Kriptovaliutų mokėjimai, Pradedantiesiems, Mokomieji

Pavargote kovoti su grįžtamaisiais mokesčiais? Laikas priimti mokėjimus kriptovaliuta

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. gegužės 1 d. 5 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Jei turite įmonę, tikėtina, kad priimate mokėjimus kredito ir debeto kortelėmis. Kodėl gi ne, jei tai populiariausias mokėjimo būdas pasaulyje? Tačiau tai gali pasirodyti ne taip įtikinama, kai pradeda plaukti atgaliniai mokėjimai. 

kriptografinis nėra chargebacks

Jei nesate susipažinę su šia sąvoka, mokesčių grąžinimas iš esmės yra banko inicijuotas mokėjimo grąžinimas. Jei vartotojas pateikia prašymą grąžinti mokestį, bankas ištraukia lėšas iš prekybininko sąskaitos ir grąžina jas į kortelės turėtojo sąskaitą.

Įmonėms kredito kortelių grąžinimas visada buvo skausmingas. Tačiau ne be priežasties - dar praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje nustatyta grąžinimo politika pirmiausia buvo skirta apsaugoti kortelių turėtojus nuo prekybininkų, kurie galėtų piktnaudžiauti sistemos trūkumais, o ne atvirkščiai. 

Kredito kortelių grįžtamųjų mokėjimų būklė šiandien

Vartotojų požiūriu, tai gali atrodyti kaip privaloma saugumo priemonė - tikimasi, kad bet kas galės paskambinti į banką ir paprašyti paspausti "atvirkštinį" jungiklį, jei kredito kortelės mokestis buvo paimtas apgaulės būdu. 

Neabejotina, kad tuo metu šios mokesčių grąžinimo taisyklės buvo labai svarbios, nes jos veiksmingai apsaugojo nuo sukčiavimo. Be jų niekas kitas nebūtų sulaikęs įmonių nuo to, kad jos prie pirkinių kreditinėmis kortelėmis pridėdavo apgaulingus mokesčius ir dingdavo taip ir nepateikusios paslaugos ar produkto. Be to, vartotojai neturėtų jokios išeities, jei kas nors pavogtų jų kredito kortelės informaciją.

Kitaip tariant, be tokio problemų taisymo ir sukčiavimo prevencijos būdo kredito kortelės paprasčiausiai nebūtų pakankamai saugios, kad jomis būtų galima pasikliauti kasdien. 

Šiandien tikimasi, kad grįžtamosios įmokos bus neišvengiama kiekvieno verslo, kuriame atliekami mokėjimai kredito kortelėmis, dalis. Tačiau, žvelgiant iš prekybininkų perspektyvos, ši privaloma saugumo priemonė neveikia taip gerai, kaip prieš kelis dešimtmečius. Padėtis pasikeitė, o prieš daugelį metų nustatyta politika, regis, nesugebėjo prisitaikyti prie šiandieninės e. prekybos aplinkos. 

Pasirodo, kad prekybininkai dabar ieško sprendimų, kaip apsisaugoti nuo žalos, kurią daro vadinamieji draugiškas sukčiavimas sukelia.

Kaip grįžtamosios mokesčių sumos virsta draugišku sukčiavimu

Ilgą laiką grįžtamosios įmokos buvo gana veiksmingos ir tam tikru mastu vis dar yra veiksmingos. Kortelės turėtojai vis dar gali apsisaugoti tais atvejais, kai prekybininkai nevykdo savo susitarimo dalies. ir atsisakyti grąžinti pinigus., jei turite teisę į ją. 

dažniausios priežastys, dėl kurių inicijuojamas mokesčio susigrąžinimas

Tačiau problema prasideda tada, kai daug žmonių nesugeba atskirti grąžinimo nuo mokesčio grąžinimo, todėl 80% visų klaidingai užpildytų grąžintinų sumų. Dauguma šių atvejų yra susiję su tuo, kad vartotojas kreipiasi į banką dėl mokesčio grąžinimo, užuot kreipęsis į prekybininką dėl pinigų grąžinimo, o tai lemia (kartais nenorintį) draugišką sukčiavimą.

Kovoti su nesąžiningais grįžtamaisiais mokėjimais yra sunku, nors ir būtina, nes už kiekvieną neginčijamą grįžtamąjį mokėjimą bankas skiria didelę baudą ir prarandamas visas iš to pirkimo gautas pelnas. Jei to nepakanka, kai prekybininkas turi daug grįžtamųjų mokėjimų, palyginti su visa jo užsakymų suma, kredito kortelių tvarkytojas gali net apskritai nustoti apdoroti jo mokėjimus. 

Šiuo metu prekybininkai gali tik bandyti užginčyti pretenzijas dėl mokesčio grąžinimo, jei žino ir mano, kad jos užpildytos be jokios realios priežasties. Deja, tyrimai rodo, kad kortelių išdavėjai paprastai yra palankūs vartotojams. o ne pardavėjai. Be to, ginčams išspręsti reikia daug pastangų ir laiko, o tai gali greitai užgriūti ir tapti nepakeliama.

Tačiau yra priemonių, kurių pardavėjai gali imtis, kad sumažintų nesąžiningų (tyčinių ar netyčinių) grįžtamųjų mokėjimų riziką, ir viena iš jų yra kriptovaliutų priėmimas kartu su tradicinėmis valiutomis.

Cryptocurrency chargebacks neegzistuoja

Kai pradėsite priimti kriptovaliutų mokėjimus, grįžtamųjų mokėjimų paprasčiausiai nebeliks, nes kriptovaliutų operacijos neveikia taip pat, kaip atliekamos kredito kortelėmis. Pavyzdžiui, jei kas nors atlieka "Bitcoin" sandorį, jokia institucija negali įsikišti ir jį sustabdyti ar atšaukti - atlikus mokėjimą, jis užregistruojamas nekintamoje apskaitos knygoje ir lieka ten amžinai. 

Tai gali atrodyti kaip didelis trūkumas vartotojams, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Priežastis ta, kad įmonės ar kiti subjektai niekaip negalėtų prieš kieno nors valią įkrauti kriptovaliutos piniginės. 

Be to, mes, kaip įmonė, darome viską, kad apsaugotume pirkėjus, identifikuodami ir tikrindami kiekvieną įmonę, kuri nori naudotis mūsų mokėjimo priemonėmis, o tai yra dar vienas apsaugos nuo galimų sukčiavimo atvejų lygmuo.

avoic chargebacks crypto

Tačiau apskritai nėra taip paprasta apgaulės būdu išleisti svetimą kriptovaliutų turtą, nes jums reikėtų prieigos prie asmens privačių raktų. Atmetus šias dvi priežastis, daugeliu atvejų apskritai nėra reikalo reikalauti grąžinti pinigus, nes prašyti grąžinti pinigus išlieka galimybė.

Daugiau mokėjimų kriptovaliuta privalumų

Kalbant apie prekybininkus, pagrindinė kriptovaliutų priėmimo nauda yra akivaizdi. Tačiau, įdiegę kriptovaliutų mokėjimo būdą, jie ne tik nusimeta nuo savo nugaros grįžtamųjų mokėjimų naštą, bet ir gauna daugybę papildomų privalumų. 

Plačiau apie tai kalbame kitame mūsų straipsnyje, pavadintame Kreditinės kortelės ir "Bitcoin" mokėjimai: kas geriau prekybininkams? Būtinai patikrinkite ir tai.

Kriptovaliutų mokėjimo būdas - puikus esamų sprendimų papildymas

Vis daugiau žmonių mieliau nei bet kada anksčiau renkasi atsiskaityti skaitmeniniu turtu, o ne fiat valiutomis. Jau dabar tūkstančiai įmonių naudoja mokėjimus kriptovaliutomis kaip alternatyvų verslo vykdymo būdą ir už tai gauna naudos. 

Tačiau daugeliu atvejų nepakanka priimti tik kriptovaliutas, jei norite, kad jūsų verslas klestėtų. Tačiau per pastaruosius dešimt metų matome, kad finansinė paradigma pamažu, bet užtikrintai pereina į kriptovaliutų ekonomiką, ir tik laiko klausimas, kada tai taps norma.

Ar galite pasakyti, kad esate tam pasirengę? 

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.