Kriptovaliutų mokėjimai, Kriptovaliutoms palankūs prekybininkai, Pamokos

Kaip apsaugoti savo kriptovaliutų piniginę nuo grėsmių ir įsilaužimų

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024 m. birželio 11 d. 13 min perskaityti

Brendanas Hardingas

Nors blokų grandinės technologija užtikrina saugumą ir privatumą, vis sudėtingesnės kibernetinės grėsmės kelia didelę riziką investuotojams. 

Nesvarbu, ar esate naujokas, ar patyręs prekiautojas, labai svarbu suprasti, kaip saugiausiai saugoti kriptovaliutas ir kaip jas apsaugoti nuo galimų grėsmių ir įsilaužimų. 

Šiame trumpame vadove supažindinsime jus su geriausia kriptovaliutų saugumo praktika, pabrėšime, kaip geriausiai saugoti kriptovaliutas, kaip užtikrinti kriptovaliutų saugumą ir ypač kaip perkelti kriptovaliutas į vieną iš šių šaltojo saugojimo įrenginių (kriptovaliutų piniginę - daugiau skaitykite toliau):

Nepaisant kriptovaliutoms būdingų saugumo savybių, ši aplinka turi savų unikalių pažeidžiamumų, dėl kurių gali kilti pavojus jūsų turtui - nuo sukčiavimo atakų iki įsilaužimų į biržą.

Kadangi pavogus kriptovaliutą paprastai nėra jokių galimybių kreiptis į teismą - nėra banko, į kurį būtų galima paskambinti, ir draudimo, iš kurio būtų galima pareikalauti išmokos - skaitmeninės piniginės apsauga tampa dar svarbesnė.

Šiame nesudėtingame vadove nagrinėsime veiksmingas strategijas, kaip užtikrinti savo kriptovaliutų saugumą. Be to, patarsime, kaip geriausiai saugoti kriptovaliutas ir kaip užtikrinti, kad jūsų investicijos būtų apsaugotos nuo nuolat kylančių grėsmių.

Ko išmoksite:

  • Ką reikia žinoti apie kriptografijos saugumą
  • Pirmiausia - kas yra kriptografinė piniginė?
  • Geriausia kriptovaliutų piniginės apsaugos praktika
  • Kokios yra geriausios šaltosios piniginės?
  • Kaip saugoti cryptocurrency šaltoje saugykloje
  • Pagrindinės išvados
  • Saugiausias būdas išsaugoti kriptovaliutas
  • DUK

Ką reikia žinoti apie kriptografijos saugumą

Kriptovaliutų piniginės susiduria su įvairiomis saugumo grėsmėmis, kurios gali kelti pavojų jūsų skaitmeninio turto saugumui. Čia apžvelgiamos kai kurios dažniausiai pasitaikančios kriptovaliutų piniginėms kylančios grėsmės:

  1. Sukčiavimo atakos - "Phishing" atakos - tai apgaulingi bandymai pavogti konfidencialią informaciją, pavyzdžiui, privačius raktus ar prisijungimo duomenis, apsimetant patikimu subjektu elektroniniuose pranešimuose. Vartotojai gali būti viliojami į kenkėjiškas svetaines, kurios atrodo nepaprastai panašios į teisėtas, ir jose nesąmoningai įveda savo privačią informaciją.
  2. Kenkėjiška programinė įranga - Kenkėjiška programinė įranga gali užkrėsti įrenginį ir leisti įsilaužėliams registruoti klavišų paspaudimus, vogti duomenis ar net perimti kompiuterio valdymą. Kai kurios kenkėjiškos programos skirtos kriptovaliutų piniginėms, kad būtų galima gauti prieigą prie privačių raktų ir pavogti lėšų.
  3. Išpirkos reikalaujančios programos - Šio tipo kenkėjiškos programos užrakina jūsų įrenginį arba užšifruoja failus ir reikalauja išpirkos už prieigos atkūrimą. Kai kuriais atvejais išpirkos reikalaujanti programinė įranga gali nukreipti ir užšifruoti piniginės failus, reikalaudama sumokėti kriptovaliuta, kad juos atrakintų.
  4. "Man-in-the-Middle" atakos (MITM) - Pagal šį scenarijų įsilaužėliai perima dviejų šalių (pvz., naudotojo ir kriptovaliutų biržos) bendravimą, kad pavogtų duomenis, kuriais keičiamasi, arba jais manipuliuotų. 
  5. "Exchange Hacks - Net jei jūsų asmeninis saugumas yra patikimas, platformos, kuriose prekiaujate kriptovaliuta ar ją saugote, gali būti nepatikimos. 
  6. SIM kortelių keitimas - Užpuolikai perima aukos mobiliojo telefono numerio kontrolę, įtikindami operatorių pakeisti numerį į jiems priklausančią SIM kortelę. Tuomet jie gali apeiti SMS žinutėmis pagrįstą dviejų veiksnių autentifikavimą ir prisijungti prie kriptovaliutų sąskaitų.
  7. Piniginės programinės įrangos trūkumai - Pavojų gali kelti ir pačios piniginės programinės įrangos pažeidžiamumai. Jei programinėje įrangoje yra klaidų ar trūkumų, užpuolikai gali jais pasinaudoti ir gauti prieigą prie piniginės lėšų.
  8. Fizinė vagystė arba praradimas - Jei aparatinė piniginė (fizinis įrenginys, kuriame kriptovaliuta saugoma neprisijungus prie interneto) pametama arba pavagiama, o tinkamos saugumo priemonės, pavyzdžiui, PIN kodas arba atkūrimo frazė, nėra įdiegtos, prie piniginės turinio gali prisijungti neįgalioti asmenys.

Norint apsisaugoti nuo šių grėsmių, labai svarbu naudoti stiprius ir unikalius slaptažodžius, įjungti dviejų veiksnių autentifikavimą, nuolat atnaujinti piniginės programinę įrangą ir būti budriems prieš bandymus sukčiauti. 

Be to, naudojant aparatinę piniginę dideliam kriptovaliutų kiekiui saugoti, galima gerokai padidinti saugumą, nes raktai bus laikomi neprisijungus prie interneto ir bus apsaugoti nuo galimų pažeidžiamumų internete.

Pirmiausia - kas yra kriptovaliutų piniginė?

Kriptovaliutų piniginė yra skaitmeninis įrankis, leidžiantis saugoti, siųsti ir gauti kriptovaliutas, pavyzdžiui, "Bitcoin", "Ethereum" ir daugelį kitų.

Kitaip nei fizinėje piniginėje, kurioje laikoma fizinė valiuta, kriptovaliutų piniginėje jūsų kriptovaliutų turtas fiziškai nesaugomas. Vietoj to joje saugiai saugomi jūsų kriptografiniai raktai - viešasis ir privatusis - kurie naudojami sąveikai su blokų grandinės tinklais, kuriuose registruojamos jūsų kriptovaliutos.

Viešasis raktas primena sąskaitos numerį, kuriuo galite dalytis su kitais, kad gautumėte kriptovaliutų. Privatusis raktas yra panašus į PIN kodą arba slaptažodį ir yra būtinas norint gauti prieigą prie savo turimų kriptovaliutų ir autorizuoti sandorius.

Taip pat labai svarbu saugoti savo privatų raktą, nes jį turintis asmuo gali pasiekti jūsų kriptovaliutą.

Kriptovaliutų piniginės gali būti įvairių formų, įskaitant programinės įrangos pinigines (pvz., esančias išmaniojo telefono programėlėje arba kompiuteryje), aparatines pinigines (fizinius įrenginius, kuriuose saugiai ir neprisijungus saugomi raktai) ir popierines pinigines (fizinius dokumentus, kuriuose yra jūsų viešieji ir privatūs raktai).

Kiekvienas tipas siūlo skirtingą saugumo ir patogumo lygį, priklausomai nuo to, kaip ketinate naudoti ir valdyti kriptovaliutas.

Geriausia kriptovaliutų piniginės apsaugos praktika

Norint sukurti saugią piniginės aplinką, būtina pradėti nuo stiprių ir unikalių slaptažodžių. 

Naudokite stiprius ir unikalius slaptažodžius

Svarbiausia yra sudėtingi slaptažodžiai, kuriuos sudaro raidės, skaičiai ir simboliai, ir kiekvienas jų turėtų būti atskiras, kad būtų išvengta silpnų vietų, kuriomis galima pasinaudoti įvairiose platformose. 

Šiuo atveju gali būti neįkainojama patikima slaptažodžių tvarkyklė, kuri saugiai generuoja ir saugo slaptažodžius - jau žinote, kaip lengva juos prarasti.

Įgalinkite dviejų veiksnių autentifikavimą (2FA)

Papildomas antrasis saugumo lygmuo - dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA) - labai sustiprina jūsų piniginės apsaugą. 

Tam reikia ne tik slaptažodžio, bet ir antro patvirtinimo būdo, paprastai kodo, kuris siunčiamas į telefoną arba generuojamas programėle. Šiuo papildomu veiksmu užtikrinama, kad net jei kam nors pavyktų iššifruoti slaptažodį, be papildomo kodo jis negalės prisijungti prie jūsų paskyros.

Reguliarūs programinės įrangos atnaujinimai

Dar viena svarbi praktika - nuolat atnaujinti piniginės programinę įrangą ir visas susijusias programėles. 

Kūrėjai reguliariai išleidžia atnaujinimus, kad ištaisytų klaidas ir pašalintų saugumo grėsmes. Įsitikinę, kad naudojate naujausią versiją, apsaugote savo turtą nuo žinomų grėsmių, naudodami naujausius saugumo atnaujinimus.

Būkite atsargūs dėl bandymų sukčiauti

"Phishing" - tai kibernetinių nusikaltėlių naudojamas metodas jautriai informacijai išgauti. Prieš naudodamiesi nuorodomis ar priedais, visada patikrinkite el. laiškų ar pranešimų autentiškumą. 

Skeptiškai žiūrėkite į prašymus atlikti skubius veiksmus ar pateikti asmeninę informaciją ir kreipkitės į gerai žinomas ir patikrintas svetaines bei kontaktus. 

Naršyklės plėtiniai, aptinkantys sukčiavimo svetaines, taip pat gali padidinti jūsų saugumą.

Saugūs interneto ryšiai

Galiausiai, tvarkydami savo kriptovaliutų piniginę ar atlikdami operacijas su ja, visada naudokitės saugiu, privačiu interneto ryšiu. 

Viešieji "Wi-Fi" tinklai kelia tam tikrą saugumo riziką, pavyzdžiui, duomenų perėmimo galimybę. 

Jei norite užtikrinti didesnį saugumą, ypač kai nėra galimybės naudotis privačiu ryšiu, naudokite virtualųjį privatųjį tinklą (VPN), kad paslėptumėte savo veiklą nuo galimų grėsmių ir įsilaužimų.

Įgyvendindami šias strategijas savo kasdienėje skaitmeninėje veikloje, ne tik apsaugosite savo kriptovaliutų piniginę, bet ir padidinsite bendrą skaitmeninį saugumą.

Geriausias patarimas: 

Kriptovaliutų turto paskirstymas keliose piniginėse yra ne tik išmintinga investavimo strategija, bet ir labai svarbi. Niekada nelaikykite viso savo skaitmeninio turto vienoje piniginėje, nesvarbu, ar tai būtų karštoji, ar šaltoji saugykla.

Kokios yra geriausios šaltosios piniginės?

Prieš atsakydami į klausimą "Kokios yra geriausios šaltosios piniginės", supraskime, kas yra šaltoji piniginė.

geriausias šaldymo sandėlis

Šaltosios piniginės, dar vadinamos aparatinėmis piniginėmis arba neprisijungusiomis piniginėmis, yra įrenginiai, skirti kriptovaliutai saugoti neprisijungus prie interneto ryšio, todėl tai yra viena saugiausių skaitmeninio turto laikymo galimybių. 

Skirtingai nuo "karštųjų" piniginių, kurios yra prijungtos prie interneto ir į kurias galima įsilaužti, "šaltosios" piniginės saugo jūsų privačius raktus fiziniame įrenginyje, panašiame į USB atmintinę, todėl jūsų turtas išlieka apsaugotas nuo internetinių grėsmių, pavyzdžiui, kenkėjiškų programų, sukčiavimo ir neteisėtos prieigos.

Kadangi šaltosios piniginės nėra prijungtos prie interneto, jos yra apsaugotos nuo internetinių įsilaužimų ir sumažina virusų ar sukčiavimo atakų riziką. 

Jei ieškote geriausios vietos kriptovaliutoms saugoti, keli šaltųjų piniginių modeliai išpopuliarėjo dėl savo patikimumo ir patikimų saugumo funkcijų. 

Pavyzdžiai:

  • Cypherock - "Cypherock X1" nustato naują kriptografijos saugumo standartą, nes decentralizuoja raktų saugojimą ir pašalina sėklų frazių riziką, kai raktai padalijami į keturias NFC korteles ir įrenginį. Ši saugi, patogi piniginė leidžia lengvai valdyti turtą naudojant programėlę cySync. Remiama pramonės lyderių ir griežtų auditų, "Cypherock X1" užtikrina aukščiausio lygio kriptovaliutų apsaugą.
  • COLDCARD piniginė - COLDCARD yra patikimiausias ir saugiausias pasaulyje "Bitcoin" pasirašymo įrenginys. Tai lengvai naudojama, itin saugi, atvirojo kodo ir nebrangi aparatinė piniginė, kurios atsarginę kopiją lengva sukurti naudojant šifruotą microSD kortelę.
  • NGRAVE - Atsarginė kopija jums turėtų būti paprasta suprasti, bet visiems kitiems - galvosūkis. Jūsų raktai lieka saugūs, jei naudojate geriausią šifruotą ir atkuriamą nerūdijančio plieno atsarginę kopiją. 
  • "SafePal" - "SafePal" pirmauja gerinant kriptovaliutų naudotojų patirtį. Jų kriptovaliutų piniginės yra greitos, patogios naudoti ir visos valdomos per vieną paprastą programėlę.
  • Tapsigner - "TapSigner" yra belaidė NFC išmanioji kortelė, kurioje saugomas jūsų "Bitcoin" privatus raktas (XPRV) ir kuri pasirašo sandorius paprastu telefono bakstelėjimu.

Jei rimtai rūpinatės kriptovaliutos saugumu, investicija į šaltą piniginę turėtų būti prioritetas. 

Jie ne tik suteikia puikią apsaugą nuo kibernetinių grėsmių, bet ir ramybę, nes užtikrina, kad trečiosios šalys negalės pasiekti jūsų skaitmeninio turto. 

Rinkdamiesi šaltą piniginę atsižvelkite į šiuos veiksnius:

  • Palaikomų valiutų tipai
  • Naudojimo paprastumas
  • Saugumo funkcijos
  • Suderinamumas su kita programine įranga ar mainų programomis

Suprasdami šiuos veiksnius, galėsite pasirinkti piniginę, atitinkančią jūsų unikalius poreikius ir saugumo reikalavimus.

Galite išmokti daugiau apie šaltas pinigines čia.

Kaip saugoti kriptovaliutą šaltojoje saugykloje

Saugiai saugoti kriptovaliutą yra labai svarbu, o šaltoji saugykla yra vienas veiksmingiausių būdų užtikrinti savo turto saugumą. 

Pateikiame išsamų vadovą, kaip saugoti kriptovaliutą šaltoje saugykloje:

Gaukite šaltosios saugyklos įrenginį

Pirmasis žingsnis saugant kriptovaliutą - įsigyti šaltosios saugyklos įrenginį. Patartina rinktis įrenginį, palaikantį "Bluetooth" ryšį, kad būtų patogu naudoti ir nešiotis. Šie įrenginiai, dažnai primenantys USB atmintines arba mažus įtaisus, yra būtini norint laikyti savo kriptovaliutas neprisijungus prie interneto ir apsaugoti jas nuo galimų internetinių grėsmių.

Atsisiųsti programinę įrangą

Kai turėsite šaltosios saugyklos įrenginį, kitas žingsnis bus jo nustatymas. Tam paprastai reikia į kompiuterį atsisiųsti atitinkamą programinę įrangą. 

Išsaugoti atkūrimo frazę

Svarbiausias šaltosios piniginės nustatymo komponentas yra išsaugoti atkūrimo (pradinę) frazę. Ši frazė veikia kaip saugiklis, leidžiantis atgauti prieigą prie kriptovaliutų, jei pamirštumėte PIN kodą arba slaptažodį. 

Labai svarbu saugiai saugoti šią frazę ir užtikrinti, kad ji būtų įsimintina. Atkūrimo frazė yra jūsų pagrindinė atsarginė kopija, todėl su ja turėtų būti elgiamasi itin saugiai.

Sukurti naują piniginės adresą

Tada turėsite sukurti naują piniginės adresą kiekvienam kriptovaliutos tipui, kurį ketinate saugoti. 

Šis unikalus adresas bus naudojamas kriptovaliutoms perkelti iš dabartinės (greičiausiai internetinės) piniginės į šaltosios saugyklos įrenginį. Kiekvienam sandoriui reikia skirti daug dėmesio detalėms, kad būtų užtikrintas teisingas adreso naudojimas.

Siųskite savo kriptovaliutą atitinkamu adresu

Galiausiai, kai pervesite kriptovaliutas į šaltojo saugojimo piniginę, kruopščiai patikrinkite gavėjo adresą. Šio žingsnio klaidos, pavyzdžiui, "Bitcoin" siuntimas "Ethereum" adresu, gali sukelti negrįžtamų nuostolių. 

Pagrindinės išvados apie kriptovaliutų pinigines

  • Šaltoji saugykla apima kriptovaliutų raktų perkėlimą iš piniginės, prijungtos prie interneto, į piniginę, kuri yra visiškai neprisijungusi prie interneto, taip gerokai padidinant saugumą. 
  • Šis būdas yra gerokai mažiau patogus nei kitos skaitmeninio saugojimo formos, tačiau šis nepatogumas tiesiogiai susijęs su didesniu saugumu. Iš esmės, kuo sunkiau prieiti prie saugojimo būdo, tuo saugesnis gali būti jūsų turtas. 
  • Yra įvairių šaldymo būdų, kurių kiekvienas užtikrina skirtingą saugumo ir prieinamumo lygį, atitinkantį įvairius poreikius ir pageidavimus. 
  • Pasirinkę tinkamą šaldymo saugyklą, galite suderinti saugumą ir patogumą naudoti pagal savo konkrečius reikalavimus.

Saugiausias būdas išsaugoti kriptovaliutas

Kriptovaliutos apsaugai reikia kruopščios praktikos ir tinkamos technologijos derinio. 

Kiekvienas žingsnis - nuo patikimų šaltojo saugojimo sprendimų pasirinkimo iki akylos skaitmeninių operacijų priežiūros - yra labai svarbus siekiant apsaugoti savo turtą nuo daugybės skaitmeniniame pasaulyje kylančių grėsmių. 

Visada naudokitės keliomis piniginėmis, įjunkite tvirtas saugumo priemones, pavyzdžiui, dviejų veiksnių autentifikavimą, ir nuolat atnaujinkite naujausią kibernetinio saugumo informaciją, kad apsisaugotumėte nuo galimų pažeidžiamumų.

Atminkite, kad atsakomybė už savo kriptovaliutų turto saugumą tenka jums; imdamiesi aktyvių veiksmų šiandien, galite užtikrinti savo investicijų saugumą ateityje. 

DUK

Kas yra kriptografinės karštos piniginės?

Karštosios piniginės skiriasi nuo šaltųjų piniginių tuo, kad yra prijungtos prie interneto. Šis ryšys būtinas norint pasiekti ir valdyti kriptovaliutas.

Nors dėl to "karštosios" piniginės tampa labiau pažeidžiamos internetinių grėsmių ir įsilaužimų, jos suteikia patogumo - lengva ir greita prieiga dažnai atliekant operacijas. Šiandien rinkoje siūloma daug įvairių karštųjų piniginių, atitinkančių skirtingus naudotojų poreikius ir pageidavimus.

Kokia rizika kyla saugant kriptovaliutas biržoje?

Laikyti kriptovaliutą biržoje gali atrodyti patogu, tačiau tai kelia didelę riziką. Nors tai suteikia lengvą prieigą, jūsų turtas taip pat gali tapti potencialaus kibernetinių atakų objektu. 

Net jei jūsų slaptažodžiai ir privatūs raktai yra saugūs, išpuolis prieš pačią biržą gali lemti negrįžtamą jūsų kriptovaliutos praradimą. 

Ar yra kokių nors pavojų, susijusių su šalto saugojimo piniginėse?

Nors šaltosios saugyklos piniginės plačiai laikomos saugiausiu kriptovaliutos apsaugos nuo internetinių grėsmių metodu, jos neapsieina be pažeidžiamumų. 

Fizinis šaldymo įrenginių pobūdis reiškia, kad jie gali būti pamesti arba pavogti, todėl kyla pavojus jūsų turtui. Be to, dėl fizinės žalos, padarytos tokių veiksnių kaip vanduo ar ugnis, jie gali tapti netinkami naudoti, todėl, jei nesukūrėte pradinės atsarginės kopijos, galite visiškai prarasti savo kriptovaliutas. 

Visa tai reiškia, kad nors šaltasis saugojimas yra patikima apsauga nuo skaitmeninių grėsmių, jis taip pat reikalauja kruopščios fizinės apsaugos ir nenumatytų atvejų planavimo, kad būtų užtikrintas jūsų turto saugumas.

Ar galite vienoje piniginėje laikyti kelias kriptovaliutas?

Taip, vienoje piniginėje galima laikyti kelias kriptovaliutas. Daugelis kriptovaliutų piniginių ir biržų yra sukurtos taip, kad palaikytų daugybę skaitmeninių valiutų, automatiškai sukurdamos atskiras kiekvienos rūšies pinigines vienoje paskyroje. 

Kai kuriais atvejais gali tekti rankiniu būdu sukonfigūruoti naują piniginę toje pačioje paskyroje, kad joje būtų galima naudoti kitą kriptovaliutą. 

Kad būtų užtikrintas optimalus saugumas ir patogumas, idealus pasirinkimas įvairioms kriptovaliutoms saugoti būtų šaltoji piniginė - nešiojama, saugi ir neprisijungusi prie interneto.

Parašė:

Brendanas Hardingas

Brendanas yra Airijoje gimęs tekstų autorius, turintis daugiau nei 20 metų darbo patirties įvairiuose žanruose - nuo kelionių žurnalistikos ir elektroninės prekybos turinio kūrimo iki vaizdo įrašų scenarijų rašymo ir bendrųjų rinkodaros kampanijų. Jo apdovanojimus pelnę darbai buvo publikuoti laikraščiuose, žurnaluose ir interneto platformose visame pasaulyje.