Kripto Mokėjimų Naudos Analizės

Didinimo dilema ir "Bitcoin" kietojo šakotuvo galimybė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. gegužės 1 d. 4 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Galbūt girdėjote neseniai vykusias kalbas apie "Bitcoin kietoji šakutė galimybė. Iš tiesų buvo nemažai ženklų, kad tai įvyks netolimoje ateityje. Prieš tai ir jei tai įvyks, norime paaiškinti keletą dalykų. Ką kietoji šakutė kodėl taip gali nutikti ir kokią reikšmę tai gali turėti jums, kaip mūsų klientui?

Visų pirma, išlikite ramūs - šiuo metu tikimybė, kad "Bitcoin kietoji šakutė vyksta gana plonas. Mes nuolat stebime "Bitcoin" ekosistemą ir tikrai jus perspėsime, jei šakutės tikimybė padidės. Vis dėlto esame tvirtai įsitikinę, kad norint priimti gerai informuotus sprendimus, būtinai reikia žinių ir išsilavinimo, todėl ir parašėme šį įrašą.

Didinimo dilema ir "Bitcoin kietoji šakutė

"Bitcoin" tinklas veikia remiantis visų tinklo dalyvių sutarimu. Bet kada, kai kas nors bando atlikti negaliojantį (netikrą) sandorį, neatitinkantį konsensuso taisyklių, likusieji tinklo dalyviai jį atmeta. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad visi "Bitcoin" sistemos dalyviai laikytųsi tų pačių taisyklių dėl to, kokie sandoriai laikomi "negaliojančiais".

Šiuo metu "Bitcoin" tinklas gali apdoroti apie 7 sandorius per sekundę.arba iki 25 000 per valandą. Tačiau norinčiųjų naudotis bitkoinais skaičius vis dar labai, labai sparčiai auga. Kai sandorių yra daugiau, nei "Bitcoin" tinklas gali apdoroti, tie, prie kurių pridedamas mažiausias sandorio mokestis, patenka į eilę.

Dėl šios eilės pailgėja vidutinis sandorio patvirtinimo laikas, o norėdami, kad sandoris būtų patvirtintas greičiau, turite mokėti didesnį "Bitcoin" tinklo mokestį. Todėl, kadangi daugelis bitkoinų naudotojų nori, kad jų sandoris būtų patvirtintas greičiau, vidutinis bitkoinų sandorio mokestis didėja. Nors tai nėra didelis rūpestis tiems, kurie naudoja "Bitcoin" dideliems mokėjimams atlikti, nuo padidėjusių mokesčių labiausiai nukenčia žmonės, naudojantys "Bitcoin" mažiems sandoriams atlikti.

Yra keletas techninių pasiūlymų, kaip išplėsti "Bitcoin" sistemą, tačiau bendruomenės nuomonės dėl to, kuris metodas būtų geriausias, išsiskyrė. Tokie skirtingi požiūriai iš tiesų gali sukelti tinklo skilimą, t. y. Bitcoin kietoji šakutė.

"Kaip tai galėjo nutikti?, galite paklausti. Jei dalis "Bitcoin" tinklo pasirinks vieną mastelio keitimo būdą, o likusi tinklo dalis pasirinks kitą mastelio keitimo būdą, jie nebebus suderinami. Paprasčiau tariant, nuo to momento, kai bus pakeistos konsensuso taisyklės, kurias aptarėme pirmiau, tinklas suskils į dvi dalis.

Kas nutiks, jei "Bitcoin" tinklas suskils?

Vėlgi, tikimybė, kad tinklas bus padalytas, vis dar gana maža. Tačiau jų yra.

Jei kietoji šakutė įvyks, jūsų turimų bitkoinų kiekis išliks toks pat, tačiau turėsite ir tiek pat bitkoinų tinkle, kuris atsiskyrė nuo pradinės grandinės.

Pavyzdžiui, jei prieš padalijimą turėjote 0,5 BTC, o tinklas pasidalijo į "Bitcoin1" ir "Bitcoin2", turėsite 0,5 BTC1 ir 0,5 BTC2. Nors jums gali atrodyti, kad tai gali būti naudinga, tokiu atveju bendra abiejų monetų (BTC1 + BTC2) vertė greičiausiai nukris žemiau pradinės vertės, matuojamos eurais / JAV doleriais, kurią BTC turėjo prieš padalijimą.

Ką turėtumėte daryti?

Jei šiuo metu gaunate išmokas eurais arba JAV doleriais, jums nereikia imtis jokių veiksmų. Garantuojame, kokią sumą EUR / USD gausite nepriklausomai nuo to, ar tinklas išliks nepakitęs, ar suskils.

Jei išmokas gaunate BTC, primygtinai rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta "Bitcoin" pasaulyje. Labai tikėtina, kad tuo metu, kai įvyks skilimas, mes sustabdysime visas išmokėjimo paraiškas. Išmokėjimų sustabdymas gali trukti 24 - 72 valandas, bet gali trukti ir ilgiau, priklausomai nuo to, kas nutiks po padalijimo. Įvykus skilimui galime palaikyti abi grandines, o galime ir nepalaikyti, todėl raginame iš CoinGate išsiimti bitkoinus į savo bitkoinų piniginę prieš skilimą.

Pakartokime dar kartą: "Bitcoin kietoji šakutė artimiausioje ateityje vargu ar įvyks. Siūlome išlikti budriems, tačiau visiškai nereikia skubėti atsiimti ir (arba) parduoti savo bitkoinų. Toliau stebėsime situaciją ir informuosime jus apie būsimus pokyčius.

CoinGate komanda

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.