Atvejo analizės, kriptografiniai mokėjimai

"Web3" erdvės kriptografinės valiutos konvertavimo į nominaliąją valiutą problemos sprendimas

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. gegužės 1 d. 9 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

"Web3" įmonės daugiausia vykdo verslą kriptovaliutomis. Tačiau fiat valiutos vis dar yra jų kasdienės veiklos dalis, todėl labai svarbu užtikrinti sklandų lėšų judėjimą tarp dviejų ekosistemų. Tačiau tai ne visada pavyksta.

dappradar atvejo tyrimas

Pinigų srauto klausimo pristatymas

Sparčiai besivystančių technologijų pasaulyje greitos ir veiksmingos pinigų pervedimo priemonės gali turėti didelės įtakos verslo sėkmei. 

Tačiau kai kurioms konkrečioms verslo rūšims ne visada galima greitai perkelti lėšas. Daugybė kliūčių gali sustabdyti ir atidėti gyvybiškai svarbius procesus, sulėtinti augimą ir išeikvoti išteklius, kurie galėtų būti panaudoti produktyviau.

Tokia patirtis vyrauja tarp naujųjų laikų įmonių, kurios remiasi decentralizuotais tinklais. Jų verslo verslui (B2B) modelis reiškia, kad jos priklauso nuo partnerystės su kitais blokų grandinės projektais. Kadangi taip yra, dažniausiai abi šalys mielai vykdo verslą kriptovaliutomis, nesvarbu, ar tai būtų atsiskaitymas kriptovaliutomis, ar kriptovaliutų priėmimas mokėjimams.

Problemų kyla tada, kai šias kriptovaliutų lėšas reikia konvertuoti į vietinę fiat valiutą, pavyzdžiui, eurą ar svarą sterlingų, nors didžiąją dalį įmonės balanso sudaro stabiliosios monetos, BTC ar net įvairūs žetonai. 

Fiat pinigai reikalingi atlyginimams mokėti, biurų nuomai ar kitoms veiklos išlaidoms padengti, todėl priklausomybė nuo tradicinių piniginių perlaidų tampa neišvengiama.

"DappRadar", pasaulinė Dapp parduotuvė, teikianti aukštos kokybės ir tikslias įžvalgas apie decentralizuotas taikomąsias programas, yra viena iš tokių įmonių, kurios anksčiau susidūrė su pinigų srautų iššūkiais. Tačiau jų komanda atrado sprendimą, kuris leido bendrovei apeiti biurokratiją ir neefektyvumą, kurį sukelia pernelyg sudėtingi tradiciniai mokėjimo tinklai.

Kas yra "DappRadar"?

Rasti perspektyvių DeFi protokolų, vertingų žetonų ar NFT kolekcijų yra iššūkis visiems, nes jau ir taip persotintoje ir perpildytoje rinkoje kasdien atsiranda naujų projektų. 

DappRadar, pasaulinė Dapp parduotuvė, suteikia visas priemones šiems sukilimo projektams filtruoti, tikrinti ir nuodugniai apžvelgti, apibendrinant duomenis iš daugelio DeFi priemonių. 

Pirmą kartą prisijungę prie "DappRadar" su savo "Metamask", "WalletConnect" arba "CoinBase" piniginėmis, galite būti priblokšti turimų įrankių skaičiaus. Šie įrankiai suteikia visas įžvalgas apie įvairių DeFi sektorių būklę, decentralizuotų taikomųjų programų (Dapps), blokų grandinės žaidimų, NFT projektų ir viso kito, kas įkūnija DeFi, reitingus. 

dappradar

Be to, ji taip pat naudojama kaip NFT ir piniginių portfelio sekimo priemonė ir leidžia vienu paspaudimu užsiregistruoti būsimiems įvairių "DeFi" projektų išplatinimams. 

Pasak bendrovės generalinio direktoriaus ir vieno iš įkūrėjų Skirmanto Januškos, "DappRadar" 2018 m. prasidėjo kaip "savaitgalio projektas". Tačiau dabar "DappRadar" aprėpia +30 protokolų ir beveik 10 000 "Dapps". Platforma turi daugiau nei 1 mln. mėnesinių naudotojų, kurie naudojasi nemokama prieiga prie tiksliausio Dapps pramonės atstovavimo. 

Šiuo metu "DappRadar" yra ne tik pirmaujanti pasaulyje "Dapp" parduotuvė, bet ir savas tinklas su didžiulėmis autorių, kuratorių ir vartotojų bendruomenėmis.

"DappRadar" verslo modelis

Pagrindinis bendrovės pajamų šaltinis - reklamos pardavimas ir protokolų skelbimas. Už didžiąją dalį verslo sandorių atsiskaitoma kriptografiniu turtu, nes dauguma "DappRadar" klientų sąveikauja su blokų grandinės erdve.

Taigi, kriptografiniai mokėjimai yra tiesiog patogesni tiek "DappRadar", tiek jos klientams, nes jie yra įpratę veikti decentralizuotoje aplinkoje. 

Be to, kriptovaliutų pervedimai yra lygiaverčiai, greitesni ir pigesni nei, pavyzdžiui, įprasti banko pervedimai. Kadangi greitis yra labai svarbus, dėl to kriptovaliutos tampa pageidaujamu ir pagrindiniu verslo vykdymo būdu. 

Dėl balanse esančios fiat valiutos poreikio kyla pinigų srautų problemų.

Problemos prasideda tada, kai įmonei reikia fiat valiutos veiklos išlaidoms padengti, kurių negalima padengti kriptovaliutomis. Kaip rodo "DappRadar" patirtis, kriptovaliutų keitimas į fiat gali greitai tapti daug laiko reikalaujančiu ir apsunkinančiu procesu dėl kelių priežasčių.

Dideli mokesčiai centralizuotose biržose

Norėdama kriptovaliutas paversti vietine fiat valiuta ir pervesti lėšas į banko sąskaitą, įmonė turi jas konvertuoti naudodamasi centralizuota birža. Tačiau centralizuotos biržos taiko didelius sandorių mokesčius, ypač kai prekiaujama didelėmis apimtimis. 

Be to, papildomi mokesčiai gali greitai padidėti. Pavyzdžiui, lėšų išėmimo į banko sąskaitą inicijavimas gali kainuoti net daugiau nei pats konvertavimas.

Šis procesas ne tik brangiai kainuoja, bet ir gali būti lėtesnis nei tikėtasi dėl biržos nustatyto laukimo laiko ir, dar svarbiau, dėl nesibaigiančio banko gavėjo smalsumo jūsų su kriptovaliutomis susijusiai veiklai.

pasikartojančių ir netikėtų atitikties procedūrų našta

KYC (angl. Know Your Customer) yra neišvengiama procedūra kiekvienoje pinigų pervedimais užsiimančioje įstaigoje. 

Tačiau įmonės, kurios įneša pinigus iš kriptovaliutų biržų, kiekvienam bankui kelia raudonas vėliavėles, nesvarbu, ar įmonė jau praėjo KYC patikrinimą ir ar jos veikla yra visiškai teisėta ir tikėtina. 

Ši su kriptovaliutomis susijusią veiklą gaubianti stigma lemia dar vieną skaudulį verslui - nuolatinį pinigų srautų įšaldymą, sustabdymą ir atidėjimą, po kurio finansų įstaigos reikalauja pateikti patvirtinamuosius dokumentus, kurie dar kartą įrodytų grynus jūsų įmonės ketinimus ir vėlgi pagrįstų banko sprendimą leisti verslui tęsti veiklą.

"CoinGate mums patinka dėl greičio, nes pinigų pervedimas į banką trunka 1-2 dienas. Pervedant per biržą, dėl banko patikrinimų ir turto įšaldymo tai gali užtrukti iki savaitės ar net dviejų", - sako Modesta Masoit, "DappRadar" finansų direktorė. 

kriptografija greičiau nei bankas

Anksčiau, kai klientas atsiskaitydavo kriptovaliutomis, pinigai patekdavo į centralizuotą biržą, iš kurios vėliau keliaudavo į banko sąskaitą. Tačiau tada atsirado kliūčių - bankai užduoda daug klausimų, reikalauja įvairių dokumentų, delsia savaitę ar ilgiau. Dabar procesas paprastesnis - kriptovaliutos už mokamas sąskaitas keliauja į CoinGate, o klientas atlieka KYC procedūrą. Patvirtinus kliento tapatybę, pervedimas iš karto keliauja į banką.

"Jei reikia atlikti didelį užsakymą, verslo našumas sulėtėja, kai bankai įšaldo mokėjimus savaitei ar pusantros. Prieš įmonės finansavimo etapą labai padėjo greitas mokėjimų vykdymas, nes apie 70 proc. gautų užsakymų buvo atliekami per banką. Tuo metu reikėjo greitų bankinių operacijų, todėl CoinGate labai padėjo", - pridūrė Modesta.

Dažniausiai tam tikrų teisėtumo įrodymų pateikimas bankams yra procesas, kuriam reikia laiko. Tokių užklausų taip pat gali prašyti kelios kitos trečiosios šalys, pavyzdžiui, siunčiantieji ar gaunantieji bankai arba pati centralizuota birža, iš kurios lėšos pirmiausia turėtų pasiekti banko sąskaitą. 

Nors šių dirbtinių ir dažnai neteisingų kliūčių galima tikėtis, niekada negalima nuspėti, kiek ilgai truks vėlavimas. 

Tokios kliūtys gali kilti iš įvairių pusių ir įvairiais būdais pakenkti verslui. Todėl joms įveikti visada reikia papildomų išteklių, pavyzdžiui, darbo jėgos, pinigų ir laiko.

Prarastas laikas sprendžiant pinigų srauto krizes

Dėl nuolatinės kovos su atitikties reikalavimų laikymosi sukeltomis pinigų srauto problemomis ir kelių trečiųjų šalių peršokimo reikia, kad įmonėje dirbtų žmogus, kuris kuruotų visus sustojusius mokėjimus. 

"DappRadar" banko ginčų sprendimas atitraukė komandos narius nuo jų pagrindinių užduočių. Nuolatinis bendravimas, reikiamų dokumentų rinkimas ir pateikimas bei visų susijusių šalių informavimas apie įstrigusių lėšų statusą turėjo tapti kažkieno darbo dalimi. 

Darbuotojų dėmesys pinigų srautų problemoms spręsti yra dar viena kliūtis verslui, kuri galėtų būti nereikalinga, jei anksčiau minėtų kliūčių būtų mažiau.

Sprendimas: kriptovaliutų mokėjimo vartai, siūlantys fiat jungtį

Apskritai reikia išspręsti tris pagrindines problemas - didelius centralizuotų biržų mokesčius, prarastą laiką dėl griežtų atitikties procedūrų ir papildomą darbo jėgą, reikalingą šiems procesams valdyti.

"DappRadar" išsprendė visas šias problemas naudodama CoinGate mokėjimų apdorojimo sprendimą ir naudodama paprastą mygtuką lėšoms surinkti ir konvertuoti į kitas valiutas vietoje. 

kripto į fiat konvertavimas

CoinGate leidžia:

  • Surinkite mokėjimus daugiau nei +70 kriptovaliutų; 
  • Surinktas lėšas nedelsdami konvertuokite į fiat valiutą;
  • Periodiškai arba pagal pareikalavimą perveskite visas surinktas lėšas į banko sąskaitą vienu mokėjimo prašymu.

Kaip CoinGate sprendimas palengvina "DappRadar" naštą?

Leisdama savo klientams mokėti per CoinGate sprendimą, "DappRadar" keičia įprastą kriptografijos konvertavimo į fiat procesą, todėl sutaupo pinigų, laiko ir išteklių.

  • Vietoj to, kad gautų mokėjimus į savo piniginę, "DappRadar" gauna lėšas į savo CoinGate sąskaitą ir moka 1% fiksuotą mokestį už apdorojimą. Tai vienintelis mokestis, kurį įmonė moka viso proceso metu;
  • Užuot siuntusi lėšas į centralizuotą biržą (ir mokėjusi tinklo mokestį), keitusi jas į fiat valiutą (ir mokėjusi keitimo mokestį), o tada siuntusi tą fiat valiutą į banko sąskaitą (ir mokėjusi išėmimo mokestį), CoinGate vietoje keičia DappRadar lėšas į fiat valiutą;
  • Užuot laukę, kol lėšos į banko sąskaitą bus pervestos iš centralizuotos biržos (tai gali užtrukti iki savaitės), CoinGate iškeistas lėšas į banko sąskaitą išsiunčia per 24 valandas, nesukeldama raudonų vėliavėlių gaunančiame banke;
  • Vietoj to, kad visą procedūrą atliktų vienas komandos narys, "DappRadar" naudoja CoinGate paslaugą, kuri daugiausia yra automatizuota, todėl jai reikia gerokai mažiau valdymo išteklių.

Įdiegusi CoinGate sprendimą, "DappRadar" sutaupė nemažai pinigų mokesčiams ir pradėjo keistis lėšomis greičiau nei bet kada anksčiau, be to, nesusidūrė su jokiais nepagrįstais atitikties patikrinimais.

"Labai džiaugiamės CoinGate rezultatais. Pirmiausia dėl to, kad viskas vyksta labai greitai. Antra, komanda yra labai lanksti. Ir galiausiai, visi yra labai draugiški. Iš esmės tai visas paketas", - priduria Modesta.

Dar daugiau būdų naudoti CoinGate mokėjimo vartus 

Yra daugybė kitų būdų, kaip įmonė gali įgyvendinti kriptovaliutų mokėjimų apdorojimo paslaugas ir panaudoti daugybę priemonių, kad pasinaudotų augančiomis kriptovaliutų rinkomis. Sužinokite daugiau.

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.