Kriptovaliutų mokėjimai, Švietimo, Prekyba

Mitai ir klaidingi įsitikinimai apie "Bitcoin" - kas tiesa, o kas ne?

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. gegužės 1 d. 8 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Nors apie bitkoinus kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, žmonės, kurie anksti neįsitraukė į kriptovaliutų žaidimą, vis dar nesupranta, kurie faktai yra teisingi, o kurie - akivaizdžiai melagingi.

Bitcoin mitų paneigimas

Nors nėra ko stebėtis. Vienintelis būdas sužinoti ką nors apie bitkoinus aktyviai jų neieškant internete - klausytis, ką apie juos sako (arba galvoja) kiti žmonės.

Tačiau dalykai, kuriuos girdite bendraudami su draugais ir šeimos nariais, dažnai gali būti toli nuo trasoje.

"Girdėjau, kad bitkoinai yra visiškai anonimiški."

"Vyriausybės bet kada gali uždaryti bitkoinus."

"B"itcoin" sunaudoja per daug elektros energijos."

Šiandien mūsų tikslas yra paneigti arba patvirtinti šiuos ir kitus plačiai paplitusius teiginius, taip pat šiek tiek daugiau informacijos apie populiariausią iki šiol skaitmeninį turtą.

Bitcoin yra anonimiškas

Teoriškai taip - galite susikurti bitkoinų adresą ir naudoti jį anonimiškai siųsdami arba gaudami mokėjimus, t. y. nerizikuojate atskleisti savo tapatybės vien tik sudarydami sandorius blokų grandinėje.

Tačiau, yra spąstų. Pavyzdžiui, jei bet kuriuo metu nuspręsite konvertuoti savo bitkoinus į fiat valiutą, turėsite prisistatyti subjektui, kuris tvarkys jūsų prašymą. Nesvarbu, kaip ketinate tai pasiekti, parduoti bitkoinus už fiat nebus lengva be tapatybės patikrinimo. ar bitcoin yra anoniminis

Vis dėlto tai nereiškia, kad visiškai prarandate anonimiškumą. Jūsų tapatybė liks žinoma tik paslaugų teikėjui, kuris neturi teisės atskleisti jūsų duomenų ar naudoti juos kitiems tikslams, išskyrus kliento veiksmų įteisinimą.

Nors sandorio metu asmens vardas, el. pašto adresas ar IP adresas neužfiksuojamas, jo tapatybę vis tiek galima nustatyti pagal viešą adreso informaciją ir jūsų buvimą internete. Tai gali nutikti keliais būdais.

Pavyzdžiui, asmuo gali paskelbti savo bitkoinų adresą forumo temoje arba socialinėje žiniasklaidoje, iš karto susiedamas save su juo ir galbūt visiškai atskleisdamas tikrąją tapatybę. Tas pats gali nutikti, kai kas nors sukuria asmeninę svetainę ir joje paskelbia bitkoinų adresą. Tikimybė dar labiau padidėja, jei asmuo užregistruoja domeno pavadinimą naudodamas tikrąjį vardą.

Taip pat yra sudėtingesnių būdų susieti viešąjį adresą su tapatybe. Kriptovaliutų pramonės įmonės (tačiau nebūtinai) dažnai naudoja trečiųjų šalių blokų grandinės analizės įrankius, pvz. Elipsinis. Ši programinė įranga leidžia sekti pinigų pėdsakus blokų grandinėje ir nustatyti adresus, susijusius su sukčiavimu, sukčiavimu ir pan.

Tokios priemonės nebūtinai turi būti susijusios su tapatybe. Tačiau jos gali užkirsti kelią nusikaltėliams sėkmingai plauti pinigus, finansuoti terorizmą ar vykdyti kitą neteisėtą veiklą naudojantis su kriptovaliutomis susijusių paslaugų teikėjais.

Taigi, ar bitkoinas yra visiškai anonimiškas? Atsakymas ne.

Bitkoinais naudojasi tik nusikaltėliai

Ankstyvuoju bitkoino gyvavimo laikotarpiu šis teiginys buvo daug artimesnis tiesai nei dabar. Nepaisant to, šis konkretus mitas kartkartėmis vis dar iškyla, regis, dažniau nei bet kuris kitas.Bitcoin nusikaltėlis

Tačiau naujausios išvados liudija, kad kriptovaliuta yra nenaudinga daugumai neteisėtos veiklos rūšių.. Anksčiau išleistas ataskaita iš blokų grandinės ekspertizės bendrovių FDD ir Ellicit taip pat rodo, kad tik mažiau nei 1% visų bitkoinų sandorių yra susiję su pinigų plovimu.

Akivaizdu, kad blokų grandinės infrastruktūra teisėsaugai tarnauja ne mažiau nei nusikaltėliams. Nors bitkoinais galima naudotis anonimiškai, visi sandorių įrašai nuolat saugomi blokų grandinėje, o tai reiškia, kad ilgai pasislėpti būtų itin sudėtinga.

Be to, kadangi apskaitos knyga veikia nepaisydama valstybių sienų, teisėsaugos institucijos gali gauti bet kokius sandorių duomenis neprašydamos užsienio vyriausybės leidimo. Tai suteikia teisėsaugai pakankamai duomenų ir laisvės sekti pinigų pėdsakais bet kurioje pasaulio vietoje. Ilgą laiką toks dalykas buvo neįmanomas.

Pridėti artėjančius reguliavimo pokyčius. su kriptovaliutomis susijusių paslaugų teikėjams, ir štai - kadaise buvusi nauja, lengvai išnaudojama technologija dabar yra nepageidaujama vieta visiems, pasiruošusiems peržengti įstatymo ribas.

Taigi, ar bitkoinai tinka tik nusikaltėliams? Atsakymas ne.

"Bitcoin" nėra saugus, nes į jį galima įsilaužti

Kai kurie nepasitiki bitkoinų blokų grandine, nes mano, kad į ją galima įsilaužti. Taip yra daugiausia dėl to, kad esame apšviesti įvykių, pvz. kriptovaliutų biržų įsilaužimai / žlugimai., arba asmenys, apgaudinėjami dėl savo turimų kriptografinių vertybinių popierių..

galite nulaužti BitcoinTačiau šie atvejai įvyksta nepažeidžiant pačios blokų grandinės ir turėtų būti vertinami kaip įmonių ir asmenų, kurie nepakankamai apgalvojo savo saugumo priemones, aplaidumas.

Kitaip tariant, tai neturi nieko bendra su įsilaužimu į blokų grandinę, nes tai nutinka tik įmonėms ir paprastiems žmonėms, kurie nesugeba apsisaugoti.

Pati apskaitos knyga yra visiškai nekeičiama, t. y. niekas negali niekaip pakeisti joje esančių duomenų. Per 10 metų į bitkoinų blokų grandinę niekada nebuvo įsilaužta ir ji išlieka tokia pat nepažeista, kaip ir pirmosiomis gyvavimo dienomis.

Sužinokite bitkoino ir blokų grandinės pagrindus

Taigi, ar įmanoma įsilaužti į bitkoinų blokų grandinę? Atsakymas ne (arba bent jau dar ne).

Bitcoin kenkia aplinkai

Šiuo metu bitkoinų kasybai per metus sunaudojama apie 62,85 teravatų energijos, t. y. maždaug tiek pat, kiek per metus sunaudoja Šveicarija.

Tai gali atrodyti daug, bet, pasak duomenys Digiconomist, bitkoinai sunaudoja tik 0,28% visos pasaulyje suvartojamos elektros energijos.

Bitcoin kasyba

Bitcoin kasybos elektros energijaBe to, jei norėtume palyginti bitkoinų energijos sąnaudas su pasauline bankų sistema, bitkoinai nė iš tolo neprilygsta - apskaičiuota, kad bankų sistema sunaudoja apie 100 teravatų energijos metų.

Nepaisant to, daugelis mano, kad kasyba vis dar yra neekonomiška, nes prisideda prie anglies dioksido išmetimo. Be to, didėjant tinklui, sandorių kasyba darosi vis sudėtingesnė, o tai rodo, kad ateityje bitkoinams išlaikyti reikės dar daugiau energijos.

Ar švari energija yra atsakymas?

Tačiau problema yra ne tai, kiek energijos sunaudoja bitkoinai, o tai, iš kur ta energija gaunama.

Pavyzdžiui, dauguma bitkoinų kasyklų yra Kinijoje, kur akmens anglis tiekiama 60% šalies elektros energijos. Dėl to Kinija išmeta daugiausia anglies dioksido pasaulyje, o bitkoinai prie to labai prisideda. Akivaizdu, kad toks didžiulis, kad Kinija svarsto galimybę uždrausti bitkoinų kasybą.

Priešingai, labai išsamioje "CoinShares" ataskaitoje atskleidžiama, kad 74% bitkoinų kasybos veiklos jau naudoja atsinaujinančiąją energiją, daugiausia ekologišką hidroelektrinę. Tai reiškia, kad didžioji dalis bitkoinų kasybos iš tikrųjų veikia naudojant vandenį, o tokios šalys kaip Islandija jau beveik 100% remiasi žaliaisiais energijos šaltiniais.

Geoterminę ir hidroenergiją naudojančios kasyklos visame pasaulyje ne taip smarkiai prisideda prie anglies dioksido išmetimo, todėl kalnakasių pigios energijos poreikis tampa mažiau aktualus.

Apskritai problema kyla dėl to, kad kai kuriuose regionuose trūksta švarios energijos. Jei visi kalnakasiai galiausiai naudotųsi tik atsinaujinančiaisiais energijos ištekliais, pagrindinė problema ilgainiui greičiausiai nebeegzistuotų.

Taigi, ar bitkoinai kenkia aplinkai? Atsakymas ne.

Vyriausybės galėtų uždaryti bitkoiną, jei norėtų.

Kadangi bitkoinas veikia decentralizuotame tinkle ir remiasi kalnakasiais, kurie tikrina sandorius, jis neturi centrinės valdžios, kaip, pavyzdžiui, bankai ar vyriausybės.

Bitcoin draudimas Taigi, kol turite privatų raktą nuo bitkoinų piniginės, niekas negali įšaldyti jūsų lėšų, paimti pinigų iš jūsų sąskaitos be jūsų leidimo, sustabdyti operacijų ar užblokuoti jūsų sąskaitos, kol pasiaiškinsite tiems, kam tai gali būti svarbu.

Norint tai padaryti, kažkas turėtų kontroliuoti daugiau nei pusę tinklo skaičiavimo galios. Laimei, dėl blokų grandinei būdingų savybių visos šios pastangos tampa beprasmės.

Žinoma, tai nereiškia, kad bitkoinų neįmanoma atsekti. Jei kas nors naudotų bitkoinus pinigų plovimui, terorizmo finansavimui, neteisėtų prekių ar paslaugų pardavimui ir t. t., valdžios institucijos galėtų susekti tuos piktavalius žmones ir konfiskuoti jų lėšas, konfiskuodamos techninę įrangą ir pervesdamos "nešvarius" bitkoinus į jų pačių piniginę.

Kitas būdas vyriausybėms neleisti naudoti bitkoinų - visiškai juos uždrausti. Kelios šalys, pavyzdžiui, Afganistanas, Saudo Arabija, Vietnamas, Alžyras ir kai kurios kitos, jau pasirinko tokį veiksmų būdą, tačiau tokio dalyko įgyvendinimas vis dar yra beveik neįmanomas dėl decentralizuoto bitkoino pobūdžio, nes jį vis dar galima pirkti ar parduoti asmeniškai.

Taigi, ar vyriausybės gali visiškai uždaryti bitkoinus? Atsakymas: labai mažai tikėtina..

Mitų apie bitkoinus paneigimas

Galite būti tikri, kad tai ne vieninteliai mitai apie "Bitcoin". Deja, klaidinga bitkoinų reklama iš lūpų į lūpas linkusi plisti kaip gaisras tarp tų, kurie savo nuomonę formuoja remdamiesi gandais ir gandais.  

Geriausias būdas to išvengti - skirti šiek tiek laiko tinkamam savišvietai.

Iš tiesų, mes parengėme Bitcoin 101 vadovas tiems, kurie dar tik susipažįsta su kriptovaliutomis ir jų veikimu. Joje rasite informatyvių vaizdo įrašų, nemokamų internetinių kursų, naudingų straipsnių ir dar daugiau. Nedvejodami ją peržiūrėkite!

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.