Kriptovaliutų mokėjimai, Švietimo, Prekyba

Kokia kriptovaliuta yra geriausia iš visų?

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. gegužės 1 d. 6 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Spoileris - teisingo atsakymo nėra. Nors kai kurie gali teigti, kad tai galėtų būti bitkoinas vien dėl to, kad šiuo metu jis gali pasigirti 67,7% dominavimu pasaulinėje kriptovaliutų rinkoje. 

geriausias kripto btc

Tikėtina, kad bitkoinas dar kurį laiką išlaikys šią aukščiausią poziciją. Tačiau dominavimas rinkoje nėra geriausias ar vienintelis rodiklis, kuriuo turėtume remtis vertindami kitus blokų grandinės projektus. 

Nors Bitcoin dominuoja rinkoje su didžiule persvara, tai neturėtų reikšti, kad visi 2928 kriptovaliutų, įtrauktų į CoinMarketCap yra kažkuo prastesni arba neturi nieko daugiau, ką galėtų pasiūlyti, nei "Bitcoin". 

Tiesą sakant, kai kurie skaitmeniniai aktyvai, atsiradę po "Bitcoin", veikia visai kitaip ir turi didžiulį potencialą tais atvejais, kuriais visų jų lyderis ne visada gali pasitarnauti. Ir nors daugelis mano, kad tarp visų kriptovaliutų vyksta nesibaigianti konkurencija, taip yra ne visada. 

Taigi, šį kartą panagrinėsime pačią minėto sąrašo viršūnę ir pažiūrėsime, koks kitas skaitmeninis turtas, išskyrus bitkoiną, yra perspektyviausias, paaiškinsime, kaip jis gali koegzistuoti kartu su savo ideologiniu pirmtaku ir kodėl verta jį stebėti.

"Litecoin", "Bitcoin" pusbrolis

"Litecoin" blokų grandinė internete pasirodė praėjus keleriems metams po "Bitcoin", 2011 m. spalio 13 d. Kompiuterių mokslininko Charlie Lee sukurtas Litecoin daugeliu atžvilgių labai priminė Bitcoin ir dažnai laikomas lengvesne Bitcoin versija arba kriptovaliutų sidabru. 

Bitcoin vs litecoin

Apskritai Bitcoin ir Litecoin turi labai daug panašumų. Abu naudoja darbo įrodymo protokolą, abu turi fiksuotą monetų pasiūlą ir abu panašiai skirsto kasybos atlygį. Vis dėlto dvi iki šiol populiariausios kriptovaliutos neišvengiamai turi tam tikrų skirtumų.

Ir jų yra. Pavyzdžiui, "Bitcoin" blokams šifruoti naudoja SHA-256 algoritmą, kuris labai priklauso nuo skaičiavimo galios, o "Litecoin" naudoja vadinamąjį "Scrypt mining" algoritmą, kuris priklauso ne tiek nuo skaičiavimo galios, kiek nuo atminties. Todėl "Litecoin" kasyba laikoma lengvesne.

Tai veda prie antrojo skirtumo - "Litecoin sandorių mokesčiai yra mažesni nei Bitcoin. Šiuo metu vidutinė sandorio kaina yra apie 0,00053 LTC, arba $0,073, palyginti su maždaug $0,30 Bitcoin. 

Sužinokite, kaip "Litecoin" veikia kaip mokėjimų valiuta

Galiausiai, Litecoin yra greitesnis - išgauti sandorių bloką užtrunka apie 2,5 minutės, o "Bitcoin" tinkle tai pačiai užduočiai atlikti reikia mažiausiai 10 minučių. 

Išskyrus tai, "Litecoin" yra beveik identiškas "Bitcoin". Todėl abu naudojami tuo pačiu tikslu - kaip mainų priemonė arba vertės saugykla. 

XRP - visai kitoks žvėris

Jei bitkoinas ir litecoinas turi tam tikrų esminių panašumų, XRP yra visiškai kitoks dalykas. 2012 m. bendrovės "Ripple Labs" sukurtas XRP yra vietinis žetonas, veikiantis pagal atvirojo kodo "Ripple" protokolo konsensuso algoritmą (RPCA), kuris veikia visai kitaip nei "proof-of-work" blokų grandinės.

xrp vs bitcoin

Pirmiausia, visos XRP monetos (100 milijonų) yra iš anksto iškastos, o tai reiškia, kad XRP nereikalauja didžiulių elektros energijos kiekių, kaip Bitcoin. patvirtinti sandorius. Vietoj to XRP įrašai saugomi bendroje bendrojoje knygoje, kuri yra paskirstyta duomenų bazė, kurioje saugoma informacija apie visas sąskaitas. Patį tinklą valdo daugybė nepriklausomų tvirtinimo serverių, kurie visada tarpusavyje lygina sandorių įrašus.

Jei visi mazgai sutinka, sandoriai gali būti vykdomi. Kadangi nėra kasybos, sandoriai atliekami itin greitai ir kainuoja tik dalį cento. Tiksliau, mokėjimas XRP užtruktų 4 sekundes ir kainuotų tik $0.00001. Iš tikrųjų teoriškai sandoriai galėtų nieko nekainuoti, tačiau minimali riba nustatyta siekiant užkirsti kelią DDoS atakoms. 

Iš anksto iškastos monetos taip pat reiškia, kad XRP paskirstymas yra kitoks. Didžioji dalis XRP laikoma bendrovės depozitinėje sąskaitoje, o kiekvieną mėnesį apie 1 mlrd. žetonų užprogramuojama išleisti pagal įmontuotą išmaniąją sutartį. Jei tam tikrą mėnesį nepanaudojama dalis XRP, ši dalis bus grąžinta į depozitinę sąskaitą, taip užtikrinant, kad bet kuriuo metu nebūtų XRP pertekliaus. 

Akivaizdu, kad XRP labai skiriasi nuo "Bitcoin", todėl jos naudojimo atvejai skiriasi. XRP naudojama kaip tarpininkas, leidžiantis sumažinti valiutos keitimo komisinius mokesčius ir vykdyti greitus tarptautinius sandorius. Nors pagrindinė knyga daugiausia sukurta įmonių reikmėms ir ją naudoja bankai bei mokėjimo tinklai kaip atsiskaitymų ir pervedimų infrastruktūros technologiją (panašiai kaip SWIFT), ji taip pat sukurta naudoti kaip kasdienių mokėjimų tinklas. 

Visiškai programuojamas "Ethererum

2013 m. lapkritį Vitalikas Buterinas paskelbė "Ethereum" dokumentą ir pristatė naują kriptovaliutą eterį. Kitaip nei "Bitcoin", "Ethereum" blokų grandinė skirta bet kokios decentralizuotos programos programiniam kodui paleisti. 

eteris vs Bitcoin

Jame naudojamasi išmaniosiomis sutartimis, kurios iš esmės yra kodai, automatiškai atliekantys iš anksto nustatytas funkcijas, kai įvykdomos tam tikros sąlygos. Išmaniosios sutartys gali palengvinti bet kokių vertingų daiktų, pavyzdžiui, pinigų, turto, turinio, akcijų ir t. t., mainus. 

Dėl to Ethereum tinkle galima naudoti beveik bet kokią programavimo kalbą decentralizuotoms programoms (Dapps) ir decentralizuotoms autonominėms organizacijoms (DAO), kurios veikia autonomiškai ir be trečiųjų šalių dalyvavimo, kurti. Be to, jis suteikia visas priemones kurti, programuoti ir naudoti savo žetonus.

Taigi, kaip į visa tai įsilieja eteris? Na, dažniausiai jis naudojamas išmaniosioms sutartims vykdyti, nes joms visada reikia "dujų" mokesčiui sumokėti. Eteris taip pat naudojamas sandorių išlaidoms padengti ir atsiskaityti už tinkle teikiamas paslaugas. 

Kaip eteris naudojamas kaip mokėjimų valiuta?

Kalbant apie išlaidas, mokėsite maždaug 0,12$, kad atliktumėte sandorį, kuris bus patvirtintas blokų grandinėje per 20 sekundžių., o tai reiškia, kad "Ethereum" šiuo metu yra viena iš greičiausių darbo įrodymo blokų grandinių rinkoje.

Nors "Bitcoin" yra gana ribotas ir gali būti tik lygiavertis tinklas, "Ethereum" leidžia kurti praktiškai viską, ką tik galite įsivaizduoti, todėl "Ethereum" blokų grandinė yra itin lanksti. 

Kas bendra visoms šioms valiutoms? 

Nepaisant to, kad šių kriptovaliutų paskirtis ir naudojimo atvejai skiriasi, jos turi vieną bendrą bruožą - visomis jomis galima atsiskaityti už prekes ir paslaugas internetu, nesvarbu, ar norite nusipirkti naują vaizdo žaidimą., skristi į užsienio šalį, apsaugokite savo privatumą naudodami VPN, talpinkite savo svetainę, arba kitaip.

Taip yra ne tik todėl, kad kriptovaliutos pamažu artėja prie masinio pritaikymo. Iš tikrųjų atsiskaitymas skaitmeniniu turtu turi daug privalumų, palyginti su įprastais mokėjimo būdais. 

Mokėdami kriptovaliuta ne tik dažnai gaunate geresnius pasiūlymus, taip pat užtikrinamas didesnis privatumas, greitesnės ir pigesnės operacijos (jei atliekate tarptautinį mokėjimą), o kai kuriais atvejais - galimybė naudotis paslaugomis ir prekėmis, kurios kitu atveju būtų neprieinamos, jei mokėtumėte banko pavedimu ar kredito kortele. 

Taigi, kur galima įsigyti šio skaitmeninio turto?

Tai galite padaryti čia, CoinGate svetainėje. Be to, galite rinktis iš daugybės skirtingų mokėjimo būdų. Sužinokite visus būdus, kaip galite pirkti kriptovaliutas CoinGate ir pasirinkite jums tinkamiausią metodą. 

Jau turite patirties prekiaujant? Pasinaudokite mūsų rekomendacijų programa ir uždirbkite komisinius nuo kiekvieno aktyvaus verslo, kurį pritraukiate į CoinGate!

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.