Kriptovaliutų mokėjimai, Prekyba, Mokymai, Piniginės

"CoinGate" vadovas, kaip pasirinkti bitkoinų piniginę

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. gegužės 1 d. 6 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Bitcoin piniginės iliustracija
Kai išgirstate "Bitcoin" piniginę, pirmiau pateikta iliustracija nėra tai, ką turėtumėte tikėtis pamatyti. (Šaltinis: Shutterstock)

Bitcoin piniginė ir keletas bitkoinų - tai du dalykai, kurių reikia norint pradėti naudoti Bitcoin. Šiame pranešime aptariami "Bitcoin" piniginių tipai ir funkcijos, taip pat "Electrum" sukūrimo ir pirmojo sandorio atlikimo procesas.

Taigi, kas yra "Bitcoin" piniginė?

Bitkoinas piniginė yra programinė įranga, leidžianti generuoti Bitcoin adresai taip pat siųsti ir gauti "Bitcoin" mokėjimus.

Yra kelios "Bitcoin" piniginių klasifikacijos, o ši yra populiariausia:

  • Programinės įrangos piniginės. Piniginės programos, kurias galite atsisiųsti ir naudoti kompiuteryje, telefone ar planšetiniame kompiuteryje. Kai kurias pinigines galima naudoti keliuose įrenginiuose iš karto. Šiame tinklaraščio įraše daugiausia dėmesio skirsime programinėms "Bitcoin" piniginėms.
  • Internetinės piniginės. Piniginės, prie kurių galima prisijungti internetu iš bet kurio prie interneto prijungto įrenginio. Nors tai atrodo patogu, dėl saugumo sumetimų jų NIEKADA nerekomenduojame. Internetinės piniginės kelia nereikalingą trečiųjų šalių riziką ir paneigia vieną iš pagrindinių "Bitcoin" privalumų - visišką savo pinigų kontrolę ir atsakomybę už juos.
  • Techninės įrangos piniginės. Fiziniai prietaisai, kuriuose integruota bitkoinų piniginė, skirta bitkoinams saugoti. Sukurti siekiant užtikrinti maksimalų saugumą.
  • Popierinės piniginės. Paprasti "Bitcoin" privačių raktų, sukurtų neprisijungusiame kompiuteryje, atspausdinimai.

Kaip pasirinkti piniginę?

Svarbiausios "Bitcoin" piniginės savybės yra saugumas, patogumas ir praktiškumas kasdieniam naudojimui. Reguliariam naudojimui ir kasdienėms operacijoms rekomenduojame naudoti vieną iš daugelio atvirojo kodo, visiškai decentralizuota, Programinės įrangos piniginės. Šios piniginės suteikia naudotojui visišką bitkoinų kontrolę, t. y. niekas negali konfiskuoti, prarasti ar įšaldyti jūsų bitkoinų, taip pat niekas negali užblokuoti ar atsisakyti atlikti sandorį.

Mūsų du mėgstamiausi yra Electrum naudoti darbalaukyje, ir Įkainis jei norite turėti savo "Bitcoin" piniginę keliuose įrenginiuose (kompiuteryje, telefone, planšetiniame kompiuteryje) vienu metu. Abi šios piniginės pasižymi geru saugumu ir puikiai tinka kasdieniam bitkoinų naudojimui.

Jei norite ilgą laiką saugoti dideles bitkoinų sumas arba paprastai atliekate dideles operacijas, turėtumėte investuoti į pažangią apsaugą ir pasirinkti Techninė įranga Piniginė, iš kurių populiariausias ir patikimiausias yra Trezor.

Jei norite rasti visą "Bitcoin" piniginių asortimentą, ieškokite čia.

Kaip apsaugoti savo piniginę (ir bitkoinus)?

Bitkoinų piniginės ir joje esančių bitkoinų apsauga yra gana panašus procesas visų rūšių piniginėms. Toliau aprašysime žingsnius, kaip tinkamai apsaugoti "Electrum" piniginę. Kalbant apie kitas pinigines ir bendrus saugumo patarimus, išsamiausią oficialų vadovą apie piniginės apsaugą galite rasti čia.

"Electrum" diegimas ir apsauga

1. Atsisiųskite naujausią Electrum versiją iš https://electrum.org, jį įdiekite ir paleiskite.
2. Dabar pradėsite piniginės kūrimo procesą. Šiuose ekranuose naudokite numatytąsias parinktis:

3. Tada "Electrum" sukurs jūsų piniginės atsarginę kopiją - 12 žodžių seką, kuri leis jums atkurti piniginę, jei dėl kokių nors priežasčių negalėsite pasiekti savo kompiuterio. Atsarginės kopijos sėklą PRIVALOTE saugoti saugiai, kaip saugotumėte savo banko prisijungimo duomenis. Taip pat rekomenduojame šią seką atsispausdinti arba užsirašyti ranka ir saugiai laikyti.

4. Norint įsitikinti, ar teisingai užrašėte atsarginę sėklą, bus paprašyta dar kartą įvesti 12 žodžių seką.

5. Toliau galėsite pasirinkti slaptažodį, kuriuo užšifruosite savo piniginę. Šis slaptažodis padės apsaugoti jūsų bitkoinus, jei kas nors įgytų prieigą prie jūsų kompiuterio arba nukopijuotų jūsų piniginės failą. Tačiau šio slaptažodžio NEREIKĖS, norint atkurti piniginę iš atsarginės kopijos.

6. Pasirinkus slaptažodį, atsidarys pagrindinis "Electrum" langas. Rekomenduojame eiti į Įrankiai > Nustatymai > Išvaizda ir keičiant Bazinis įrenginys į BTC. Dėl to "Electrum" rodys sandorio sumą bitkoinais, o pagal nutylėjimą nustatyta mBTC (mikrobitkoinais), o tai gali klaidinti naujus naudotojus.

Bitkoinų gavimas ir pirmosios bitkoinų operacijos atlikimas

1. Norėdami gauti bitkoinų, atidarykite Gauti skirtukas. Gavimo adresas yra jūsų "Bitcoin" adresas, o tai yra kažkas panašaus į jūsų banko sąskaitos numerį. Taigi, jei norite gauti bitkoinų iš kokio nors asmens, būtent šį adresą turėtumėte jam nurodyti. Skirtingai nei jūsų banko sąskaitos numeris, naujas "Bitcoin" adresas jums bus sugeneruotas kiekvieną kartą, kai norėsite gauti sandorį, Tai iš esmės padidina saugumą ir anonimiškumą (tačiau galite naudoti ir savo senus adresus). 

Gavę mokėjimą, apie tai būsite informuoti "Electrum". Nors "Bitcoin" dvigubo išleidimo rizika yra labai maža, jei asmeniškai nepažįstate jums bitkoinus siunčiančio asmens, leiskite "Bitcoin" tinklui patvirtinti sandorį bent vieną kartą (6 patvirtinimai dažnai laikomi saugiausia riba). 

2. Norėdami siųsti bitkoinus, atidarykite Siųsti skirtukas. Žiniaraštyje Mokėkite laukelyje įveskite "Bitcoin" adresą, į kurį norite siųsti mokėjimą; tada Suma laukelyje įveskite tikslią bitkoinų sumą, kurią norite siųsti. Kai spustelėsite Siųstigalėsite pamatyti mokestį ir patvirtinti (arba atšaukti) sandorį.

Rekomenduojame palikti Mokestis slankiklį pagal nutylėjimą, nes sumažinus sandorio mokestį gali vėluoti jo patvirtinimas "Bitcoin" tinkle. Palikę numatytąjį mokestį, leisite "Electrum" automatiškai apskaičiuoti reikiamą "Bitcoin" tinklo sandorio mokestį. 

3. Jei apmokate "CoinGate" sąskaitą faktūrą, galite nukopijuoti "Bitcoin" adresą iš sąskaitos faktūros ir įklijuoti jį į "Electrum". Priešingu atveju spustelėkite Mokėkite "Bitcoin mygtuką ir atidarykite "Electrum" po to, kai naršyklėje bus parodytas raginimas. Įsitikinę, kad sandorio duomenys yra teisingi, galite patvirtinti ir išsiųsti. Mūsų sistema iš karto nustatys, kad mokėjimas išsiųstas, ir tada pamatysite patvirtinimo langą.

Štai ir viskas! Taigi, jūsų pirmasis "Bitcoin" mokėjimas atliktas. Mes žinome, kad iš pradžių jums tai gali pasirodyti pribloškiantis ir neįprastas dalykas, bet, patikėkite, su laiku tai įaugs jums į kraują!

Tikimės, kad perskaitę šį vadovą suprasite, kas yra "Bitcoin" piniginė ir kokį vaidmenį ji atlieka, kad "Bitcoin" taptų puikiu sprendimu paprastiems ir saugiems pasauliniams mokėjimams.

Sėkmingo apsipirkimo ir laukite atnaujinimų!

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.