Kripto Mokėjimų Naudos Analizės

Kriptografijos reglamentavimas: kas ir kodėl keičiasi?

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. gegužės 1 d. 10 min perskaityti

Vilius Barbaravičius

Dauguma mano, kad bitkoinas yra žavus vien dėl kelių pagrindinių priežasčių: decentralizuoto pobūdžio ir jam būdingo privatumo. Tačiau ne visi kriptovaliutų ekonomikos dalyviai turi gerų ketinimų, o tai reiškia, kad kriptovaliutoms gali prireikti daugiau drausmės, norint apsaugoti jų palikimą.

reglamentai Bitcoin

Iki šiol vyriausybės sukdavo galvas, kaip skaitmeninį turtą reikėtų traktuoti įstatymais, todėl kai kurios iš jų atsisakydavo rimtai vertinti virtualiąsias valiutas. Be to, sklando rimti gandai ir klaidingi įsitikinimai, teigiantys, kad kriptovaliutų erdvė labiau primena laukinius, laukinius Vakarus, o ne pažangią ekonomiką.

Tačiau naujos taisyklės dėl Europos įmonės, teikiančios su kriptovaliutomis susijusias paslaugas artėja. Naujomis taisyklėmis siekiama užkirsti kelią blogiems veikėjams dalyvauti kriptovaliutų ekonomikoje įgyvendinant būtinas tapatybės tikrinimo ir lėšų atsekamumo priemones. Nors finansinėms paslaugoms taikomos taisyklės nėra visiškai naujas dalykas, būsimoji 5-oji kovos su pinigų plovimu direktyva gali sukurti precedentą, kaip kovoti su terorizmo finansavimu ir pinigų plovimu, kuris ypač susijęs su skaitmeniniu turtu. Bet dar svarbiau - kaip tai daryti nesikišant į technologinę pažangą ir žmonių privatumą.

Išskyrus piktavalius žmones

Už "Bitcoin" blokų grandinės slypintis matematinis algoritmas jau valdo svarbiausius jos ekonomikos aspektus. Jis apima tai, kaip kinta bendra pasiūla, kokį atlygį gauna kalnakasiai ir kaip pasirašomi ir apdorojami sandoriai. Atkreipkite dėmesį, kad viso to nedaro jokia institucija, ir vis dėlto dėl šių įtvirtintų taisyklių blokų grandinė tampa išties demokratiška ekosistema, kuri visiems yra vienodai teisinga.

Dėl skaitmeninio turto teikiamų privalumų įmonės ir privatūs asmenys praneša, kad vis dažniau juo naudojasi. Monetų žemėlapis duomenys patvirtina, kad per pastaruosius šešerius metus prekybininkų, priimančių bitkoinus, skaičius išaugo daugiau nei 700%, o tai rodo, kad susidomėjimas skaitmeniniu turtu sparčiai auga. Mes, kaip mokėjimų tvarkytojas, taip pat galime patvirtinti, kad smarkiai išaugo prie mūsų platformos prisijungusių įmonių iš naujų regionų ir netikėtų pramonės šakų įvairovė.

Be to, apklausa "Kaspersky Lab" rodo, kad 13% žmonių jau naudojo "Bitcoin" mokėjimams. Tyrime dalyvavo daugiau nei 12 000 vartotojų iš 22 skirtingų šalių (daugiausia iš Europos ir JAV).  

Vis dėlto kai kurie vertina šią technologiją daugiausia dėl jos suteikiamo privatumo. Tačiau kartu kyla abejonių, ar pagrįsta visus kriptovaliutų savininkus laikyti sąžiningais žaidėjais, ypač pabrėžiant tai, kad iš pirmo žvilgsnio neaišku, kas ir kodėl blokų grandinėje kam priklauso.

Nors tai revoliucinė technologija, ji sukelia problemų, kai piktavaliai žmonės randa būdų, kaip piktnaudžiauti tokia sistema. Pavyzdžiui, nelegaliose tamsiojo interneto parduotuvėse vis dar naudojamas skaitmeninis turtas rinkti mokėjimus. Kai kuriais atvejais teroristai savo operacijas bando finansuoti kriptovaliutomis, nors dažniausiai jiems tai nepavyksta. Nuolatinė grėsmė išlieka ir Ponzi schemos, viliojančios investuotojus į nesąžiningą veiklą. Kiti nelaimingi įvykiai, pvz. bandymai manipuliuoti Bitcoin kaina dėl to SEC atsisakė steigti Bitcoin ETF, teigdama, kad šiuo metu neturi stebėsenos priemonių.

Nepaisant to, teisingumo dėlei, naujausi duomenys liudija, kad cryptocurrency yra nenaudinga daugumai neteisėtos veiklos rūšių.. Anksčiau išleistas ataskaita iš blokų grandinės teismo ekspertizės bendrovių FDD ir "Ellicit" taip pat nurodo, kad mažiau nei 1% visų "Bitcoin" sandorių yra susiję su pinigų plovimu. Penktoji kovos su pinigų plovimu direktyva paskatins įmones aptikti ir užkirsti kelią likusiems 1%.

Bitcoin: anonimiškumo mitas

Tad kodėl nesąžiningi žmonės dažniausiai nesugeba pasinaudoti tokia į privatumą orientuota technologija kaip blokų grandinė? Na, daugiausia dėl to, kad ji nėra visiškai anonimiška. Iš tiesų, "Bitcoin" blokų grandine atliekami sandoriai yra skaidrūs ir, be abejonės, neabejotinai atsekamas, o tai reiškia, kad nebėra taip paprasta paslėpti pinigų pėdsakus blokų grandinėje. Per dešimt technologijų metų pramonė nebuvo mieguista ir sukūrė pažangias blokų grandinės kriminalistikos priemones, pvz. Grandininė analizė arba Elipsinis. Šios bendrovės gali tam tikru mastu atsekti sandorius ir nustatyti galimą nusikalstamą veiklą.

Dėl didžiosios knygos skaidrumo pastangos paslėpti pėdsakus yra nereikšmingos, jei sandoriai patraukia valdžios institucijų dėmesį. Būsima direktyva supaprastins visą tinkamų taškų sujungimo procesą, pridėdama daugiau pareigų bendrovėms, kad jos galėtų padėti vyriausybėms.

Taigi, kad skaitmeninis turtas būtų pripažintas visame pasaulyje, rizika turi būti sumažinta bent jau įmonės lygmeniu. Taigi Europos įmonės, dalyvaujančios kriptografijos pramonėje, netrukus turės atidžiau stebėti, kas ir kodėl naudojasi jų paslaugomis. Reglamentai skatins naudotojus atskleisti savo tapatybę paslaugų teikėjui kaip prevencinę priemonę prieš neteisėtą veiklą, o paslaugų teikėjai privalės bet kokia kaina apsaugoti šiuos duomenis.

Ši evoliucija tikrai gali pakeisti įprastą skaitmeninių pinigų įvaizdį, kuris menkino jų vertingąsias savybes ir darė juos mažiau patrauklius rimtam svarstymui.

Ar gali teisės aktai padidinti virtualių pinigų patrauklumą?

coingate aml atitiktis2018 m. gegužės mėn. Penktoji kovos su pinigų plovimu (AML) direktyva., kuri netrukus iš naujo apibrėš, kaip bus suvokiamos su kriptovaliutomis susijusios operacijos ir verslas, taigi ir griežčiau reguliuojamos Europos Sąjungoje. Daugeliui iš karto gali kilti klausimas, ar tai gerai kriptovaliutų erdvei, ar ne.

Dėl to galima diskutuoti. Tačiau skaitmeninis turtas tampa vis populiaresnis. Susiklosčius tokiai padėčiai vyriausybės ragina nustatyti tam tikras pagrindines taisykles įmonėms, kad būtų užkirstas kelias nusikalstamai veiklai ir kartu būtų sudarytos sąlygos žmonėms visiškai kontroliuoti savo lėšas. Tai taip pat pasitarnauja kriptovaliutų pramonei, nes skaitmeniniai pinigai tampa socialiai atsakingesni, taigi patrauklesni įmonėms ir individualiems investuotojams. Vis dėlto labai svarbu to pasiekti nesikėsinant į kitų žmonių privatumą ir neslopinant technologinės pažangos.

Verta paminėti, kad visos teisėtai veikiančios kriptovaliutų keitimo į fiat valiutą ir iš jos apdorojimo įmonės savo klientams privalo taikyti KYC ir AML procedūras, kurias paprastai atlieka bankų partneriai, besilaikantys griežtų AML prevencijos reikalavimų. Tačiau įsigaliojus 5-ajai Kovos su pinigų plovimu direktyvai, visoms bendrovėms, veikiančioms kaip kriptovaliutų piniginės ar kriptovaliutų keityklos / operacijos, bus taikomos naujos taisyklės, nesvarbu, ar jos dirba su fiat valiuta, ar ne.

Kaip kriptografijos pramonėje bus užtikrinama atitiktis?

Visų pirma, būsimi pokyčiai turės įtakos ne visiems kriptoekonomikos dalyviams. Visa atsakomybė už atitiktį reikalavimams tenka bendrovėms. kurie teikia su kriptovaliutomis susijusias paslaugas Europos regione. Tai reiškia, kad nuolatinis pirkėjas norintys atsiskaityti su prekiautoju skaitmeniniu turtu per CoinGate. tai neturės jokios įtakos..

Kad prekiautojai ir prekybininkai galėtų visapusiškai naudotis tokiomis paslaugomis (pvz., mokėjimo vartais, kriptovaliutų biržomis, tarpininkais ir pan.), paslaugų teikėjas turi suprasti tris dalykus: (1) kas yra tas asmuo ar įmonė, kuri nori naudotis paslauga.; (2) iš kur gaunami pinigai (arba iš kokios veiklos); (3) koks yra paslaugos naudojimo tikslas.

Kitaip tariant, klientas turėtų prisistatyti paslaugų teikėjui, kad įsitikintų, jog neturi blogų ketinimų. Tačiau prekybininkams gali tekti pateikti daugiau dokumentų, daugiausia jei jie veikia didesnės rizikos šalyse arba dirba su didelėmis pinigų sumomis. Priešingu atveju tiek prekybininkas, tiek pirkėjai gali būti potencialiai išnaudojami kaip vartai pinigų plovimo operacijoms, terorizmui, sukčiavimui ir kitai neteisėtai veiklai.

Žinoma, kartais tikrinimo procesas gali būti nepatogus. Tačiau pateikti dokumentus neturėtų būti sudėtinga, nes reikalaujami dokumentai yra gana standartiniai. Paslaugų teikėjams reikia tik tiek, kad jie galėtų pagrįsti kliento veiklą ir apimti visas bazes, nieko daugiau. Jei tai atliekama laiku ir teisingai, paslaugos niekada nebus nutrauktos..

Ar tai turės įtakos klientų privatumui?

Įmonės, kurios renka privačius Europos klientų duomenis, privalo juos apsaugoti pagal neseniai priimtą Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR). Tai reiškia, kad visos įmonės, dirbančios su Europos piliečiais, teisiškai negali niekaip naudoti neskelbtinų duomenų ir privalo užtikrinti, kad jie būtų naudojami ir saugomi laikantis konkrečių saugumo reikalavimų.

Už tokių duomenų neapsaugojimą gresia didžiulės baudos, siekiančios iki 20 mln. eurų arba 4% visos pasaulinės metinės apyvartos. Todėl kiekviena įmonė yra labiau nei motyvuota vengti bet kokio duomenų saugumo pažeidimo, nes tai gali baigtis įmonės veikla per kelias dienas. Tai reiškia, kad bet kuris klientas, pateikęs dokumentus, nerizikuoja niekuo daugiau nei pateikdamas informaciją bankui, pinigų pervedimo tarnybai ar bet kuriai kitai finansų bendrovei.

Mes, CoinGate, taip pat turėjome pritaikyti naujas procedūras, kad pasirengti BDAR.. Visus metus ruošėmės jos įgyvendinimui, todėl šiandien esame visiškai tikri, kad galime užtikrinti klientų privatumą ir sumažinti visą su duomenų apsauga susijusią riziką.

Ar tai naudinga verslui ir pirkėjams?

Prekybininkai ir prekybininkai nieko nepraranda pateikdami patvirtinimo dokumentus. Atvirkščiai - taip sukuriama stipresnė teisėtos įmonės reputacija. Be to, ji suteikia prieigą prie populiariausių paslaugų, pavyzdžiui, fiat išmokų į banko sąskaitą. Sąskaitos patikrinimas taip pat leidžia dalyvauti pasaulinėje ekonomikoje nesusiduriant su jokiomis teisinėmis problemomis su vyriausybe.

Coingate aml privalumai

Vis dėlto naudoti reikalavimus atitinkančias mokėjimų apdorojimo paslaugas gali būti labai naudinga tokiose didelės rizikos pramonės šakose kaip azartiniai lošimai. Įsigaliojus taisyklėms, mokėjimo vartai galės padėti joms sumažinti daug su pinigų plovimo veikla susijusios rizikos.

Apibendrinant galima teigti, kad visas reglamentų tikslas - sukurti ekosistemą, kurioje būtų galima nustatyti kiekvieną siuntėją ir gavėją, jei kas nors būtų ne taip. Tai ne tik pagerintų bendrą "Blockchain Fintech" aplinką, bet ir padėtų nustatyti konkrečius dėsningumus ir atlikti analizę, kurią kitaip mūsų pardavėjams patiems sukurti kainuotų daug. Nuo pat pirmos CoinGate sukūrimo dienos siekėme supažindinti įmones su kriptoekonomika be jokios trinties. Todėl turime prisiimti atsakomybę už mūsų prekybininkų vedimą per šią artėjančią atitikties kelionę.

Tuo tarpu pirkėjai, prekybininko parduotuvėje pamatę patikimą mokėjimo paslaugų teikėją, gali ramiai leisti savo monetas, nes žino, kad prekybininkas yra patikrintas ir veikia teisėtai. Džiaugiamės, kad "CoinGate" jau įsitvirtino pramonėje kaip patikimas mokėjimo paslaugų teikėjas. Toliau skirsime savo pastangas dirbti tik su teisėtais ir skaidriais prekybininkais, nes tai tinkamiausias būdas augti kaip sėkmingai veikiančiai įmonei.

CoinGate ruošiasi penktajai AML direktyvai

Penktoji kovos su pinigų plovimu direktyva jau visai netrukus bus priimta, o pirmieji pokyčiai įvyks 2019 m. rugsėjo 1 d., kol ji visiškai įsigalios 2020 m. sausio 10 d. Taigi atitinkamai pritaikysime savo atitikties užtikrinimo procedūras, kad neatsiliktume tiek nuo artėjančių reguliavimo pokyčių, tiek nuo konkurentų. Žinoma, tai darysime patogiai ir be jokių išlaidų naudotojams.

5-oji aml direktyva

Tikimės, kad bendros taisyklės paskatins pasitikėjimą, teisėtumą ir brandą kriptovaliutų ekosistemoje, taip pat paskatins daugiau įmonių pradėti naudotis skaitmeniniais pinigais ir pradėti taikyti naujus mokėjimo metodus. Be to, šios pastangos įteisinti skaitmeninį turtą reiškia ne ką kitą, o prestižinį vyriausybių pripažinimą, kuris galėtų suteikti daugiau stabilumo kriptovaliutų erdvei.

Tačiau tokioms bendrovėms kaip mūsų atitiktis nėra neprivaloma. Vis dėlto tai taip pat yra vienintelis būdas užtikrinti, kad galėtume profesionaliai aptarnauti savo klientus ir kriptovaliutų bendruomenes. Todėl ir toliau kursime naujas atitikties užtikrinimo priemones, plėsime savo komandą ir reguliariai informuosime klientus apie būsimus pokyčius.

Iki tol laukite daugiau naujienų iš mūsų! Jei norite likti įvykių sūkuryje, užsiprenumeruokite mūsų tinklaraštį! Tiesiog įveskite savo el. pašto adresą žemiau ir galėsite pradėti!

Parašė:

Vilius Barbaravičius

Vilius yra patyręs tekstų autorius ir bitkoinų entuziastas, besispecializuojantis blokų grandinės ir kriptovaliutų temose. Jis dirba CoinGate nuo 2018 m., rašo tinklaraščius, socialinės žiniasklaidos turinį, pardavimo medžiagą, naujienlaiškius, DUK ir kt. Jis nenuilstamai siekia žinių ir geresnio kriptovaliutų pramonės supratimo, o tai jam padeda kasdien kurti prasmingą ir įdomų turinį.