Kriptovaliutų mokėjimai, Švietimo, Prekyba

"CryptoRecycle": kaip tuo pačiu metu HODL ir išleisti

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. birželio 5 d. 9 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

HODL - tai dažnai vartojamas terminas, apibūdinantis tikriausiai geriausią strategiją tiems, kurie investuoja į kriptovaliutas. Bet kas būtų, jei pasakytume jums tai valandos elgesys kenkia visai pramonei?

kriptografinis ciklas hodl

Žodis Hodl vis dar plačiai paplitęs, nors jis jau šešerius metus yra memuaras. Pats terminas kilo iš juokingiausio girto pasisakymo, kuris paplito 2013 m. BitcoinTalk.org forume, turint klaidingą pavadinimą "AŠ ESU HODLINGAS."

Trumpai tariant, vaikinas prisipažino pardavęs savo bitkoinus, kai jų kaina buvo mažiausia. Priežastis ta, kad visi iš karto pradeda panikuoti, todėl jis palūžta, nors iš pradžių bandė laikyti turtą, kol vertė pakils. Ši gija greitai tapo virusine, įkvėpdama daugelį kantriai laukti ilgalaikio pelno.

Nuo to laiko daugelis pradėjo vartoti klaidingai parašytą Hodl kalbant apie investavimo strategiją ir teigiant, kad jie tiki šviesia ateitimi, o bitkoinus lygina su auksu. Tačiau "Bitcoin" nebuvo skirtas tik pasyviai saugoti vertę.

Tikroji "Bitcoin" paskirtis

bitcoin baltasis popierius
Satoshi Nakamoto "Bitcoin Whitepaper" (2008 m.)

Kai Satoshi Nakamoto sukūrė "Bitcoin kaip naujo tipo valiutą, jis norėjo, kad ji būtų decentralizuota, nemokama ir prieinama visiems, nesvarbu, kokia būtų politinė ar ekonominė padėtis. Iki šios dienos "Bitcoin" vis dar leidžia visiems laisvai dalyvauti pasaulinėje ekonomikoje, apdoroti mokėjimus greičiau ir pigiau, nepriklausant nuo tarpininkų, tokių kaip vyriausybės ir bankai.

Puiki technologija įkvėpė ir tuos, kurie norėjo ją naudoti pagal paskirtį, ir tuos, kurie įžvelgė didžiulį jos potencialą, pripažindami ją puikia investavimo priemone. Vieniems prekyba buvo pelningiausias būdas, kiti pasirinko Hodl vietoj to, o tai nebūtinai yra blogai. Tiesiog sumažėja cirkuliuojančių bitkoinų kiekis, todėl sumažėja jų pasiūla. Jei dabartinė paklausa yra didelė, tokiu būdu iš tiesų galite gauti pelno.

Tačiau kas nutiktų, jei visi staiga nuspręstų, kad valandos ar tai geriausia išeitis? Kad ekonomika veiktų sveikai, valiuta turi būti aktyvi mokėjimo priemonė arba mainų priemonė. Jei visi tik Hodl, Bitkoinai prarastų ir vertę, ir paskirtį, o tai reiškia, kad visų pirma neliktų ekonomikos, kuri galėtų augti. Turtas neturėtų likvidumo, naudingumo, pripažinimo ar realaus panaudojimo atvejų. Todėl apskritai nebūtų prasmės juo naudotis.

Akivaizdu, kad vienintelis mentalitetas valandos negali būti sveika valiutai, kuri buvo skirta vertei pervesti. Taigi strategijos turėtų būti vystomos taip, kad taptų produktyvesnės ir naudingesnės kiekvienam "Bitcoin" tinklo dalyviui ar bet kokiam kitam skaitmeniniam turtui. Taigi, kad kriptovaliutos išnaudotų visą savo potencialą, valandos galiausiai turėtų pereiti prie išlaidos.

Ar "Bitcoin" tinka kaip mokėjimų valiuta?

Kai kurie įsitikinę, kad šiuo metu skaitmeninės monetos nėra pakankamai tinkamos išlaidoms. Argumentai už tai skirtingi - mažas TPS, didelės sandorių išlaidos, kainų svyravimai ir kiti dažnai naudojami klaidingi įsitikinimai. Be to, dėl kriptovaliutoms būdingo anonimiškumo kai kurie vis dar mano, kad kriptovaliutomis naudosis tik nusikaltėliai, o tai buvo įrodyta, kad jie yra klaidingi. pakartotinai.  

Nepaisant plačiai paplitusių klaidų, skaitmeniniai pinigai tampa tradicinių mokėjimo būdų konkurentais. Atsiradus kriptovaliutų mokėjimo procesoriams, kurie taiko naujausias technologijas, pavyzdžiui, "Lightning Network", anksčiau minėtos problemos tampa nebeaktualios. Tiesą sakant, šiais laikais bitkoinai traukia daugiau žmonių ir įmonių nei bet kada anksčiau. Pasak Statista duomenimis, 2018 m. ketvirtąjį ketvirtį buvo daugiau nei 32 mln. bitkoinų piniginių, kuriose buvo daugiau nei 7 mln. aktyvių tinklo dalyvių. Tai 30% daugiau piniginių, palyginti su tuo pačiu 2017 m. laikotarpiu.

Be to, Monetų žemėlapis rezultatai rodo, kad per pastaruosius šešerius metus prekybininkų, priimančių bitkoinus, skaičius išaugo daugiau nei 700%, o tai dar labiau skatina bitkoinus laikyti pagrįsta mokėjimo galimybe. O visai neseniai didžiulis prekybos centrų tinklas "Kroger" paskelbė apie planus atsisakyti "Visa dėl nepaprastai didelių mokesčių ir galbūt sverto Bitcoin Žaibo tinklo technologija vietoj to. Pasak "Cointelegraph", tokia didelė bendrovė, priimanti mokėjimus bitkoinais, gali tapti lūžio tašku, skatinančiu jų priėmimą.

Tačiau dėl didelio skaičiaus Hodleriai ir išleidėjų trūkumas, bitkoinas ir kitos kriptovaliutos įstrigo užburtame prekybininkų ir kriptovaliutų bendruomenių nesusipratimų rate. Situacija primena "vištos ir kiaušinio" paradoksą. Neaišku, ar reikia laukti platesnio bitkoino pripažinimo, kad žmonės norėtų juo atsiskaityti, ar dažniau naudoti jį mokėjimams, kad įmonės pirmiausia noriau priimtų mokėjimus kriptovaliuta.

Viskas pasiekia tašką, kai paprastas naudotojas vis dar abejoja, ar leisti skaitmeninį turtą pagal paskirtį vien dėl to, kad jo vertė gali staiga pakilti, o tai reikštų prarastą galimybę "išsigryninti". Tuo tarpu baimė ir pasyvus kriptovaliutų ekonomikos eksponentinio augimo laukimas sulėtina įsisavinimo greitį.

Faktas lieka faktu - ilgalaikis valandos neskatina tiek naujų, tiek senų bitkoinų naudotojų naudoti turtą pagal paskirtį - sudaryti tarpusavio sandorius. Pagal tokį scenarijų "Bitcoin" tampa perspektyvus tik rinkos spekuliantams, turintiems vienintelį tikslą - gauti pelno.

Tačiau ar yra sprendimas, kuris kriptovaliutas padarytų patrauklias ir kaip investavimo galimybę, ir kaip skaitmeninius pinigus išlaidoms?

Atnaujinti valandos su "CryptoRecycle

"CryptoRecycle" - tai metodika, kurią geriausia apibūdinti kaip "išleisk ir pakeisk". Tai reiškia, kad visada išlaikote bitkoinų judėjimą, išleisdami juos parduotuvėse ir iš karto vėl pirkdami tą pačią sumą, kurią ką tik sumokėjote. Ji vienija tiek valandos (investavimas ir laukimas) ir išlaidos (naudojant kriptovaliutas mokėjimams) į vieną strategiją. Tokiu būdu naudotojas didina rinkos kapitalizaciją konvertuodamas fiat valiutą į skaitmeninį turtą. Tokia metodika padeda kurti ekonomiką, kuri spartina bitkoinų įsisavinimą ir kartu teikia naudos tinklo augimui.

kriptografinis perdirbimas hodl
Pirkimo, išleidimo ir pakeitimo ciklas

Pavyzdys: Petras tvirtai tiki bitkoinais, todėl savo santaupas laiko BTC. Tačiau jis taip pat juos išleidžia, kai tik yra galimybė. Vieną dieną Petras supranta, kad jam reikia naujos VPT prenumeratos, todėl už 100 eurų vertės "Bitcoin" nusiperka 3 metų VPT planą. Po to jis nedelsdamas investuoja 100 eurų, kad atpirktų tą pačią sumą Bitcoin, kurią ką tik išleido VPN.

Todėl Petras sėkmingai sumokėjo savo pirkėjui vos per 10 minučių, niekada nekeisdamas pinigų į fiat. Tuo pačiu metu jis papildė savo "Bitcoin" ir taip sukūrė didesnę jo paklausą, o tai suteikia monetai vertę ir naudingumą. Taip užsukamas visas ratas - prekybininkams lieka mažiau priežasčių nepriimti bitkoinų, o Peteriui lieka tiek pat bitkoinų, kiek jis turėjo pradžioje.

Ne tik "Bitcoin

Kai kas gali pasakyti: "Bet aš ne Hodl Bitcoin! Man labiau patinka Tron/XRP/Ether technologija, tačiau šis turtas net nėra skirtas mokėjimams". Būtų sąžininga pažymėti, kad ne visos kriptovaliutos iš pradžių buvo sukurtos apsipirkimui. Tačiau tai nereiškia, kad jos vis tiek negali veiksmingai atlikti šio vaidmens.

Pavyzdžiui, XRP buvo sukurta kaip skaitmeninis turtas, skirtas finansų įstaigoms, kad jos galėtų apsirūpinti likvidumu naudodamos xRapid platformą. Todėl nenuostabu, kad XRP bendruomenė valandos kol didelės korporacijos pradės naudoti xRapid ir skaitmeninis turtas pabrangs. Atrodo, kad nedaugelis pripažįsta faktą, jog naujo naudojimo atvejo pridėjimas turėtų tiesioginės įtakos jo technologiniam įsisavinimui.

Tokiu atveju XRP knygos greitį ir mažas sąnaudas taip pat būtų galima panaudoti tarpusavio mokėjimams ir kasdieniam naudojimui, pavyzdžiui, perkant daiktus internetu. Savo ruožtu tai padėtų registro knygai decentralizuotis, pademonstruotų didėjantį kriptografinio turto naudingumą ir užtikrintų aktyvią, likvidžią rinką.

kriptografinis perdirbimas hodl
Kriptografijos skaitmeninio turto perdirbimo rezultatai

"CryptoRecycle" yra universali visų tipų monetų strategija. Kad ir koks būtų galutinis kūrėjų, naudotojų ar bendruomenės tikslas, turto vertę suteikia bendras naudingumas. Štai kaip ciklas "išleisk ir pakeisk" yra naudingesnis nei tik valandos:

  • Vis daugiau pirkėjų, kurie atsiskaito kriptovaliutomis, skatina prekybininkus norėti priimti skaitmeninį turtą. Pardavėjai neturėtų priežasčių elgtis kitaip, nes priešingu atveju jie prarastų galimybę pritraukti platesnį pirkėjų ratą;
  • Jei pardavėjas nekeičia iš pirkėjų surinktų monetų, perpirkus turtą, jo vertė gali padidėti vien dėl to, kad pardavėjas jo niekada nekeitė atgal į fiat. Kai kiekviena šalis naudojasi ta pačia valiuta, nebereikia tarpinių valiutų;
  • Išleidžiant ir perkuriant didėtų tinklo dalyvių skaičius ir bendra jo apimtis, o tai reiškia, kad didėtų konkurencija ir mažėtų kainų svyravimai;
  • Didėjantis naudingumas ir pripažinimas skatintų pasitikėjimą ir pritrauktų daugiau įmonių, investuotojų ir nuolatinių naudotojų;
  • Platesnis kriptografinių mokėjimų priėmimas paskatintų daugiau pokyčių blokų grandinės srityje, o tai dar labiau patobulintų technologiją ir iš jos kylančius sprendimus;
  • Ir galiausiai, galite išleisti savo kriptovaliutą, išlaikydami savo investicijas nepaliestas.

Investuokite ir naudokite tuo pačiu metu

Negalima ginčytis, kad valandos, kaip investavimo strategija, gali būti pelninga ilguoju laikotarpiu. Tačiau bendra bet kurios monetos sėkmė daugiausia priklauso nuo tų žmonių, kurie aktyviai dalyvauja ekonomikoje ir naudoja kriptovaliutas pagal paskirtį.

Gera žinia ta, kad iš tiesų galite Hodl jūsų investicijos ir išleisti tuo pačiu metu, jei pridėsite perpirkimas mišinyje. Naudodami patobulintą formulę, kurią vadiname CryptoRecycle, galite įvykdyti tikslą valandos pelno ir vis dar naudoti skaitmeninį turtą mokėjimams, taip suteikdami kriptovaliutoms prasmę ir sudarydami palankias sąlygas visai pramonei.

Tačiau svarbiausia, kad jūs, motyvuotas investuotojas, siekiantis išlaikyti sveiką ekonomiką ir aukštas kainas, galiausiai gaunate didžiausią naudą.

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.