Prekyba, Piniginės

Ar jūsų "Bitcoin" yra saugūs? Padidinkite savo įrenginių ir turimų kriptovaliutų saugumą

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. gegužės 1 d. 13 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Jei turite kriptovaliutos, pavyzdžiui, "Bitcoin" ar bet kurios kitos, nesaugumo jausmas, kurį patiriate skaitydami apie didžiulius įsilaužimo incidentus, gali pasirodyti pažįstamas. Tiesą sakant, jis tapo toks įprastas, kad kai kurie iš mūsų, deja, nebeatpažįsta jo atspindimo pavojaus.

Bitcoin išvengti sukčiavimo
Kaip išvengti sukčių?

Naujienų apie duomenų saugumo pažeidimus, slaptažodžių nutekinimą ir masines kriptovaliutų vagystes (dėl kurių buvo pavykę sukelti keletą gerai žinomų išsišakojimų) yra tiek daug, kad sunku nepradėti nerimauti dėl savo saugumo. Ypač kai tiek daug žmonių jau turi patirties, kai į juos buvo įsilaužta arba bent jau jie tapo aukomis.

Internetas yra pavojingas pasaulis, pilnas skaitmeninių persekiotojų, bet tai tikriausiai jau žinote. Ar kada nors gavote el. laišką iš "Facebook" arba "Gmail", kuriame pranešama, kad kažkas bando prisijungti prie jūsų paskyros? Galbūt prisimenate tą vieną draugą, kuris bandė ką nors nusipirkti internetu iš netikros svetainės ir nusiuntė savo bitkoinus tiesiai vagims?

Tai patys paprasčiausi susitikimai, su kuriais galite susidurti kasdieniniame gyvenime. Tačiau tie, kurie praktikuoja įsilaužimo meną, dažnai naudoja daug pažangesnius metodus. Pavyzdžiui, socialinės inžinerijos, sukčiavimo ir daugybę kitų, ir atitinkamai taikosi į didesnes žuvis. Tiek daug, kad apie įsilaužimus ar sukčiavimo aukų apgavystes girdime gana dažnai, nesvarbu, ar tai būtų didelė įmonė, ar žinomas asmuo, ar centralizuota kriptovaliutų birža.

Sprendžiant iš dabartinio problemos masto, atrodo, kad dauguma mano, jog jų skaitmeniniai įrenginiai yra saugesni, nei yra iš tikrųjų.  

Kriptovaliutų savininkai yra dideli taikiniai

Tiesa ta, kad internete (ar prie jo prijungtame tinkle) niekas niekada nėra pakankamai saugus. Jei naudojatės socialine žiniasklaida ar beveik bet kuria kita interneto paslauga, jūsų asmeninė informacija yra ten. Net nesvarbu, ar ji yra dešimtmečio senumo. Taigi, jei kas nors nori jus pažinti šiek tiek geriau, niekada jūsų nematydamas, greičiausiai tai įmanoma. Kartais to pakanka, kad apgaule priverstų jus atskleisti jautrią informaciją arba užkrėstų jūsų įrenginį pavojinga kenkėjiška programine įranga ar išpirkos reikalaujančiomis programomis.

Kriptovaliutos apsauga

Tiesą sakant, bitkoinų ir kitų kriptovaliutų entuziastai turėtų būti itin atsargūs. Jie potencialiai labiausiai save atskleidžia fiksuodami savo veiklą blokų grandinėje. Nors kriptovaliuta teoriškai yra iki šiol saugiausias vertės saugojimo būdas, esate visiškai atsakingi už savo apsaugą, nes esate vieninteliai savo privačių raktų savininkai.

Viena vertus, gerai, kad galite visiškai kontroliuoti savo kapitalą. Kita vertus, tam reikia papildomų priemonių, kad niekas niekada negalėtų pasinaudoti jūsų skaitmenine nuosavybe. Tai ypač aktualu tiems, kurie turi daug kriptovaliutų. Žinoma, kad jie dažnai tampa karštais taikiniais įsilaužėliams sukčiauti.

Pagrindinės saugumo priemonės

Šiandien dalijamės keliais naudingais patarimais, kaip veiksmingai apsaugoti turimas kriptovaliutas, socialinės žiniasklaidos paskyras ir susietus el. laiškus bei už jų slypinčią tapatybę. Nesijaudinkite - yra daug įvairių būdų, kaip apsisaugoti. Atsižvelgdami į tai, raginame naudotis visomis turimomis priemonėmis, padedančiomis sustiprinti jūsų saugumą. Pradėsime nuo saugumo pagrindų, o tada iš karto pereisime prie privačių raktų apsaugos.

Sukurkite labai stiprų slaptažodį

Nesvarbu, ar naudojatės internetine pinigine, kriptovaliutų birža, ar el. paštu, pirmiausia turite sukurti tvirtą slaptažodį. Yra keletas būdų, kuriuos galite naudoti norėdami sukurti tikrai sudėtingą slaptažodį. Visi jie turi tam tikrų bendrų bruožų:

  • Slaptažodis turi būti pakankamai ilgas, t. y. ne trumpesnis kaip 12 simbolių;
  • Įtraukite skaičius, simbolius, didžiąsias ir mažąsias raides;
  • Venkite žodyninių žodžių - rašykite kuo labiau atsitiktinai.

Laikydamiesi šių trijų taisyklių galėsite sukurti slaptažodį, kurio beveik neįmanoma atspėti. Tai galioja net tiems įsilaužėliams, kurie naudoja slaptažodžių nulaužimo metodus, pavyzdžiui, grubios jėgos atakas. Tai reiškia, kad įsilaužėlis negalės gauti jūsų slaptažodžio naudodamasis priemonėmis, kurios atspėja visus žodyno žodžius, jų derinius ir dažniausiai pasitaikančias jų variacijas.

Galbūt galvojate: "Kaip galėčiau įsiminti tokį slaptažodį?". Na, vienas iš būdų tai padaryti - sugalvoti ilgą sakinį, kurį įsimintumėte, ir tada jį pakeisti taip, kad iššifruoti galėtumėte tik jūs. Pavyzdžiui, sugalvokime atsitiktinį sakinį, pvz: "Rytoj prekybos centre išleisiu 250$ maistui ir išmaitinsiu savo 9 asmenų šeimą".

Tik įsiminę šią frazę galite sukurti įvairius slaptažodžius, kurie atitiktų kriterijus. Paimkime pirmuosius kiekvieno žodžio simbolius ir įtraukime visus simbolius, skaitmenis ir raides tokius, kokie jie yra: TIws250$ofatSafmfo9. Mūsų pavyzdyje yra 19 simbolių su skaičiais, simboliais ir didžiosiomis raidėmis, į kurias neįtraukti jokie žodyno žodžiai. Jo turėtų pakakti kaip labai stipraus slaptažodžio, kurį lengva įsiminti. Žinoma, tai tik pavyzdys, ir jūs galite kurti savo metodus.

Verta paminėti, kad visi jūsų naudojami slaptažodžiai turėtų būti skirtingi. Ne visos svetainės yra tokios saugios, kaip skelbia, todėl kartais pasitaiko duomenų nutekėjimo atvejų. Tokiu atveju jūsų slaptažodis gali atsidurti netinkamose rankose ir visos jūsų paskyros bus pažeistos.

Per sunku sekti? Naudokite slaptažodžių tvarkyklę

Sukurti stiprų slaptažodį yra paprasta, tačiau, kai turite reikalų su šimtais svetainių, ilgainiui tai tampa nepakeliama. Todėl verta naudoti slaptažodžių tvarkykles.

Slaptažodžių tvarkyklė - tai programinė įranga, kuri saugo visus jūsų slaptažodžius užšifruotoje saugykloje. Pati saugykla užrakinama pagrindiniu slaptažodžiu. Šios programos sukurtos taip, kad efektyviai valdytų daugybę slaptažodžių, taip pat nustatytų pasikartojančius ir silpnus slaptažodžius. Naudodamiesi tokia programine įranga galite generuoti ir naudoti neįtikėtinai sudėtingus slaptažodžius ir jų visai nepamiršti. "Dashlane" arba "KeePass" yra geri pasirinkimai, siūlantys įvairius apsaugos didinimo būdus, pvz., automatinį slaptažodį. keitikliai, saugumo stiprumo rodikliai ir pan.

Slaptažodžių tvarkyklės yra visiškai apsaugotos nuo vagystės, jei saugote pagrindinį slaptažodį arba pagrindinį failą. Tačiau niekada nelaikykite jo kopijos internete arba, blogiausia, savo kompiuteryje. Geriausia, ką galite padaryti, tai užrašyti jį ant popieriaus lapo arba įkelti į saugią aparatinę įrangą ir užrakinti banko saugykloje. Tiesą sakant, tiks bet kas, jei tik tai bus toli nuo interneto ryšio.

Tačiau net jei užšifruosite visą įrenginį, nebūsite visiškai apsaugoti nuo klaviatūros įrašymo programų, galinčių sekti jūsų veiksmus klaviatūra, išpirkos reikalaujančių programų ir kitų kenkėjiškų programų, kurios gali atsekti jūsų privačius raktus.

Apsaugokite savo įrenginius naudodami tinkamą antivirusinę programą

Norėdami būti tikri, kad esate saugūs, turite įdiegti tinkamą kovos su kenkėjiškomis programomis programą, kuri galėtų veiksmingai aptikti galimas grėsmes jūsų prietaise. Be to, turite įsitikinti, kad jūsų saugumo sistema yra nuolat atnaujinama. Be jos paliksite savo įrenginius visiškai neapsaugotus nuo daugybės grėsmių, todėl nėra geresnio būdo apsisaugoti, kaip tik naudojant patikimą antivirusinę programą.

Galite rinktis iš daugybės variantų. Negalite suklysti pasirinkę Bitdefender kuri nuolat stebi jūsų įrenginiuose vykdomus procesus ir, naudodama pažangią grėsmių kontrolę, gali nustatyti daugumą nežinomų grėsmių, net ir pačias sudėtingiausias. Be to, ji taip pat užtikrina apsaugą nuo išpirktinės programinės įrangos ir daug kitų pritaikomų funkcijų, kad maksimaliai padidintų jūsų saugumą. Tai padorus pasirinkimas kriptovaliutų savininkams, nes efektyviai slepia jūsų slaptos informacijos perdavimą.

Kitas puikus pasirinkimas būtų "Emsisoft". Apdovanojimus pelniusi programinė įranga naudoja 4 lygių apsaugą realiuoju laiku, kuri apsaugo jus nuo plačiai paplitusių kriptovaliutų kasybos kenkėjiškų programų, išpirkos reikalaujančių programų ir kitų grėsmių. Apsiginklavusi galingomis grėsmių aptikimo technologijomis, ji puikiai apsaugo jūsų privatumą.

Jei ieškote prieinamesnių variantų, "Avast" nemokama antivirusinė programa yra puiki saugumo programinė įranga, kuri gali apsaugoti jūsų veiklą nuo sekimo, kai naudojate naršyklę "SafeZone" banko režimu. Žinoma, jie siūlo daug daugiau įvairių funkcijų ir juos tikrai verta patikrinti.

Naudokite 2 veiksnių autentifikavimo priemonę (2FA)

Galbūt jau esate girdėję apie šią funkciją, o gal net ja naudojatės. Tai labiausiai paplitusi paskyros apsaugos priemonė, kurią siūlo kiekviena svetainė, kurioje į saugumą žiūrima bent kiek rimčiau.

Iš esmės 2FA suteikia papildomą apsaugos lygį, kad jūsų paskyra nebūtų pasiekiama tik įvedus slaptažodį. Kai 2FA parinktis įjungta, prisijungus bus paprašyta patvirtinti savo tapatybę. Tai galite padaryti naudodami autentifikatoriaus sugeneruotą kodą. Taip pat galite pasirinkti gauti kodą, pavyzdžiui, SMS žinute, nors tai mažiausiai saugus variantas, nes įmantrūs įsilaužėliai gali lengvai juos perimti.

Vietoj to rekomenduojame naudoti 2FA programėles, kuriose kodai generuojami automatiškai. Tik nepamirškite, kad ne visos autentifikavimo programėlės užtikrina tokio paties lygio saugumą. Tokia pamėgta programėlė kaip "Google Authenticator" gali atrodyti tinkamas pasirinkimas. Tačiau jai trūksta daugelio svarbių funkcijų, kurias turi kitos nemokamos 2FA programėlės. Kadangi "Google" jau kurį laiką neatnaujino savo autentifikatoriaus, paliko jį su daugybe pažeidžiamumų.

Tokios programos kaip Authy arba "LastPass" yra geresnis pasirinkimas, nes jie turi papildomų funkcijų, kurios padidina patogumą ir saugumą. Pavyzdžiui, abiejose galima kurti šifruotas atsargines kopijas debesyje. Taigi, jei kada nors prarasite telefoną arba tiesiog nusipirksite naują, jums nereikės iš naujo nustatyti viso autentifikatoriaus kiekvienai svetainei.

Deja, "Google Authenticator" tokios galimybės nėra. Jame taip pat nėra kelių įrenginių palaikymo ir, svarbiausia, PIN kodo apsaugos. Tai reiškia, kad jei kas nors žino jūsų slaptažodį ir turi jūsų telefoną, gali lengvai pasiekti jūsų paskyrą naudodamasis neapsaugotu autentifikatoriumi. Tiek "Authy", tiek "LastPass" turi šią funkciją (įskaitant pirštų atspaudų skaitytuvą ir "Face ID"). Galiausiai dėl to jie yra geresnis pasirinkimas nei tai, ką šiuo metu siūlo "Google".

Apskritai autentifikatorius yra viena svarbiausių antrosios gynybos linijos priemonių, kurią galite sukurti per kelias minutes. Jį turėtų naudoti visi, nes jis gerokai apsunkina įsilaužėlių darbą. Vis dėlto jis dar nereiškia, kad esate 100% saugūs.

Kaip apsaugoti turimas kriptovaliutas: patarimai ir gudrybės

Dabar, kai apsaugojome visas sąskaitas ir nustatėme bendrą pagrindą, galime pradėti diskutuoti apie kriptovaliutą.

Kad monetos būtų kuo saugesnės, turėtumėte žinoti keletą esminių dalykų.

kaip apsaugoti cryptocurrency
Būdai, kaip apsaugoti savo kriptovaliutas

Nepasitikėkite centralizuotomis biržomis

Kriptovaliutų biržos dažnai yra centralizuotos, o tai reiškia, kad neturite visiškos kontrolės jūsų turto. Kadangi tokios biržos yra patraukliausias taikinys įsilaužėliams, pavojinga jose laikyti didelę kriptovaliutos sumą. Niekada nežinote, kiek jos iš tikrųjų yra saugios, o sprendžiant iš praeities įvykių, tokios biržos gali žlugti per sekundę. Jei taip nutiktų, visos jūsų lėšos būtų prarastos iš karto.

Naudokite internetines ir neprisijungus teikiamas pinigines

Kiekviena kriptovaliuta turi savo piniginę, kurioje galite laikyti savo monetas. Taip pat yra daugybę skirtingų kriptovaliutų palaikančių piniginių, kuriomis naudotis daug saugiau. Žinoma, labai svarbu piniginę užšifruoti. Tačiau tai nėra pats saugiausias variantas, ypač tiems, kurie turi dideles kriptovaliutų sumas.

Geriausias variantas - šaltasis sandėliavimas

Jei tikrai norite, kad jūsų santaupos būtų saugios, geriausias būdas - perkelti monetas į neprisijungusį kompiuterį. Tai įmanoma naudojant šifruotas aparatines pinigines, pvz. Šauni piniginė S, "Ledger Nano S arba Trezor. Taip pat galite naudoti popierinę piniginę, kuri taip pat laikoma šaltąja saugykla. Jums tereikia popieriaus lapo, rašiklio ir saugios vietos raktui paslėpti.

Kurkite atsargines kopijas

Kas atsitinka, jei pametate aparatinės įrangos piniginę, USB atmintinę ar popieriaus lapelį su raktais? Visada turėtumėte pagalvoti apie galimybę, kad vienaip ar kitaip jį galite prarasti. Visada turėkite atsargines savo privačių raktų kopijas, kad ir kas nutiktų. Turėkite kelias kopijas ir saugiai laikykite jas ten, kur jų niekas niekada negalėtų pasiekti.

Diversifikuokite savo turtą

Neturėtumėte viso savo turto laikyti vienoje vietoje. Visada protinga šiek tiek diversifikuoti ir paskirstyti savo turtą keliose piniginėse. Taip užsitikrinsite, kad net jei kas nors gaus prieigą prie vienos iš jūsų piniginių, jūs vis tiek galėsite išsaugoti likusią dalį.  

Naudokitės VPN paslaugomis

VPN užmaskuoja jūsų IP adresą ir sukuria saugų privatų tinklą internete. Tai leidžia paslėpti savo veiklą internete ir yra ypač naudinga naršant, pavyzdžiui, viešajame "Wi-Fi". Nors dirbdami su kriptovaliutomis niekada neturėtumėte naudotis nesaugiu interneto ryšiu.

Visada dukart patikrinkite adresą

Kai kurios kenkėjiškos programos gali pakeisti "kopijuok / įklijuok" procedūrą ir įterpti visiškai kitą adresą, priklausantį įsilaužėliui. Nepakenks patikrinti du kartus.

Apsvarstykite decentralizuotus mainus

Jei prekiaujate kriptovaliutomis, galbūt norėsite ištirti decentralizuotų biržų galimybes. Kadangi jose nėra vieno nesėkmės taško, jūsų monetos visada yra saugios. Na, bent jau daug saugesnės nei centralizuotoje biržoje, nes būtent jums priklauso privatūs raktai.

Atkreipkite dėmesį į netikras svetaines

Yra svetainių, kurios sukurtos tik tam, kad sukčiautų. Paprastai tikrą svetainę nuo netikros atskirti gana lengva, tačiau visada pasitaiko išimčių. Prieš siųsdami savo kriptovaliutas nežinomam prekybininkui, visada atlikite deramą patikrinimą, ypač jei parduotuvė atrodo kiek įtartinai.

Apsipirkimas pas CoinGate prekybininkus yra saugus

Kadangi "Bitcoin" mokėjimai yra negrįžtami, svarbu įsitikinti, kad apsiperkate legalioje parduotuvėje. Tačiau kartais ne taip paprasta atskirti teisėtą prekybininką nuo sukčiaus. Tačiau mes, kaip mokėjimo apdorojimo įmonė, darome viską, kas įmanoma, kad apsaugotume pirkėjus, leisdami naudotis mūsų mokėjimo vartais tik visiškai reikalavimus atitinkantiems prekybininkams.

Taigi, jei kada nors susidursite su prekiautoju, kuris naudojasi CoinGate mokėjimų apdorojimo paslaugomis, stengsimės įsitikinti, kad nesinaudojate nesąžiningai veikiančia svetaine. Taip yra todėl, kad visi mūsų prekiautojai turi praeiti išsamią KYC identifikavimo procedūrą. Tai darome siekdami apsaugoti ir savo pirkėjus, ir savo įmonę nuo galimos neteisėtos veiklos.

Be to, šiais metais pradedamas taikyti naujas penktasis kovos su pinigų plovimu katalogas. Todėl ruošiamės pradėti taikyti dar daugiau apsaugos priemonių, siekdami užtikrinti, kad nė vienas sukčiaujantis prekiautojas niekada neveiktų naudodamasis mūsų sistema. Esame tvirtai įsitikinę, kad įmonė negali augti, jei į saugumą ir skaidrumą nėra žiūrima itin rimtai, todėl teikiame jiems pirmenybę prieš viską.  

Tikimės, kad nuo šiol galėsite saugiau apsipirkti! Naudokitės mūsų patarimais ir gudrybėmis ir daugiau niekada nesijaudinkite dėl savo saugumo!

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.