūsų bendrovės gyvavimo laikotarpį. Beveik dešimtmetį veikianti "CoinGate" jau apdoroja vidutiniškai po vieną mokėjimą kas 34 sekundes.

Baigiantis 2023 m. I ketvirčiui mokėjimų skaičius auga dar sparčiau nei 2022 m. - per tris mėnesius buvo atlikta beveik 300 000 apmokėtų užsakymų. 

Tačiau tai daugiausia susiję su mūsų pastangomis didinti CoinGate mokėjimo procesoriaus mastą pridedant daugiau grandinių ir L2 palaikymas (BSC, Polygon) arba išplėsti prieinamumą įtraukiant papildomus mokėjimo būdus, pvz. Binance Pay.

Kita vertus, įmonių, norinčių priimti mokėjimus kriptovaliuta, skaičiaus didėjimą gali lemti kiti veiksniai. 

Norėdami išsiaiškinti, kodėl ši tendencija nuolat kyla, savo prekybininkams uždavėme keletą klausimų ir atlikome trumpą tyrimą: Kodėl jie priėmė sprendimą priimti kriptovaliutų mokėjimus? Kodėl jis toks svarbus? Ar jie patenkinti savo pasirinkimu? Ir dar daugiau. 

Skaitykite toliau ir sužinokite rezultatus.

Pristatome kriptovaliutoms palankius prekybininkus

Kadangi mūsų įmonė yra įsikūrusi Lietuvoje, dažnai į mus kreipiasi vietos įmonės, norinčios gauti CoinGate paslaugas. 

Pastaruoju metu prie bendrovių, priimančių mokėjimus kriptovaliuta, prisijungė daugybė tokių žinomų prekių ženklų kaip prieglobos paslaugų teikėja "Hostinger", decentralizuotų programų platinimo ir analizės lyderė "DappRadar", juvelyrinių dirbinių parduotuvių tinklas "Marry Me by Ribas" ir antrasis lietuviškas vienaragis - VPN paslaugų teikėja "NordVPN".

kriptografijai draugiški prekybininkai

Taip pat yra keletas vietinių veteranų įstaigų, kurios jau daugelį metų priima mokėjimus kriptovaliutomis, pavyzdžiui, kibernetinio saugumo bendrovė Surfshark ir specialiųjų debesijos paslaugų bendrovė "Cherry Servers", kurios leidžia klientams atsiskaityti daugiau nei 70 kriptovaliutų arba bet kokiu turtu, esančiu kliento "Binance Pay" piniginėje.

Ši kriptovaliutoms palankių įmonių apklausa atskleidžia daugybę įtikinamų priežasčių, kodėl verta rinktis šį mokėjimo būdą.

"Bitcoin" ir kriptovaliutų mokėjimai pritraukia vis daugiau klientų visame pasaulyje, įskaitant bankų neturinčius gyventojus

Cherry Servers bendradarbiauja su fiziniais ir juridiniais asmenimis iš 140 šalių. Tačiau įmonei, norinčiai teikti paslaugas visame pasaulyje, dažnai nepakanka pasiūlyti vieną ar du populiarius mokėjimo būdus, kad "bare metal" debesijos paslaugos būtų prieinamos visiems.

Tai ypač sunku padaryti Afrikos žemyne, kur didelė dalis gyventojų neturi galimybės naudotis bankų paslaugomis ir nesinaudoja kredito kortelėmis. Bendrovės "Cherry Servers" sprendimas buvo paprastas, tačiau veiksmingas - savo interneto svetainėje įdiegti mokėjimo kriptovaliuta būdą.

Pasak "Cherry Servers" klientų aptarnavimo vadovės Dovilės Minkevičienės, kriptovaliutos suteikia alternatyvų atsiskaitymo būdą ir palengvina klientams naudotis paslaugomis: "Kriptovaliutos yra vienas iš universalių mokėjimo būdų, kurio prieinamumas dažnai palengvina mūsų paslaugų teikimą. Mokėjimų kriptovaliutomis priėmimas yra vienas sėkmingiausių mūsų verslo sprendimų. Labiausiai džiugina galimybė konvertuoti mokėjimus į eurus ir be vargo pervesti surinktas lėšas į banko sąskaitą."

Bitcoin gera

Dovilė taip pat pažymi, kad poreikis siūlyti mokėjimus kriptovaliuta atsirado išgirdus klientų pageidavimus. 

"Kriptovaliutų mokėjimo būdus integravome atsižvelgdami į klientų poreikius - dauguma mūsų klientų jiems teikia pirmenybę. Dėl to pasirinkome CoinGate kaip mokėjimo procesorių dėl kelių priežasčių: kainos, patrauklių pervedimų sąlygų ir panašaus įmonės dydžio", - dalijosi "Cherry Servers" atstovas.

Jei norite išgirsti daugiau priežasčių, kodėl "Cherry Servers" pavyko sėkmingai atlikti mokėjimus kriptovaliuta ir dar daugiau, būtinai peržiūrėkite kitą CoinGate tinklaraščio atvejo tyrimą, pavadintąKriptografija: Universalus mokėjimo būdas paslaugoms supaprastinti'.

Kriptovaliutų mokėjimų rinkimas daro teigiamą poveikį pardavimams

"Cherry" serveriai, Hostinger taip pat pateikia panašius, tačiau aiškiai skirtingus argumentus, kodėl reikia priimti kriptografinius mokėjimus. 

Pasak "Hostinger" mokėjimų skyriaus vadovo Mindaugo Barzdenio, jų bendrovė taip pat jau seniai girdi klientų prašymus leisti naudoti alternatyvius mokėjimo būdus, ypač iš šalių, kuriose banko sąskaitos ar mokėjimo kortelės nėra lengvai prieinamos, tačiau vis labiau plinta kriptovaliutos. 

Todėl kriptografinių mokėjimų metodo įdiegimas buvo geriausias sprendimas, leidžiantis pasiūlyti alternatyvų būdą atsiskaityti už įmonės paslaugas. Dėl to išaugo ir bendrovės pardavimai.

"Kadangi esame pasaulinė įmonė ir paslaugas teikiame pačiose įvairiausiose šalyse, susidūrėme su iššūkiais konkrečiose rinkose. Nors Lietuvoje banko sąskaita ar mokėjimo kortelė atrodo įprasta ir lengvai prieinama mokėjimo priemonė, besivystančiose šalyse taip toli gražu nėra, todėl galimybė pasiūlyti galutiniam vartotojui kuo daugiau skirtingų mokėjimo būdų labai teigiamai veikia pardavimus. Be to, tai gera klientų patirtis perkant paslaugas "Hostinger" svetainėje", - sakė mokėjimų skyriaus vadovas.

Kokias išvadas galime padaryti apie kriptografinius mokėjimus išnagrinėję šiuos pavyzdžius?

Skaitant Cherry servers ir "Hostinger" bylas paaiškėja du dalykai:

  • Naudodami kriptovaliutas klientai neturi atskleisti savo asmeninės informacijos, o įmonės savo ruožtu neturi rinkti (ir taip saugoti) tiek daug informacijos apie juos;
  • Daugiau klientų visame pasaulyje noriai užsisako produktą ar paslaugą, kai jiems pateikiami palankesni mokėjimo būdai, pavyzdžiui, kriptovaliuta, ir dėl to padidėja pardavimai.

Verta paminėti, kad yra kur kas daugiau nei dvi priežastys, kodėl priimti mokėjimus bitkoinais ir kriptovaliutomis gali būti naudinga jūsų verslui. 

Kriptovaliutos padeda užtikrinti privatumą vertinančių klientų privatumą

Mokėdami už prekes internetu, klientai beveik visada prašomi pateikti asmeninius duomenis, pavyzdžiui, vardą, pavardę, adresą, el. pašto adresą ir kredito kortelės informaciją. 

Pateikus visą šią informaciją, ji patenka į pardavėjo duomenų bazę, kurios saugumo spragos gali tapti patraukliu taikiniu duomenų vagims, nors dažnai šie duomenys yra nereikalingi ir nebūtini sandoriui su klientu sudaryti.

Todėl kai kurie klientai, kurie turi priežasčių vertinti savo privatumą, nenoriai dalijasi šia informacija dėl duomenų nutekėjimo ir viešo atskleidimo rizikos. Ir nesvarbu, ar pardavėjas užtikrina, kad šie duomenys tvarkomi atsakingai. Keli praeities pavyzdžiai rodo, kokios pažeidžiamos gali būti centralizuotos saugumo sistemos, jei jos nėra tinkamai sukurtos.

Bitcoin anoniminis

Siekdama padėti klientams išsaugoti privatumą internete, kibernetinio saugumo bendrovė Surfshark 2018 m. išsprendė šią dilemą ir integravo kriptovaliutos mokėjimo būdą, suteikdama klientams galimybę palikti mažesnį skaitmeninį pėdsaką.

"Yra mūsų klientų grupių, kurie net neįsivaizduoja savo gyvenimo be privatumo sprendimų. Tokie klientai ypač rimtai vertina internete paliekamą informacijos pėdsaką, todėl atsiskaitymas kriptovaliutomis yra beveik vienintelis priimtinas būdas atsiskaityti už paslaugas. Kad tokie naudotojai galėtų naudotis mūsų produktu, nusprendėme įdiegti mokėjimus kriptovaliuta. Integracija teigiamai paveikė tiek mūsų pajamas, tiek klientų augimą", - sakė Donatas Strazdas, Surfshark mokėjimų analitikas.

Be privatumo, kriptovaliutos suteikia daug kitų privalumų

Be to, kriptovaliutų mokėjimo galimybės suteikia greitį, tvirtą saugumą, platų prieinamumą ir bendrą patogumą pačiai paslaugai. 

"Surfshark" siekia atitikti aukščiausius klientų reikalaujamus kokybės standartus ir būti universaliu saugumo sprendimu, apimančiu antivirusinę programinę įrangą, privačią paieškos sistemą ir įspėjimo apie duomenų nutekėjimą sistemas, todėl mokėjimai kriptovaliuta visais atžvilgiais papildo "Surfshark" paketą.

Tačiau norint turėti patikimą mokėjimo sistemą, reikia sukurti jos infrastruktūrą. Kadangi jai sukurti reikia daug laiko ir išteklių, šios užduoties imasi CoinGate.

Donatas išsamiau paaiškina šį faktą, sakydamas, kad "tokiame procese labai svarbūs tampa tiekėjo sprendimų integravimo nurodymai. Galime tik pasidžiaugti, kad CoinGate tam skyrė daug dėmesio ir pateikė aiškius API dokumentacija kuri užtikrino, kad kriptografinių mokėjimų diegimo procesas būtų greitas ir sklandus."

kriptografinių mokėjimų api
CoinGate API dokumentacija adresu developer.coingate.com.

Jei norite išgirsti daugiau priežasčių, kodėl "Cherry Servers" pavyko sėkmingai atlikti mokėjimus kriptovaliuta ir dar daugiau, būtinai peržiūrėkite kitą CoinGate tinklaraščio atvejo tyrimą, pavadintąKriptografijos panaudojimas privatumą suvokiantiems ir nebankrutuojantiems asmenims aptarnauti'.

Priklausomybės nuo trečiųjų šalių paslaugų teikėjų mažinimas naudojant "Bitcoin" ir kriptovaliutas

Kaip ir Surfshark, VPN paslaugų teikėjas "NordVPN"klientai yra linkę rūpintis savo kibernetiniu saugumu ir vertinti savo privatumą internete, todėl kriptovaliutų mokėjimų integravimą palankiai įvertino nemažai "NordVPN" naudotojų. Pasak Ryčio Meškausko, "Nord Security" pajamų procesų priežiūros vadovo, privatumo užtikrinimas kai kuriems klientams yra didžiausias prioritetas.

"Mūsų klientai, ypač kriptovaliutų naudotojai, džiaugėsi galėdami pasiūlyti dar vieną saugų mokėjimo būdą. Kol kas reakcijos buvo tik teigiamos, o tai logiška, nes mūsų klientai, įskaitant autoritariniuose režimuose gyvenančius aktyvistus ir žurnalistus, brangina savo privatumą. "NordVPN" paslaugos jiems yra reikalingiausios, todėl kriptovaliutos mokėjimo būdo atradimas jiems buvo tikrai maloni staigmena", - sakė pašnekovas.

kriptografinių mokėjimų privatumas

Pasak Ryčio, mokėjimai kriptovaliuta ne tik suteikia daugiau privatumo, bet ir užtikrina saugų pinigų pervedimą, nesinaudojant trečiųjų šalių paslaugomis: "Naudoti kriptovaliutas naudinga, nes jos užtikrina aukštą saugumo lygį atliekant operacijas. Mokėjimai kriptovaliutomis gali sumažinti poreikį naudotis trečiųjų šalių paslaugomis atliekant mokėjimus, nes tą patį galima pasiekti naudojant blokų grandinę. Mums, kaip kibernetinio saugumo bendrovei, klientų privatumas yra prioritetas, tačiau mokėjimo būdų saugumas taip pat labai svarbus."

Kriptovaliutų mokėjimo vartai padeda išvengti rūpesčių su bankais

DappRadar sukūrė išties unikalią web3 platformą - decentralizuotų programų (Dapps) platinimo ir analizės centrą. Jų klientai dažnai yra iš to paties web3 pasaulio, todėl jie visada nori už paslaugas mokėti kriptovaliutomis. 

Tačiau problemos prasideda tada, kai gautas lėšas reikia konvertuoti į fiat valiutą ir pervesti į įmonės banko sąskaitą.

Anksčiau, kai klientas apmokėdavo sąskaitą kriptovaliutomis, lėšos patekdavo į centralizuotą biržą, o iš ten - į banko sąskaitą. Tačiau iškildavo kliūčių - bankai užduodavo daugybę klausimų, prašydavo papildomų dokumentų, o mokėjimus atidėdavo savaitei ar ilgiau. 

Tačiau naudojant kriptovaliutų mokėjimo vartus procesas yra paprastesnis - surinkti mokėjimai keliauja į CoinGate, o ne į biržą, o tuo pačiu metu DappRadar klientas pereina KYC procesą. Kai CoinGate patvirtina kliento tapatybę, pervedimas iš CoinGate inicijuojamas į "DappRadar" banko sąskaitą.

"Web3" bendrovės, įskaitant "DappRadar", visada siekia užtikrinti, kad pajamų iš kriptovaliutų išgryninimo procesas atitiktų visus KYC ir AML reglamentus, taip pat siekia efektyvesnės kriptovaliutų ir įprastų pinigų valdymo sanglaudos bei sklandesnių pinigų pervedimo iš vienos sistemos į kitą procedūrų. Būtent tai mums padeda daryti CoinGate. Naudodamiesi "CoinGate" esame užtikrinti, kad lėšos, kurias pervedame į savo komercinį banką, anksčiau ar vėliau bus gautos, nes visą deramą patikrinimą atliko "DappRadar" ir peržiūrėjo "CoinGate", užtikrindama, kad banko reikalavimai bus įvykdyti", - dalijosi Bayar Ali, "DappRadar" finansų skyriaus vadovas.

kriptografija vs bankai

Tačiau lėtas pinigų pervedimo iš blokų grandinės į banko sąskaitą procesas buvo ne vienintelė kliūtis, su kuria susidūrė bendrovė. Dideli valiutos keitimo mokesčiai ir darbuotojų sugaištas laikas bandant išsiaiškinti, kur ir kodėl mokėjimai užstringa bankuose, taip pat buvo viena iš priežasčių giliau integruoti kriptovaliutas į verslo procesus.

Sužinokite daugiau apie kriptografinių mokėjimo vartų panaudojimą CoinGate tinklaraštyje skaitydami specialų atvejo tyrimą apie "DappRadar" verslo praktiką, pavadintą"Web3" erdvės kriptografinės valiutos konvertavimo į nominaliąją valiutą problemos sprendimas'.

Daugiau patogumo ir pasirinkimo laisvės klientams

Pasiimk mane iš Ribas, naujausias "Ribas" šeimos prekės ženklas, taip pat neseniai pradėjo siūlyti atsiskaitymus kriptovaliuta tiek savo internetinėse, tiek fizinėse parduotuvėse.

Tačiau kriptovaliutų taikymas versle svarbus ne tik tada, kai reikia spręsti problemas. 

Pasak "Marry Me by Ribas" vykdomosios direktorės Viktės Bičkauskienės, idėja pasiūlyti klientams alternatyvius mokėjimo būdus kilo ne ieškant problemos sprendimo, o tiesiog iš noro pasiūlyti klientams kuo daugiau laisvės ir patogumo naudojantis naujomis ir inovatyviomis technologijomis.

"Mums labai svarbu savo klientams pasiūlyti naujausias technologijas, susijusias tiek su aptarnavimu, tiek su klientų apsipirkimo procesu. Kadangi deimantai yra investicija, kuri gali būti perduodama iš kartos į kartą, nusprendėme, kad klientai, kurie domisi kitų rūšių investicijomis, taip pat gali susidomėti investicijomis į deimantus. Būtent tai paskatino mus priimti sprendimą suteikti klientams galimybę atsiskaityti kriptovaliutomis", - sakė bendrovės atstovas.

Įmonė vienu metu naudoja du skirtingus būdus, kaip priimti mokėjimus kriptovaliuta - vieną elektroninėje parduotuvėje, kitą - pačiame juvelyrinių dirbinių salone, naudodama PoS sistemą. "Ilgai galvojome apie PoS galimybę ir nusprendėme, kad jei turime galimybę atsiskaityti savo internetinėje parduotuvėje, norime ją suteikti ir klientams, perkantiems mūsų fizinėse parduotuvėse. Rinkdamiesi deimantinius papuošalus ar birų deimantą klientai dažnai ateina į mūsų salonus pasikonsultuoti, todėl turime turėti ir pasiūlyti PoS mokėjimą kaip galimybę ir patogumą savo klientams", - aiškino vykdomasis direktorius.

Ar didėjantis kriptovaliutų mokėjimų populiarumas yra tik pradžia?

Lietuvos įmonių susižavėjimas kriptovaliutų nauda nėra vietinis reiškinys. Per pastaruosius kelerius metus ypač stebėtinai išaugo bitkoino, kaip mokėjimo būdo, svarba pasauliniu mastu.

Šiandien, pasak "CoinMetrics" duomenys, bitkoinų blokų grandinė jau yra dominuojanti pinigų pervedimo sistema visame pasaulyje. Vien 2022 m. ji apdorojo daugiau kaip $8 trilijoną operacijų, o tai yra daugiau nei visas "MasterCard" mokėjimo tinklas per tą patį laikotarpį.

Ne tik tai, bet ir tai, kad, pasak "Deloitte" apklausa, 75% JAV mažmenininkų planuoja priimti bitkoinus ir kitas kriptovaliutas per ateinančius dvejus metus. Tuo pat metu net 85% JAV mažmenininkų teikia didelį prioritetą galimybei vykdyti mokėjimus bitkoinais, nes dauguma jų tikisi, kad vartotojų susidomėjimas šia skaitmenine valiuta per ateinančius metus dar labiau išaugs.

CoinGate generalinis direktorius Justas Paulius džiaugiasi kriptovaliutų ateities kryptimi: "Džiugu matyti nuolat augančią kriptovaliutų rinką. Nepaisant jos nuosmukio pastaraisiais metais, reguliavimo institucijos ir toliau vaizduoja blokų grandinės technologiją kaip potencialią alternatyvą įprastiniams mokėjimo būdams, taip siųsdamos signalą įmonėms, kad ji gali būti perspektyvi. Su CoinGate komanda stengiamės sukurti kuo didesnę vertę visiems, kurie nori būti kriptovaliutų rinkos dalyviais, ir panašu, kad ateityje įmonių poreikis integruoti mokėjimus kriptovaliutomis tik didės."

kriptografinė apklausa

Pagal 2022 m. Crypto.com apklausa iš 110 000 pirkėjų ir daugiau nei 1,5 milijono "Worldpay" prekybininkų, tik 4% apklaustų prekybininkų šiuo metu priima mokėjimus kriptovaliuta, nors 60% yra suinteresuoti tai daryti ateityje. Tuo tarpu 40% apklaustų pirkėjų jau naudoja skaitmeninį turtą prekėms ir paslaugoms pirkti, o 75% norėtų visada turėti tokią galimybę.

Beveik pusė visų apklaustų vartotojų jau naudoja kriptovaliutą atsiskaitydami už prekes ir paslaugas, tačiau tarp kriptovaliutą priimančių ir norinčių ja atsiskaityti įmonių yra dešimteriopas skirtumas. Dėl šios priežasties 64% Crypto.com registruotų pirkėjų atsiskaitymams naudoja išankstinio mokėjimo korteles. Jos padeda išleisti skaitmeninį turtą vietose, kurios tiesiogiai nepriima skaitmeninių monetų už prekes ir paslaugas.

Šie statistiniai duomenys rodo, kad ateityje kriptovaliutos bus plačiau naudojamos atsiskaitymams, o įmonėms atsivers naujos galimybės patekti į nors ir mažesnes, bet sparčiai augančias rinkas.

Kaip įmonės gali patogiai priimti mokėjimus kriptovaliuta?

Yra du būdai, kaip integruoti kriptovaliutų mokėjimus - naudoti atvirojo kodo programinę įrangą ir patiems kurti mokėjimų infrastruktūrą arba samdyti mokėjimų apdorojimo įmones.

Tokias specializuotas paslaugas nuo 2014 m. teikia ir Lietuvoje įsikūrusi bendrovė CoinGate, kuri padeda įmonėms rinkti, valdyti ir apskaityti mokėjimus bitkoinais ir 70 kitų kriptovaliutų.

Susikūrusios paskyrą įmonės pačios pasirenka, kaip įdiegti mokėjimo būdą: tai pardavimo vietų sistema (PoS), elektroninės sąskaitos faktūros, e. prekybos platformų moduliai ir e. parduotuvių įskiepiai (WordPress, WIX, PrestaShop ir kt.), taip pat atskira taikomųjų programų programavimo sąsaja (API), skirta tiems, kurie nori sistemą konfigūruoti pagal savo konkrečius poreikius.

kriptografijos įskiepiai btc
CoinGate palaikomi e. komercijos įskiepiai.

Išskirtinė CoinGate paslauga - galimybė iškeisti surinktas virtualias valiutas į eurus, dolerius ir svarus sterlingų bei pervesti jas į banko sąskaitą. Pasak CoinGate teisininkės Agnės Smagurauskaitės, kai klientas atsiskaito kriptovaliuta, o įmonė pasirenka gauti mokėjimus eurais, išvengiama įvairių nepatogumų, kurie labiausiai rūpi įmonėms, besidominčioms mokėjimais kriptovaliuta: "Tai apsaugo verslo savininką nuo daugumos su kriptovaliutų sandoriais susijusių rizikų, pavyzdžiui, didelių kriptovaliutų kainų svyravimų, taip pat nuo rizikų, susijusių su jų saugojimu, naudojimu ir apdorojimu.

Teisininkas priduria, kad už prekes ir paslaugas gautą kriptovaliutą iškeitus į eurus, verslui taip pat sumažėja administracinė našta: "Renkant tokius atskaitymus, šių sandorių nereikia atskirai registruoti finansinėje apskaitoje arba apskaitos politikoje nustatyti, kaip ir kada kriptovaliutos bus įtrauktos į finansinę atskaitomybę." 

Be to, tokių atsiskaitymų nereikia aiškinti balanso aiškinamajame rašte arba atskirti tokio turto įsigijimo - pardavimo mokesčių deklaracijose".

Įmonės gali integruoti kriptovaliutų mokėjimus registracija CoinGate platformoje ir pateikti reikiamus dokumentus.

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.