Kriptovaliutų mokėjimai, Švietimo, Prekyba

Tarpininkavimas vs depozitinė birža: kas geriau fiat-į-kripto prekybai?

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. birželio 5 d. 7 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Jei ko nors paklaustumėte, kur geriausia įsigyti bitkoinų ar bet kurios kitos kriptovaliutos už eurus, greičiausiai būtumėte nukreipti į vieną iš populiarių depozitoriumo biržų.

tarpininkavimo paslaugos crypto

Nors lankymasis tokiose vietose kaip "Kraken" ar "Bitfinex" nėra blogas pasirinkimas, yra daugybė kitų būdų pirkti skaitmeninį turtą fiat pinigais, apie kuriuos galbūt nežinote. Ir tos kitos galimybės gerokai skiriasi nuo patirties, kurią įgytumėte naudodamiesi biržomis. 

Nors tai nėra taip plačiai paplitę, tačiau taip pat galite pastebėti, kad mažiau žinomi kriptovaliutų pirkimo (arba pardavimo) būdai dažnai gali būti lengviau pasiekiami ir patogesni. Galiausiai viskas priklauso nuo jūsų pageidavimų, pavyzdžiui, kaip greitai norite tvarkyti reikalus, kokius atstumus esate pasirengę nueiti ir kiek iš viso ketinate prekiauti.

Atsižvelgdami į tai, šiandien, gilinsimės į skirtumus tarp saugojimo biržų ir tarpininkavimo paslaugų, tokių kaip mūsų teikiamos paslaugos. ir sutelkti dėmesį į operacijas, susijusias su fiat. Tikimės, kad tai padės atskleisti daugiau galimybių ir galimybių, kurias galima rasti šiandieninėje rinkoje.

Fiat indėliai ir išėmimai biržoje

Biržos veikia taip: įnešate pasirinktą valiutą į paslaugų teikėjo saugomą piniginę, atliekate pavedimą (-us) ir atsiimate tai, ko ieškojote, arba paliekate ją ten būsimiems sandoriams. 

Ji puikiai tinka kasdieniniams prekiautojams, nes prekyba kriptovaliutomis vyksta labai greitai, rinkos mokesčiai yra padorūs, o prekiauti galima šimtais porų. Tačiau kriptovaliutų erdvėje naujokams, norintiems atlikti vienkartinę fiat prekybą, ji gali pasirodyti paini, užimanti daug laiko ir brangi, ypač kai reikia įnešti arba išimti tradicines valiutas. 

Pirmiausia, fiat indėliams saugomose biržose paprastai (nors nebūtinai) taikomos kelios sąlygos, į kurias reikia atsižvelgti. Pavyzdžiui, dauguma biržų reikalauja minimalios indėlio sumos, už kurią taip pat dažnai taikomas indėlio mokestis. Tačiau tam, kad apskritai galėtumėte įnešti indėlį, jums taip pat gali tekti atidaryti tam tikrą trečiosios šalies banko sąskaitą, kad galėtumėte ją susieti su savo biržos sąskaita. Be to, atlikę indėlį fiat valiuta, tikėkitės, kad jo atsiskaitymo teks laukti 1-5 dienas.

Tada ir tik tada galite sudaryti sandorį fiat-kripto poroje (atkreipkite dėmesį, kad už kiekvieną sandorį taip pat taikomi mokesčiai). Bet ką daryti, jei norėtumėte iškeisti savo kriptovaliutą į fiat ir tada atlikti pinigų išėmimą?

Kaip ir su indėliais, panaši situacija yra ir su išėmimais. Kiekvienam fiat pinigų išėmimui bus nustatyta mažiausia leistina išimti suma, didelis mokėjimo apdorojimo mokestis ir laukimo laikas, kuris gali užsitęsti iki 10 darbo dienų.

Fiat indėliai ir išėmimai tarpininkaujant

Kita vertus, tarpininkavimo paslaugos, tokios kaip mūsų, veikia šiek tiek kitaip, o perkant ar parduodant skaitmeninį turtą už eurus reikia atlikti tik vieną mokėjimą, t. y. savaime nėra jokių indėlių ar išėmimų. Apskritai, CoinGate neleidžia įnešti lėšų tokiu pat būdu kaip biržos, nes mes nelaikome savo klientų lėšų.

fiat indėliai išėmimai keitimas

Vietoj to, mes imame dabartinį rinkos kursą, atsiskaitome už visus prekybininkų sandorius grandinėje ir per 24 valandas atliekame prašomas išmokas į banko sąskaitą arba asmeninę kriptovaliutų piniginę.

Pavyzdžiui, jei norite įsigyti tam tikrą kriptovaliutą už eurus, tereikia nurodyti savo piniginės adresą ir atlikti SEPA banko pervedimą. Iš karto po to, kai banko pervedimas mus pasieks, galėsite bet kada arba iš karto įsipareigoti pirkti. Kad išvengtume kainų svyravimų, kainą fiksuojame ir pirkimo metu. 

Elektroninis pervedimas nėra vienintelis būdas gauti kriptovaliutų atliekant vieną pervedimą. Siūlome ir kitus būdus, kai kuriems iš jų net nereikia turėti mūsų sąskaitos, kad galėtumėte įsigyti skaitmeninio turto už fiat.

Pavyzdžiui, CoinGate leidžia pirkti kriptovaliutas su debeto arba kredito kortele ir gauti monetas tiesiai į pasirinktą asmeninę piniginę nesukuriant paskyros.. Vietoj to taikome supaprastinto KYC proceso praktiką.  

Be mokėjimų kredito kortelėmis ir pavedimų, CoinGate klientai taip pat gali pirkti kriptovaliutas su savo mobiliuoju balansu.

Saugomų mainų saugumas

Ne veltui dauguma rekomenduoja depozitinius mainus kaip geriausią pasirinkimą norint gauti kriptovaliutų su fiat. Tai ne tik populiariausias variantas, bet jis taip pat gali atrodyti patrauklesnis tiems, kurie naujai įsitraukia į kriptovaliutų erdvę, nes depozitinės biržos nuima naštą užtikrinti savo privačius raktus.

Tačiau, neturint privačių raktų, reiškia, kad nusprendėte patikėti savo lėšas mainams užuot ėmęsi reikalų į savo rankas. Tai atveria galimybę prarasti savo lėšas, jei į biržą būtų įsilaužta arba ji atsidurtų kitose nelaimingose situacijose. 

keičiasi raktais

Pavyzdžiui, praėjusiais metais, Binance nukentėjo nuo įsilaužimo kai įsilaužėliai per vieną operaciją išėmė 7 000 bitkoinų, kurių vertė tuo metu siekė apie $40 milijonų, ir tai buvo "didelio masto saugumo pažeidimas". 

Nors biržos daug investuoja į savo saugumą, nustatydamos apsaugos priemones, tokias kaip atskirti serveriai, 2 veiksnių autentiškumo patvirtinimas, pažangios šifravimo technologijos, šaltosios saugyklos, apsauga nuo DDoS ir kt., saugumas nėra garantuotas, nes jis vis dar yra pažeidžiami. į prastovos problemas, konfiskavimą, įsilaužimą ar net bankrotą. 

Be to, yra ir kitų žinomų atvejų, kai biržos gali žlugti, pavyzdžiui, manipuliavimas rinka, prekyba naudojantis viešai neatskleista informacija arba nesugebėjimas atpažinti šakių, kai jos įvyksta.

Šiuo metu, beveik 7% visų apyvartoje esančių bitkoinų atsargų yra saugomų biržose., kai visi sandoriai stebimi balanse, o ne tikrinami tiesiogiai blokų grandinėje. Tačiau, kaip sakoma žinomame posakyje, "ne tavo raktai, ne tavo monetos".

Tarpininkavimo saugumas

Nors ir saugomos, tokios tarpininkavimo platformos, kaip mūsų, iš esmės yra saugesnės, nes mes nelaikome klientų lėšų ir nesaugome jokių privačių raktų. 

Kiekvieną kartą, kai prekiautojas perka kriptovaliutą CoinGate, naudodamasis bankiniu pavedimu, jis siunčia fiat į mūsų banko sąskaitą, o mes siunčiame kriptovaliutas į jo privačią piniginę. Kiekvieną kartą, kai jis nuspręs parduoti turtą už fiatus, išmokos bus pervedamos tiesiai į banko sąskaitą, o ne į CoinGate sąskaitą. 

kriptografinė tarpininkavimo btc

Tačiau, kad galėtų naudotis šiomis paslaugomis, visi klientai turi būti nustatyti laikytis teisės aktų reikalavimų. To neįmanoma išvengti dirbant su fiat pinigais, nepriklausomai nuo to, ar kreipiatės į brokerį, ar į biržą.

Fiato apdorojimo mokestis už depozitinius mainus

Kaip minėta anksčiau, su fiat procedūromis susiję mokesčiai gali būti apsunkinantys. Nors jie labai skiriasi priklausomai nuo biržos ir labai priklauso nuo jūsų jurisdikcijos, prekyba ir fiat išėmimas iš biržos bus ribotų galimybių ir brangus, kad ir kaip į tai žiūrėtumėte. 

Pavyzdžiui, kai kurios gerai žinomos biržos leidžia išsiimti fiat tik sumokėjus minimalų 60$ mokestį ir nedidelį procentą - tai reiškia, kad kuo daugiau išsiimsite, tuo daugiau turėsite sumokėti.

"Fiat" maklerių apdorojimo mokestis

Nesvarbu, ar atvykstate į CoinGate parduoti, ar pirkti fiat, mokestis už SEPA užklausų tvarkymą yra 3% fiksuotas. Į šias paslaugas neįtraukti jokie papildomi mokesčiai. Tačiau, jei naujas naudotojas į mūsų platformą ateina per nuorodą, apdorojimo mokestis gali būti sumažintas tik iki 2%. 

Patikrinkite šis straipsnis jei norite sužinoti daugiau apie mūsų rekomendacijų programą.

Išvada

Biržos yra puikus pasirinkimas, jei ketinate prekybą paversti savo kasdienybe. Jei vengiate įtraukti fiat, kriptovaliutų biržos tikriausiai yra geriausia vieta įsikurti. 

Tačiau, jei ieškote nebrangios vienkartinės prekybos su kuo mažiau rūpesčių, tokios platformos kaip "CoinGate" padarys stebuklus. 

Ar manote, kad brokeriai turi pranašumų prieš depozitines biržas, kai kalbama apie fiat apdorojimą? Praneškite mums apie tai "Twitter"!

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.