Kriptovaliutų mokėjimai, Švietimo, Prekyba

Kas yra bitkoinas? Įvadas į kriptovaliutą ir blokų grandinę

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. gegužės 1 d. 9 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Galima sakyti, kad apie "Bitcoin" arba kriptovaliutą vienaip ar kitaip girdėjo visi. Jei skaitote šį straipsnį, tikėtina, kad norite sužinoti dar daugiau. Tačiau norėdami suprasti, kas tai tiksliai yra, ir iš tikrųjų į tai įsigilinti, turite ištverti staigų mokymosi kelią.

bitcoin 101

Esame čia tam, kad padėtume jums su tuo susipažinti, nesvarbu, ar norite sužinoti blokų grandinės pagrindus, pagilinti turimas žinias, rasti vietų, kur galėtumėte pabendrauti su bendruomene, ar tiesiog susirasti patikimų naujienų šaltinių. Taigi, pradėkime nuo absoliučių pagrindų, jei žengiate pirmuosius žingsnius.

Jei jau esate susipažinę su bitkoinais ir pagrindine jų terminologija, tiesiog praleiskite toliau.

Kriptografijos terminologija: dažniausiai pasitaikantys žodžiai

Kai pradėsite mokytis, dažnai išgirsite tokius žodžius kaip cryptocurrency, peer-to-peer, blockchain, piniginė, kasyba, mainai, šakutė, ir daug kitų, su kuriais galbūt susiduriate pirmą kartą arba nežinote tikslios jų reikšmės.

Aprašymas yra internetinis žodynas, išskirtinai skirtas blokų grandinės technologijų žodynui. Todėl jų 25 dažniausių kriptovaliutų žodžių sąrašas patariame pradėti. Jame išsamiai aptariami dažniausiai vartojami terminai, pateikiami aiškūs aprašymai ir paaiškinimai.

Net jei sąraše nerandate ieškomo žodžio, nedvejodami naudokitės paieškos funkcija. Apibūdinimas pateikia daugiau kaip 250 apibrėžčių, kai kurios iš jų su iliustracijomis, kad geriau suprastumėte.

"Bitcoin Whitepaper

Kai suprasite bendriausius terminus, būsite pasirengę skaityti svarbiausią istorinį kriptografijos pasaulio veikalą - originaliąją "Bitcoin" baltoji knyga 2009 m. parašytą paslaptingo Bitcoin kūrėjo, žinomo tik kaip Satoshi Nakamoto.

Jame paaiškinamos taisyklės ir pagrindiniai "Bitcoin" principai, apibrėžiama, kokias problemas ši technologija galėtų išspręsti. Tačiau įspėjame, kad ją skaityti gali būti sudėtinga. Todėl prieš tai būtina susipažinti su dažniausiai vartojama terminologija.

Mokomieji vaizdo įrašai apie kriptovaliutas

Ne visi mėgsta skaityti, todėl kartais daug patogiau mokytis žiūrint trumpus ir kokybiškus vaizdo įrašus. Skyrėme šiek tiek laiko ir atrinkome pačius naudingiausius ir lengviausiai įsisavinamus vaizdo įrašus, kurie turėtų praplėsti jūsų suvokimą apie tai, kaip apskritai veikia bitkoinai ir kriptovaliutos. Taigi, pradedame:

Kas yra bitkoinas?

Kaip veikia "Bitcoin" per 5 minutes (techninis)

Kaip veikia blokų grandinė - Paprasta paaiškinta

Kas yra "Bitcoin Mining"?

Kas yra "Bitcoin" piniginė? - Geriausias paaiškinimas

Viešųjų ir privačių raktų paaiškinimas (Litecoin/Bitcoin)

Kas yra "Bitcoin" kietoji šakutė? Paprastai paaiškinta!

Nemokami internetiniai kursai apie "Bitcoin

Kitas būdas ko nors iš tiesų išmokti - lankyti gerai parengtas pamokas ir užsiėmimus. Kurį būdą - nemokamą ar mokamą - pasirinksite, priklauso tik nuo to, kokio lygio žinių norite pasiekti. Tačiau internete yra daugybė mokslinių šaltinių, kuriuose galima nemokamai gauti kokybiškos mokymosi medžiagos.

Toliau rasite naudingiausių ir tiksliausių (tik nemokamai) rekomenduojamus mokymosi kursus.

Khano akademija

"Khan Academy" siūlo praktinius pratimus, mokomuosius vaizdo įrašus ir asmeninį mokymosi skydelį, skirtą visoms sritims. Laimei, šioje platformoje saugomas vaizdo kursas apie bitkoinus, kurį sukūrė Zulfikaras Ramzanas, kibernetinio saugumo bendrovės CTO. RSA.

Iš viso devyniuose "Youtube" vaizdo įrašuose paprastai paaiškinami svarbiausi "Bitcoin" aspektai, įskaitant hash funkcijų, skaitmeninių parašų, darbo įrodymo ir kt. paaiškinimus. Jei jums labiau patinka skaityti tekstą, o ne žiūrėti vaizdo įrašą, visi vaizdo įrašai yra transkribuoti į anglų kalbą. Užsirašykite į kursą čia.

"Coursera"

"Coursera" platforma siūlo Prinstono universiteto kursą apie Bitcoin ir cryptocurrency technologijas. Didžioji dalis teigiamai įvertintų pamokų supažindina su bitkoinais labiau techniniu lygmeniu. Į 18 valandų trukmės paskaitą įtraukta daug vaizdo pamokų, viktorinų ir užduočių. Baigę ją, kaip teigiama jos aprašyme, "turėtumėte turėti konceptualius pagrindus, reikalingus saugiai programinei įrangai, sąveikaujančiai su "Bitcoin" tinklu, kurti". Jei tai kažkas, kam esate pasiruošę, eužsiregistruoti į kursą čia.

"Udemy"

Dar viena klasė apie svarbiausius "Bitcoin" pagrindus, kurią rengia profesoriai Čarlzas Hoskinsonas ir Brian Göss. Pamokoje pateikiama 6 valandos užsakomosios vaizdo medžiagos, 2 valandos užsakomosios garso medžiagos ir 13 papildomų parsisiunčiamų išteklių tolesniam mokymuisi. Baigę mokyklą taip pat gausite baigimo pažymėjimą.

Šiuose kursuose nereikia turėti jokių išankstinių žinių apie "Bitcoin". visi, ir yra puiki pradžia pradedantiesiems. Pradėkite kursą čia.

Prisijunkite prie kriptovaliutų bendruomenės

Be skaitymo ir vaizdo įrašų žiūrėjimo, visada naudinga palaikyti ryšį su bendruomenėmis, kurios domisi ta pačia sritimi. Dažnai galite rasti įžvalgių diskusijų ir naujausių naujienų tiesiog dalyvaudami aktyviausiose temose. Sekdami įtakingiausius šios srities žmones, galite gauti daugiau vertingų žinių nei bet kas kitas.

Be to, čia visada galite užduoti klausimus arba ieškoti savo problemų sprendimų. Dažniausiai gausite atsakymą, kurio ieškote.

Siūlomos svetainės: r/Bitcoin, BitcoinTalk, Quora.

Cryptocurrency naujienų šaltiniai

Nepamirškite, kad daug puikių žiniasklaidos šaltinių kasdien skelbia naujienas apie bitkoinus ir kriptovaliutas. Štai keturios žiniasklaidos priemonės, kurias laikome puikiu, profesionaliu visų su kriptovaliutomis susijusių naujienų šaltiniu. BitcoinMagazine, CoinDesk, Forbes ir TheNextWeb.

Vienas iš mūsų mėgstamiausių yra "BitcoinMagazine". Išsamios kopijos apie kriptovaliutų technologiją ir panaudojimo galimybes iš autoriaus Aaronas van Wirdumas yra gana įžvalgus skaitinys.

Jei norite lengvai atsiversti puslapį, "Coindesk" rasite daugybę puslapių, kuriuose aprašomi kasdieniai kriptografijos pramonės įvykiai. Tačiau jei mieliau skaitote masinės žiniasklaidos priemones, rekomenduojame puikią "Forbes" kriptovaliutų rubriką, kuriai vadovauja Billy Bambrough.

Sužinokite apie "Lightning" tinklą

pagrindiniai bitcoin įvykiai
Pagrindiniai "Bitcoin" istorijos įvykiai

Bendrinkite šį paveikslėlį savo svetainėje

Dar vienas labai svarbus "Bitcoin" supratimo aspektas - susipažinti su nuolatinėmis jo kūrimo pastangomis. Žaibo tinklas (LN) yra vienas iš įdomiausių įvykių per visą "Bitcoin" istoriją. Taigi būtina sekti jo pažangą, jei norite sužinoti viską apie tai, kuo Bitcoin iš tikrųjų gali tapti ateityje.

LN yra antrojo lygio "Bitcoin" blokų grandinės protokolas, kuriuo užtikrinamas ilgalaikis mastelio keitimo sprendimas, leidžiantis greičiau ir pigiau atlikti mokėjimus. Atidarydami "Lightning" kanalus "už grandinės ribų", naudotojai gali atlikti didelės apimties sandorius, nelaukdami blokų patvirtinimo.

Iš pradžių tai gali skambėti sudėtingai, bet visada yra paprastas paaiškinimas. Lengviausias būdas sužinoti daugiau apie tai - pažiūrėti 5 minučių trukmės "Youtube" vaizdo įrašą, pavadintą "Paprastai paaiškintas "Bitcoin" žaibo tinklas!". Jame tikrai supaprastinama visa koncepcija, nes pateikiamas aiškus, gerai animuotas realaus naudojimo atvejo pavyzdys. Žiūrėkite čia:

Kitas variantas labiau tinka tiems, kurie pasirengę įsisavinti didžiulį kiekį informacijos. Šis išsamūs klausimai ir atsakymai atsakoma į beveik visus dažniausiai bendruomenėje užduodamus klausimus, susijusius su LN.

CoinGate taip pat parašė keletą straipsnių apie LN, nes esame vieni pirmųjų kriptovaliutų mokėjimo procesorių pasaulyje, kurie savo klientams pristatė "Lightning Network" mokėjimus.

Čia pateikiame su "Lightning Network" susijusį turinį:

Kas yra žaibo tinklas? Įvadas į LN mokėjimus

Kaip mokėti naudojant "Lightning" tinklą

Žaibo tinklo metai: statistika, pažanga ir lūkesčiai

Kas tai yra alternatyvūs pinigai?

Verta paminėti, kad "Bitcoin" nėra vienintelė kriptovaliuta. Kadangi "Bitcoin" kodas yra atvirojo kodo, kiekvienas gali sukurti savo blokų grandinės versiją, jei turi pakankamai įgūdžių tai padaryti. Taigi, bėgant metams atsirado daugybė projektų, naudojančių tą pačią pagrindinę technologiją, kaip ir "Bitcoin", siekiančių pranokti savo pirmtaką siūlydami alternatyvias funkcijas ir skatindami įvairius naudojimo atvejus.

Tai yra šešios žinomiausios alternatyviosios monetos, kurios nuolat tobulėja ir kurias palaiko aktyvios bendruomenės. Litecoin yra kriptografinis turtas, atsiradęs iškart po "Bitcoin", kuris vadinamas lengvesne "Bitcoin" blokų grandinės versija. Ethereum leidžia kurti išmaniąsias sutartis ir išleisti savo žetonus ant esamos blokų grandinės. TRON yra gana panašaus pobūdžio, tačiau turi dar didesnių užmojų - decentralizuoti visą internetą. Taip pat yra skaitmeninio turto, pvz. XRP skirta įmonių lygmens vartotojams, nors ją taip pat galima naudoti mokėjimams. Puikus kriptovaliutos, sukurtos tik mokėjimams, pavyzdys yra Nano kuris iš anksto išgaunamas ir naudoja "proof-of-stake" konsensuso modelį, kad pagreitintų tinklą. Be to, yra dar viena kriptovaliutos rūšis, geriau žinoma kaip stablecoin. Dai yra viena iš jų, išlaikanti stabilią 1$ vertę, kurią palaiko vartotojai, pateikę savo Ethereum kaip užstatą jo pasiūlai sukurti.

Išvada

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums rasti naudingų šaltinių ir patenkinti smalsumą. Jei vertinate tokį turinį, rekomenduojame prenumeruoti mūsų tinklaraštį. Tiesiog įveskite savo el. pašto adresą žemiau ir niekada nepraleisite mūsų istorijos!

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.