Prekyba, Piniginės

Geriausios kelių aktyvų Ethereum piniginės [2018]

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. gegužės 1 d. 6 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Ar jau investavote į kriptovaliutas ir galvojate, kas toliau? Dabar svarbu saugiai saugoti savo lėšas. Apžvelkime geriausias daugiafunkcines Ethereum pinigines!

Ethereum piniginėsČia nėra jokių abejonių: norime apsaugoti savo lėšas nuo piktnaudžiavimo ar vagystės. Kasdieniame gyvenime dauguma mūsų savo pinigus patiki bankams. Tikimės, kad mūsų kredito kortelių duomenys yra saugūs, o PIN kodus saugome tik savo galvoje. Tačiau, kai kalbama apie kriptovaliutų saugumą, tai gali būti šiek tiek sudėtingiau.

Reikia nepamiršti, kad kriptovaliutų sandoriai yra negrįžtami. Jei jūs arba kas nors kitas iš jūsų piniginės išsiunčia eterį, beveik neįmanoma pakeisti sandorio ir atgauti lėšų.

Antra, sukčiavimo ar vagystės atveju nėra institucijos, kuriai galėtumėte skųstis ar prašyti grąžinti pinigus. Centrinės institucijos nebuvimas yra viena iš pagrindinių priežasčių rinktis kriptovaliutas, o ne tradicinius fiat pinigus, tačiau nekontroliuojamas kriptovaliutų pobūdis kelia įvairią riziką ir atsakomybę, kurios vartotojai turi imtis, kad apsaugotų savo turtą.

Čia reikia cryptocurrency piniginės - specializuota programinė įranga, skirta saugiai saugoti ir patogiai leisti kriptovaliutas. Toliau apžvelgiame pinigines, kurios palaiko būtent Ethereum, tačiau dauguma jų taip pat leidžia saugoti Ethereum pagrindu sukurtus žetonus ir kitas monetas.

Ethereum piniginių tipai

Pirmiausia apžvelkime turimas galimybes. Egzistuoja keturių tipų Ethereum piniginės, iš kurių daugelis gali palaikyti ir kitas kriptovaliutas bei ERC20 žetonus.

  • Web sąsajos - piniginė, pasiekiama iš interneto naršyklės (taip pat gali būti siūloma sąveika su "Ethereum" funkcijomis, pvz., dApps ir išmaniosios sutartys).
  • Mobiliosios / stalinės piniginės - telefono arba kompiuterio programėles.
  • Techninės įrangos piniginės - fiziniai įrenginiai, kuriuose kriptovaliutos saugomos neprisijungus prie interneto, dar vadinami šaltosios saugyklos įrenginiais.
  • Popierinės piniginės - užrašas su viešaisiais ir privačiaisiais raktais (arba sėkla, iš kurios generuojami raktai).

"Ethereum" unikali tuo, kad naudotojai gali bendrauti su pagrindine blokų grandine. Štai kodėl tam tikros piniginės siūlo ne tik pagrindines piniginės funkcijas, bet ir kitas funkcijas.

Visų tipų piniginės turi privalumų. Vienos jų yra labai saugios (aparatinės piniginės), kitos patogesnės (pvz., mobiliosios piniginės), dar kitos universalesnės (žiniatinklio sąsajos). Pasinerkime į konkrečius pavyzdžius!

Ethereum žiniatinklio (darbalaukio) sąsajos 

Ethereum ir žetonų, žiniatinklio klientai siūlo paprastą naudojimą nesumažinant saugumo. Tiesą sakant, piniginės, pvz. MyEtherWallet ir Metamask yra vienas geriausių, patogiausių ir saugiausių būdų saugoti ir leisti eterį! Kasdieniam naudojimui, jei įmanoma, būtinai rinkitės vieną iš šių dviejų!

MyEtherWallet

Ilgą laiką, MyEtherWallet buvo geriausia piniginė Ethereum ir ERC20 žetonams saugoti ir leisti. Pagrindinės priežastys: ji yra atvirojo kodo, joje nesaugomi privatūs raktai ir nerenkama slapta naudotojų informacija. MyEtherWallet taip pat labai vertinama, nes sklandžiai sąveikauja su aparatinėmis piniginėmis, tokiomis kaip "Trezor" ir "Ledger Nano S".

metamask logotipas - Ethereum piniginės

Metamask tapo viena patogiausių Ethereum piniginių. Sukurtas kaip "Chrome", "Firefox", "Opera" arba "Brave" naršyklės plėtinys, turintis intuityvią minimalistinę sąsają. Kartu, Metamask turi itin daug funkcijų: leidžia naudotojams bendrauti su dApps, veikia kaip Ethereum tinklo naršyklė, o nuo neseniai palaiko ERC20 žetonų išleidimą. Beje, galite naudoti Metamask apmokėti CoinGate sąskaitas, išvengiant adresų kopijavimo ar QR kodų nuskaitymo!

Techninės įrangos piniginės

Trezor

Aparatinės piniginės yra neabejotinai saugiausia kriptovaliutų saugojimo galimybė. Trezor ir Didžioji knyga yra populiariausi aparatinės piniginės prekių ženklai, kurių produktai palaiko daugybę kriptovaliutų, įskaitant eterį ir žetonus. Kai kurios žymios alternatyvos yra šios "KeepKey" ir CoolWallet S. Vienas iš aparatūros piniginių trūkumų yra jų kaina, kuri prasideda nuo maždaug $100 už įrenginį.

"Trezor One yra pirmoji ir iki šiol bene plačiausiai paplitusi aparatinė piniginė, palaikanti daugiau nei šimtus skirtingų monetų ir žetonų, tarp jų ir Ethereum. Neseniai bendrovė išleido naują Trezor T modelissu specialia operacine sistema ir spalvotu jutikliniu ekranu.

ledger-nano-s

"Ledger Nano S yra populiari pagrindinė alternatyva, panaši į USB atmintinę ir šiek tiek pigesnė už pagrindinį konkurentą. "Ledger Nano S palaiko daugiau nei 700(!) skirtingų kriptovaliutų, įskaitant daugybę Ethereum pagrindu sukurtų žetonų.

Mobiliosios ir stalinės "Ethereum" piniginės (įvairių aktyvų)

"Jaxx" logotipas - "Ethereum" piniginėsPiniginės, kuriomis galima naudotis keliais įrenginiais vienu metu, pavyzdžiui, iš kompiuterio ir išmaniojo telefono, yra labai patogios kasdieniam naudojimui. Tokie klientai paprastai yra labai lengvi ir juos galima nustatyti per kelias minutes.

Viena iš plačiausiai naudojamų piniginių šiame segmente yra Jaxx. Ši programa veikia ir "Android", ir "iOS", taip pat palaiko "Windows", "Mac OS" ir "Linux". Svarbiausia, kad privatūs raktai niekada nepalieka įrenginio. Taip pat, Jaxx nereikalauja registracijos ar bet kokios privačios naudotojų informacijos įvedimo.

Išėjimas yra populiari alternatyva, kurią galima naudoti darbalaukyje ("Windows", "Linux" ir "Mac"). Jei ieškote tik mobiliosios piniginės, tikrai rekomenduojame Coinomi. Ši piniginė kriptovaliutų bendruomenėje vertinama kaip viena iš saugiausių daugialypės terpės piniginių, palaikančių daugiau nei 500 skirtingų monetų ir žetonų. Coinomi galima naudoti ir "iOS", ir "Android".

Tą pačią piniginę keliuose įrenginiuose rekomenduojame naudoti tik tuo atveju, jei tai yra absoliuti būtinybė ir reguliariai atliekate operacijas. Įsitikinkite, kad tokiose piniginėse nelaikote didelio kiekio eterių ar kitos kriptovaliutos, ir visada darykite atsargines kopijas!

Popierinės Ethereum piniginės

Popierinės piniginės yra dar viena šaldymo priemonių rūšis. Priešingai nei aparatinės piniginės, jos yra nebrangios ir visiems prieinamos. Popierinės piniginės iš esmės yra popieriaus lapas, kuriame saugomi privatūs raktai arba piniginės sėklos. Internetinė "MyEtherWallet" piniginė taip pat gali generuoti privačius raktus, skirtus saugoti "Ether" neprisijungus prie interneto. Tereikia atsisiųsti raktų saugyklos failą, atspausdinti raktus ir QR kodą keliais egzemplioriais ir saugiai laikyti.

Popierinės Ethereum piniginės

Pasirinkimo klausimas

Pirmoji kriptovaliutų rinkos taisyklė - tik jūs esate atsakingi už savo turto saugumą.

Tačiau iki šiol daugelis naudotojų pasikliauja biržomis, kad galėtų jose laikyti lėšas, net jei aktyviai neprekiauja. Turtinga įsilaužimų į biržas istorija kalba pati už save: beveik visos žymios biržos tam tikru metu neteko lėšų dėl įsilaužimų. Vien 2018 m. įsilaužėliai iš biržų pavogė kriptovaliutų už daugiau kaip $700 mln.

Kriptovaliutos kelia įvairiausių pavojų, todėl jų savininkams kyla saugumo iššūkių, tačiau yra galimybių. Kurią piniginę galiausiai naudosite, yra jūsų asmeninis pasirinkimas, tačiau į saugumą visada reikia žiūrėti rimtai. Didelius kriptovaliutų kiekius laikykite tik neprisijungę prie interneto, geriausiu atveju - aparatinėse piniginėse, kurių atsarginės kopijos yra saugios. 

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.